Плюсове и минуси на кварталите в София - 10-та тема

  • 39 091
  • 808
  •   1
Отговори
# 750
  • София
  • Мнения: 5 302
Предлагат ни апартамент в квартал Витоша,Симеоновско шосе,забравих кой номер обаче,предложил го е брокера на мъжа ми,може ли някой да каже къде горе долу ще се намира?Така без номер ще е трудно.Ще можем да отидем да го видим чак по другата седмица,дано не ни затворят до тогава де.
Ще се радвам да споделите за квартал Витоша,от къде до къде е и какво горе долу обхваща,училища,градини,магазини,близо ли е до центъра,транспорт.
Благодаря ви много

Съветът ми е вие да кажете на брокера точно какво искате, а той да ви води после. Иначе има риск да обиколите цяла София ...
Симеоновско шосе/Витоша. Самото шосе е главна артерия в района - натоварено и шумно, проблемна и липсваща инфраструктура на места, неудобен градски транспорт. Доста назад ми е в личната класация за избор на райони в София

# 751
  • Мнения: X
Няма значение колко хубава и нова е детската градина (общинската), важното е поне да я има като вариант, но най-важното е директорката да си е на мястото. От личен опит говоря.
Детската градина е нова общинска и хората са доволни, но друг въпрос е дали ще се вредят да ги приемат.
Аз съм свикнала с квартала, но ние сме близо и до нач. спирка Зоопарк. И ни е много лесен достъпа и до Симеоновско и Черни връх. Нямам оплаквания, спокойно ни е. Но пак казвам вижте улицата. Някои са под всякаква критика

# 752
  • София
  • Мнения: 3 044
Много е натоварено това Симеоновско шосе, не бих си взела там.

# 753
  • на земята
  • Мнения: 4 096
А до зоологическата градина май ще е по добре.

# 754
  • Мнения: X
А до зоологическата градина май ще е по добре.
Зависи за какво. Ако е за отдаване под наем или студент. По близо е Симеоновско и спирка за Студ град. Но и по шумно. Но са наблизо големи магазини. Ще прецените на място.

# 755
  • Мнения: 295
Нова кооперация била,но не разбрахме комплекс ли е? Там има ли комплекси от затворен тип?
Наши приятели имат апартамент  в тази нова кооперация.
http://dkinj.com/prodazhba/luksozna-zhilishtna-sgrada-v-kv-vitosha   
Намира се точно под Макси, вътрешна улица, успоредна с булеварда. Разпределението е супер, стаите са огромни и изпълнението е много добро. Лично за мен, обаче, квартала е ужасен, но моето мнение не е меродавно в случая.
Скрит текст:
Аз съм пристрастна към всичко, което е около Южен парк и друго не признавам. Grinning

# 756
  • на земята
  • Мнения: 4 096
Нова кооперация била,но не разбрахме комплекс ли е? Там има ли комплекси от затворен тип?
Наши приятели имат апартамент  в тази нова кооперация.
http://dkinj.com/prodazhba/luksozna-zhilishtna-sgrada-v-kv-vitosha   
Намира се точно под Макси, вътрешна улица, успоредна с булеварда. Разпределението е супер, стаите са огромни и изпълнението е много добро. Лично за мен, обаче, квартала е ужасен, но моето мнение не е меродавно в случая.
Скрит текст:
Аз съм пристрастна към всичко, което е около Южен парк и друго не признавам. Grinning
Благодаря ви,оглеждаме и около южния парк ,но си е доста застроено там,иначе всичко от там е близо,има си всичко,паркирането е голям кът,просто няма начин за паркиране.
Къде около южния парк да гледам?Бихте ли споделили,някъде да се строи там?

# 757
  • София
  • Мнения: 8 594
Ще се убедите лично, но в квартал Витоша е даже по-презастроено, а паркиране без собствен гараж - немислимо. Поне от моите наблюдения при посещения на приятели и преминаване прз квартала с кола по различно време на деня.

# 758
  • София
  • Мнения: 5 302
Много актуален напоследък е районът около метростанция Хаджи Димитър - ако купувах жилище сега, първо там бих огледал. Цените са все още сравнително ниски, а освен метрото има 3 тролейбусни линии с които сте на 4 спирки ( около 7-8 минути от Ректората ). Ако говорим за бюджет, това е топ по мое мнение. Е, разбира се, за 3000 евро квадрата, Докторския паметник е по-добре.

# 759
  • Мнения: 19 527
В Х.Димитър не прелитат ли самолети ниско и как е въздухът там, струва ми се ниска част на София.

# 760
  • Мнения: 29 925
По-назад беше писано, че е в ниското и въздухът не е ок. Другото за Хаджи Димитър е, че нямат централна топла вода, само парно. Може да не е навсякъде така в квартала, де.... Иначе пък е близко до центъра, даже пеша се стига до Докторската градина.

# 761
  • Мнения: X
За Х. Димитър е писано много назад. И самолетите са ниско и се чуват, и е в ниското с по-лош въздух. И нямат топла вода, навсякъде е, заради местната ОЦ, така е проектирана. Около метростанцията е на голям булевард с много шум и прах. Навътре в уличките има и спокойни места , но повечето сгради са панелни, има и НС туктам, има и къщи останали, който иска, може да провери какво се предлага и на какви цени е.  И да си прецени може ли да се примири с компромисите.

Не виждам в София къде паркирането не е проблем , само зона може да спаси донякъде  и то ако не в центъра.  Е, в някои много крайни квартали с къщи или слабозастроени може и да е различно. Но около Южния парк са търсени квартали с интензивно застрояване, няма как да се очаква да има свободни места за паркиране при настоящата политика спрямо автомобилите в София.

# 762
  • София
  • Мнения: 5 302
Самолетите се чуват първите 2-3 дни - после свиквате с този шум и не ви прави никакво впечатление. Аз вече 18 години живея в района. Един единствен път се е случило да съм вкъщи и да се стресна - нощ, около 2 часа, огромен съветски товарен самолет излетя. Явно поради възраст, тегло и разни особености не набира височина както модерните. Прозорците кънтяха, леглото ми се разтресе ... на следващия ден имаше голям отзив по медиите. Сега всеки ден почти кацат и излитат военни американски огромни боинги като междинна спирка между САЩ и Близкия изток - никакъв проблем няма.Ниско е, да. Случвало се е неведнъж като цяло над София да няма мъгла, но Хаджи Димитър, Подуяне, Сухата река, Левски, летището, Враждебна и Дружба да има. Отчитам го като минус, но както и да смятам, както и да броя, плюсовете ми са много повече. В този ценови клас, не бих си заменил района за който и да е в София.

# 763
  • София
  • Мнения: 4 668
След като знаеш разписанието на самолетите, колко да не е проблем.
Аз, например, нямах идея, че някакви военни боинги се отбивали на път за Близкия изток.
А за свикването, не съм фен. Ако с едно нещо трябва да свикваш, нещата не са наред. То с какво ли човек не свиква, ама не е там работата.

# 764
  • Мнения: 9 919
ТЕЦ-ът в Сухата река и Хаджи Димитър не е ли такъв, че топла вода има само през отоплителния сезон, т.е. като има парно. Мисля, че топла вода няма през лятото. Както и да е, не съм сигурна, пиша по спомен.

Самолетите се чуват най-вече на кацане, не на излитане. Да, пречи през топлата част на годината, ако искаш да спиш на отворен прозорец. Пак е малко относително, защото зависи от мястото на конкретния блок/кооперация, колко близо е до коридора за кацане. Компромисно е, но всеки си избира компромиса - дали ще му мирише на слонско ако до Зоопарка или ще му бучат самолетите.

За паркирането да спомена една случка съвсем прясна - шофьор на голяма кола настоява да си препаркирам колата, че да можел и той да паркира, защото имали 3 коли. За зелена зона говоря. Ако искаш да си купиш по 2 коли на пълнолетен член на семейството, това не значи, че трябва някой да ти осигури места  за паркиране като за автокъща. Купуваш си гараж/паркомясто/парцел за паркиране, или намаляваш броя на колите в семейството, или купуваш по-малки градски коли. Никой не ти е длъжен да ти осигурява място цяла пресечка за целия семеен автопарк.

Общи условия

Активация на акаунт