Малко трудна тема...за болеста рак - тема 5

  • 386 491
  • 6 648
  •   1
Отговори
# 4 620
  • Мнения: 1 013
Много хубави новини! Как се излекува от рак на панкреаса?
[/quote]

Оперира го проф. Владов.
Имаше много усложнения след операцията - следоперативен перитонит и още два пъти го "отваряха"...
Просто Божа работа, след тези мъки...
Но сме заедно и се борим.
Ако може да го видите - пример за сила!
Сега е в по-добра форма от преди даже, благодарение на Господ, лекарите, близките и уникалната воля!
Желая на всеки от вас/нас - болните и близките, да не се предаваме духом. Телом е каквото ни е писано!

# 4 621
  • Мнения: 4 218
Хубаво си го казала, но нещо се сдухвам. Започвам да се изчерпвам и депресирам. Отчита се частична ремисия, дори се говореше за консултация с хирург, който ни отряза- колкото и да е в обратно развитие- не става за операция- не защото е локално иноперабилно, а заради общата прогноза на все пак дисеминирано онкологичното заболяване. И високия маркер, ако и да е спаднал 30 пъти. Еми сдухах се.

# 4 622
  • Мнения: 1 013
Един близък приятел ми каза оня ден:
Всичко, което сме направили в живота дотук е много хубаво. Ние сме християни и трябва да не униваме.
Много е трудно, но сдухването няма да помогне. Знам, че това са празни приказки и си го говоря, за да повярвам в него. Но се възхищавам на хората, които могат да вдигнат глава.
Ние да следваме стъпките, да опитаме да водим нормален живот, пък каквото ни е писано...

# 4 623
  • Мнения: 3 290
Здравейте, дали е възможно от друг онкодиспансер да изпишат болкоуспокояващи с жълта рецепта? В Стара Загора нямат лепенки от 75мг. А майка ми е регистрирана там. В София открих в една аптека, но искат жълта рецепта от София.

# 4 624
  • София
  • Мнения: 1 350
snoopi, къде се лекува пациентът? Може би трябва да се консултирате с друг онколог. Има варианти, включително и за онлайн  консултации.

Направих вече днес, новините не са никак приятни ... Назначиха изследването за прицелна терапия най- накрая,но това ще забави поне още 10 дни нещата. За момента химиотерапия не може заради състоянието му,евентуално прицелна ако е положителен резултата.

# 4 625
  • Русе
  • Мнения: 766
ra2 , за теб- топъл спомен от детските ми години:

ПРОДАВАЧ НА НАДЕЖДА

Ако можех да имам едно
магазинче със две полички,
бих продавал… познайте какво?
Надежда! Надежда за всички.

Купете! С отстъпка за вас!
Всеки трябва надежда да има!
И на всеки бих давал аз,
колкото трябва за трима.

А на тоз, който няма пари
и само отвънка поглежда,
бих му дал, без да плаща дори,
всичката своя надежда.

Едно от нещата, които ми тежат е, че когато поставиха диагнозата на татко не успях да му вдъхна надежда. Дори, когато осъзнаваме колко е тежко положението всеки жадува за капчица вяра. Трябва да я дадем на близките си и на себе си.

# 4 626
  • Пловдив
  • Мнения: 2 093
snoopi, къде се лекува пациентът? Може би трябва да се консултирате с друг онколог. Има варианти, включително и за онлайн  консултации.

Направих вече днес, новините не са никак приятни ... Назначиха изследването за прицелна терапия най- накрая,но това ще забави поне още 10 дни нещата. За момента химиотерапия не може заради състоянието му,евентуално прицелна ако е положителен резултата.
Прицелната за HER2- Трастузумаб се прилага в комбинация с ХТ- платина и флуоропирамидини - капецетабин или 5Fu. Пуснете PD-L1 за имунотерапия евентуално - но и тя е в комбинация с ХТ в първа линия.Както и за EGFR . Какво му е на състоянието та да не може да се приложи ХТ?
10 дни са нищо , 1.5 -2 месеца от поставяне на диагнозата е приемлив срок за започване на системно лечение. По -важно е да има всички изследвания за биологичния профил на тумора и да се избере най-подходящото лечение, за него.
Повечето прицелни терапии имат също сериозни странични ефекти, ТКИ-тата особено-хипертония,  кардиотоксичност, хепато-токсичност ,гастро-интестинални .

Последна редакция: ср, 15 юни 2022, 23:36 от whitefang

# 4 627
  • Мнения: 318

Прицелната за HER2- Трастузумаб се прилага в комбинация с ХТ- платина и флуоропирамидини - капецетабин или 5Fu. Пуснете PD-L1 за имунотерапия евентуално - но и тя е в комбинация с ХТ в първа линия.Както и за EGFR . Какво му е на състоянието та да не може да се приложи ХТ?
10 дни са нищо , 1.5 -2 месеца от поставяне на диагнозата е приемлив срок за започване на системно лечение. По -важно е да има всички изследвания за биологичния профил на тумора и да се избере най-подходящото лечение, за него.
Повечето прицелни терапии имат също сериозни странични ефекти, ТКИ-тата особено-хипертония,  кардиотоксичност, хепато-токсичност ,гастро-интестинални .
[/quote]

Благодаря за пояснението! Тези неща никой не ми ги обясни миналата година и ние пуснахме само за HER2. След това през цялото време наричам терапията с Трастузумаб имунотерапия и нито един доктор не ме поправи, че се нарича прицелна... Сега, година и половина по-късно, стъкълцата могат ли да се ползват или трябва нов материал да се вземе и има ли сисъл да изследваме PD-L1 и EGFR ?

# 4 628
  • Пловдив
  • Мнения: 2 093
Могат да се ползват,стига да е останал достатъчно материал .
За смисъл ,винаги има, да са ясни всички,мутации и/или експресия на специфични протеини от  Ту клетки . Ако към настоящия момент на изследването НЗОК не реимбурсира дадено лечение за мутацията ,за в бъдеще може и да го прави,или да се намери клинично проучване, в което да се участва,или да се търсят варианти за финансиране на лечението . Отделно при нужда от смяна на текущото лечение ,заради прогресия или неприемлива токсичност ,ще сте готови с евентуални варианти.

# 4 629
  • София
  • Мнения: 1 350
whitefang   На въпроса какво му е та не може химиотерапия - не се е хранил пълноценно много време,защото отказваше фрезубините и всичко, което можеше да яде ( било гадно) слаб с лоши кръвни показатели от недохранване. Сега е със стент и продължава с неяденето ( 10 дни трябва пасирано - не му било вкусно и отказва). Онкологът каза,че е невъзможно в момента лечение, имало си изисквания за започването му.

Къде препоръчвате да ги направя изследванията? Онколожката ми каза име на лаборатория,но не го запомних,а тя уж да го напише на листа,но не е.

Последна редакция: чт, 16 юни 2022, 19:52 от Snoopi

# 4 630
  • Мнения: 20
Здравейте, за съжаление съм нов потребител в темата.Миналата седмица диагностицираха мъжа ми, на 47г, с рак на стомаха.Според скенера има разсейка само в един близък лимфен възел .Утре е операцията.
Моля,насочете ме какви и къде изследвания да направя на парафиновите блокчета,когато станат готови.Изчетах за 5 дена много информация,но всичко ми се сля. Преди години бях в темата с майка ми,рак на гърдата,но сега чета за нови неща-имунотерапия,таргетна,прицелна.

# 4 631
  • Мнения: 10 700
Onche-bonche, съжалявам да видя още един нов човек в темата Hug
Нека да мине операцията и да определят вида на тумора. После ще мислиш за допълнителни изследвания Hug

# 4 632
  • Мнения: 12 864
Онче бонче, а с майка ти как се развиха нещата?

# 4 633
  • Мнения: 285
Здравейте! След загубата на татко рядко пиша в групата, ни редовно ви чета. Сега пак имам нужда от вашата помощ и съвет. Става въпрос за моя много близка приятелка. Преди месец и направиха операция на щитовидната жлеза заради възел. След изследване на материала са установили, че образуванието е злокачествено. Не знам точно вида на тумора. Направиха втора операция и премахнаха остатъка от жлезата (при първата операция е отстранена само част от нея). Сега трябва да избере къде да се лекува. Вариантите са Пловдив и София ,като за София става въпрос за Свети Иван Рилски. Препоръчали са и проф. Хаджиева. Молбата ми е ако няма има отзиви за въпросната лекарка да сподели какви са, също какви са условията и таксите в болни Свети Иван Рилски. Благодаря предварително, бъдете здрави !

# 4 634
  • Мнения: 20
Онче бонче, а с майка ти как се развиха нещата?
За съжаление година след диагнозата загуби битката.
На мъжа ми му взеха биопсия при гастроскопия, видът на рака е определен-лошо кохезивен рак на стомаха,lB стадий,T2N0M0 . Сега след операцията отново ще има хистология.

Последна редакция: чт, 16 юни 2022, 23:23 от onche-bonche

Общи условия

Активация на акаунт