Брекети – къде, какви, за колко? -тема 14

  • 36 625
  • 746
  •   1
Отговори
# 180
  • Варна
  • Мнения: 2 850
peikovaaa, 3 600 за метални брекети ли?

Аз утре съм на консултация във Варна при Стефанова.

# 181
  • на вълнолома
  • Мнения: 165
peikovaaa, 3 600 за метални брекети л

Аз утре съм на консултация във Варна при Стефанова.
За Бургас е това, да

# 182
  • Мнения: 452
Дъщеря ми беше с такова залепено апаратче за разширяване на челюстта. Не е имала никакъв проблем с храненето. Но явно е до дете, друго познато, с което случайно се засякохме при поставянето при ортодонта не се беше хранило с дни. Ефекта от носенето беше поразителен!

# 183
  • В.Търново
  • Мнения: 6 687
Зависи и от настройката на детето, а и на родителите. Моята дъщеря категорично отказа  да яде с апаратчетата, дори отказа да ги носи в у-ще и нищо не можеше да я накара да го прави. В последствие съвсем не ги носеше, забравяше и всичко това се превърна в тотална мъка за всички. Само се изнервяхме взаимно, карахме се и нищо. Резултатът - от вчера вече е с брекети, които и да иска, не може да махне. Засега само отдолу, след месец и горни предстоят. Вчера хапна с тях без проблем, та явно това е нашето решение. Не казвам, че всички деца са толкова несериозни, просто моят опит е такъв. Дано вие успеете да се справите с апаратчетата и не стигате до другото.
На колко години е детето?И ние имаме проблем с апаратчето. А зъболекарката казва, че е рано за апаратче, синът ми не е сменил всички зъби.На 11г и половина е.

# 184
  • на вълнолома
  • Мнения: 165
Дъщеря ми беше с такова залепено апаратче за разширяване на челюстта. Не е имала никакъв проблем с храненето. Но явно е до дете, друго познато, с което случайно се засякохме при поставянето при ортодонта не се беше хранило с дни. Ефекта от носенето беше поразителен!
Благодаря за споделеното! 💐
Ще се учим в движение, дето се вика, че в интернет е много оскъдна информацията , явно е рядко срещан случай разширяването с експандер  ,незнам. Снощи вечеря по-спокойно, след всяка хапка се опитваше да почиства събраната храна между небцето и експандера, казва че му е трудно да сдъвче храната, заради пръстените на кътниците и започна да дъвче с предните зъби. Ще я караме с пасатор с докато свикне, то е ясно.
Единственото, което ме тревожи е дали успявам правилно да регулирам с ключето. Детето каза , че усеща стягане след това. При ортодонтката го упражних два пъти, но сега се притеснявам сама да го правя в къщи, както и да не се счупи..

Последна редакция: ср, 27 яну 2021, 09:31 от peikovaaa

# 185
  • Мнения: 5 478
Нямам идея какво точно представлява това устройство, но понеже пишете за пръстени на кътниците - ако те не са му удобни или му драскат по някакъв начин, трябва да споделите с ортодонта, за да ги нагласи. Аз имам пръстени на общо четири, защото имам поддържащи дъги през небцето и под езика и знам, че не бива да се усещат или пречат.

Успех в начинанието, опитайте да мотивирате детето да проявява воля и търпение, за да мине по-леко целият процес Simple Smile

# 186
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 354
И моята беше със залепено, хранеше се без проблеми. Е, отне й време да свикне с това нещо в устата си, но нямаше избор, ако искаше да яде. Няколко дни кара на супи в началото, после свикна.

# 187
  • Мнения: 5 958
На почти 11 е, но всичко при нея се развива много бързо във физически аспект, та не знам доколко е релевантно спрямо момче. Най-добре ортодонта да си каже.
Аз да споделя - вчера купих четки Philips sonicare - за мен и за нея, чудно почистват. Сърцето ме заболя докато ги плащах, но явно си струва.

# 188
  • на вълнолома
  • Мнения: 165

Това е нашето, по средата между стрелките има отвор, в който се мушка ключето и се регулира с един оборот.

Благодаря Ви за куража и милите думи 💐.
И понеже темата е за бреки, надявам се че не нарушавам правилата.
 Ще ми е интересно да Ви чета, тъй като и на синът ми му предстои поставяне на бреки, след приключване на курса с този разширител.

Последна редакция: ср, 27 яну 2021, 12:35 от peikovaaa

# 189
  • Мнения: 36
Ако някой има мнение за др. Ивелина Иванова-Койчева от клиника ISmile, че сме на преглед за поставяне на метални брекети на момиче 15годишно.

# 190
  • Мнения: 1 227
Ако някой има мнение за др. Ивелина Иванова-Койчева от клиника ISmile, че сме на преглед за поставяне на метални брекети на момиче 15годишно.

Аз също съм я набелязала и скоро ще ходя при нея за консултация, моля споделете впечатления спед посещението си Simple Smile

# 191
  • Варна
  • Мнения: 2 850
Здравейте!

Вчера ходих при Стефанова във Варна. Размина ми се пускането на тото, защото мислех, че ще каже мъдреците, а то се оказа, че ако не ми създават проблеми да не ги пипам. Ще трябва 3 от 4 да са с операция и то нелека. Каза, обаче, че съм с малка челюст и големи зъби (това го знам отдавна де, понеже съм носила апаратчета) и трябва да се извадят 4-тите горни и долни зъби. Иначе не съм тежък случай, казах, че ще си помисля, каза няма проблем.

Мисля да отида при още един поне за мнение, ако е различно, при трети, за да имам три мнения и да не е ситуацията 50/50.

Янева доста е хвалена, даже май със Стефанова са двете най-добри във Варна.

# 192
  • Мнения: 137
Здравейте, и на дъщеря ми двама ортодонти препоръчаха брекети, като втория каза, че трябва да й се извадят мъдреците, за по сигурно съм записала час и при трети за да чуя и трето мнение.
Препоръчаха ми доц. Факих, но цената за вадене на зъб при него е просто безумна за нашето семейство. Моля ако сте ходили при хирург в София да ми дадете координати.

# 193
  • Мнения: X
Здравейте, и на дъщеря ми двама ортодонти препоръчаха брекети, като втория каза, че трябва да й се извадят мъдреците, за по сигурно съм записала час и при трети за да чуя и трето мнение.
Препоръчаха ми доц. Факих, но цената за вадене на зъб при него е просто безумна за нашето семейство. Моля ако сте ходили при хирург в София да ми дадете координати.

др Ондос в Медстом, но не работи с НЗОК, просто е моят хирург и го препоръчвам за вадене на мъдреци. Иначе не знам дали в същата клиника още работи др Мохамед, той ми направи доста сложна екстракция на долен мъдрец, като избегна голям риск специално при мене от фрактура на челюстта. Ако не се лъжа цената беше около 200лв но трябва да попитате, имат актуален ценоразпис в клиниката

# 194
  • Мнения: 218
Здравей, аз се лекувам при нея. И аз вадих четвърти зъби без опция за друго. Посетих други трима ОД, със същото мнение, така че нямах избор дали или да не вадя, просто трябваше да избера ОД. Доволна съм към момента, не съжалявам за избора си, тя е специалист и й се доверявам.

Здравейте!

Вчера ходих при Стефанова във Варна. Размина ми се пускането на тото, защото мислех, че ще каже мъдреците, а то се оказа, че ако не ми създават проблеми да не ги пипам. Ще трябва 3 от 4 да са с операция и то нелека. Каза, обаче, че съм с малка челюст и големи зъби (това го знам отдавна де, понеже съм носила апаратчета) и трябва да се извадят 4-тите горни и долни зъби. Иначе не съм тежък случай, казах, че ще си помисля, каза няма проблем.

Мисля да отида при още един поне за мнение, ако е различно, при трети, за да имам три мнения и да не е ситуацията 50/50.

Янева доста е хвалена, даже май със Стефанова са двете най-добри във Варна.

Общи условия

Активация на акаунт