Инсулинова резистентност и отслабване - Тема 34

  • 28 297
  • 729
  •   1
Отговори
# 165
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 38 853
не ми се карайте много.
довършвам опаковката магнезиев цитрат 150мг на нейчъръл факторс. със същия ли да продължа или да сменя?
този цитрат достатъчен ли е или да си взема нещо допълнително?
Скрит текст:
  пх на урината - 4

# 166
  • Мнения: 31 219
st. Dobri, много ниско. Мислех, че аз съм зле.
Ядеш ли зеленчуци, салати?
Аз отскоро си правя топла вода с лимон и сода следобеда. Ама не съм редовна.
За кафето също знам, че е много киселинно. На две кафета съм сутрин.
Магданоза също мисля е алкализиращ. То май почти всички плодове и зеленчуци са такива.

За йод от йодирана сол не разчитам, защото се изпарява.

Едра, нерафинирана, морска сол купувам от супермаркета, в пликове от по 1кг. Седи сива. Ползвам я за овкусяване на манджа, при варене на макаронени, морски дарове. На масата, за досоляване имаме ситна морска и една с ниско съдържание на натрий, която съдържа калий.
Ама ти си в чужбина.
Тук само йодирана морска сол има. И едрата и ситната е йодирана.
Иначе последно си взех от Балев био - калиева сол. Мисля, че и тя е с по-нисък натрий.

# 167
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 38 853
салати всякакви. основно зелени.
даже се чувствах гузна задари доматите в шопската три вечери подред.
кафе - едно, рядко две на ден. вода с лимон не съм пробвала.

# 168
  • Paris, France
  • Мнения: 13 860
ст. Добри, цитрат пиеш ли и по колко? Изчети първа страница. С урина под 6.5 няма да видиш хубави резултати. Урината на котките трябва да е 6.2-6-4, а те са хищници и е нормално да имат кисела урина. 4 е направо рецепта за рак на пикочния мехур.

Елора, и тук май има йодирана, но яденето и не ми попречи да се окажа в дефицит. Имах емфизема и едвам дишах. С първата доза йод изчезна. Изчезна. Няма я.

# 169
  • Мнения: 1 322
Водата с лимон или с оцет сутрин на гладно е супер алкализираща, от сто години ми е ритуал всеки божи ден.
Мен магданозът ми е безразличен, рядко го консумирам, да се насилвам пък абсурд. Правя обаче понякога една много вкусна подправка/разядка - една връзка магданоз и една връзка копър, 1-2 люти зелени чушлета, с 2-3 скилидки чесън, сол и лимон в чопъра ги врътвам, добавям зехтин яко и в една купичка или бурканче стои в хладилника. Добавям по няколко лъжички в салати, ядене. Много пикантно и вкусно. За който обича люто, де.
Иначе аз чакам добавки като в Щатите, в капсули - дроб, сърца, бъбреци.... Омръзна ми да ги готвя само за мен, да не успявам да ги изям и да хвърлям.

# 170
  • Мнения: 31 219
С лимоните малко проблем имах преди години. Получих алергия от тях и ако ги взимам редовно не ми е ок.

# 171
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 38 853
невена, магнезиев цитрат 150мг, по едно хапче вечер.
друго не пия

# 172
  • Paris, France
  • Мнения: 13 860
невена, магнезиев цитрат 150мг, по едно хапче вечер.
друго не пия

Ох, вече ме заболяха пръстите. 150мг е нищо. За някои хора и 1500мг е нищо. Пиеш до достигане на 6.5-7 за урина.

# 173
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 38 853
магнезият няма ли да дойде вповече? или има само цитрат?
препоръчай ми нещо моля те. даже не знам какво да търся в аптеките.

# 174
  • Мнения: 31 219
Защо не пробваш сода с лимон няколко дни?

# 175
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 38 853
каква е идеята?
Скрит текст:
от спомените ми по химия - содата и лимона ще реагират, ще стане нещо като газирана вода и сол.
много ме е яд. на три лекаря ходих, отделно на консултации заради операцията никой нищо не каза за това пх.
в темата прочетох и започнах да питам. тия слепи ли са? от часовете ли са бягали...

# 176
  • София
  • Мнения: 16 064
"200 марки и едно прасе"...

# 177
  • Мнения: 31 219
каква е идеята?
Скрит текст:
от спомените ми по химия - содата и лимона ще реагират, ще стане нещо като газирана вода и сол.
много ме е яд. на три лекаря ходих, отделно на консултации заради операцията никой нищо не каза за това пх.
в темата прочетох и започнах да питам. тия слепи ли са? от часовете ли са бягали...
И на мен нищо не ми казват за пх-то. Явно за нищо го нямат.
За содата. Невена беше писала така да се пие. Мисля, че за да не дразни стомаха. Невена да каже.

# 178
  • Пловдив
  • Мнения: 18
Здравейте, с диагностирана ИР съм от една седмица. На 42 години, 98 кг. при 160 см. С години имам проблеми с килограмите, спазвала съм различни режими, отслабвайки с до 5-6 кг. и като се завърна на общото ми хранене, кг. отново тръгват нагоре. Преди две години ходих на ендокринолог, пусна ми всякакви изследвания на хормони, но защо не го направихме това обременяване, така и не разбрах. Ще ви кача изследванията. Препоръчано от ендокринолога е Глюкофаж 750 мг. веднъж дневно, 150 минути седмично гимнастика /физически упражнения/и диета с изключване на изделия от бяло брашно, захар, картофи и бял ориз. Странното е, че даде някакъв хранителен режим, който не ми Харесва изобщо. Започнах да изчитам материалите от темата ви, но имам още много за четене. Ще съм благодарна за някакви насоки за храненето. Трябва ли да си направя някакви други изследвания според вас, изчетох малко от последните теми, коментирате много други показатели, които на мен не са ми изследвани. За 4 месеца, доктора иска да сваля мин 6-7 кг. и да ги задържа. Ще се радвам, ако ме подкрепите с насоки.

# 179
  • Мнения: 77
Скрит текст:



В резюме - като не искате обезводняване, пийте достатъчно вода, но с електролити и яжте според това как усвоявате глюкоза! Никаква вода няма да помогне на ядящ ориз и картофи в условия на лежане ма дивана и 50 излишни кила мас. Такъв човек и без това е жаден непрекъснато и пикае по 10 пъти дневно.

Може ли да обясниш? Как така с електролити?

Здравейте, досега не съм писала в темата, но я следя. И аз не разбирам защо тук се твърди, че конкретно еритритолът вдига инсулина и е противопоказен при ИР? На първа страница наистина има постнато изследване за три други подсладителя, но за еритритола аз лично не откривам нито тук в темата, нито някъде онлайн изследване, което да доказва, че влияе по някакъв начин на инсулина. Единственото изследване, което открих за влиянието на еритритола върху нивата на глюкоза и инсулин при диабетно болни е това:

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/8933647/

Ще се радвам, ако имате конкретно проучване, доказващо обратното, да го пуснете, защото аз лично от време на време използвам еритритол и ми е интересно защо тук е така сериозно заклеймен.
Не откриваш изследване, че влияе, но няма и такова, че не влияе.
В линка на първа страница се вижда на снимките, които показват, че инсулина е повишен.
Не виждам никаква разлика между изследваните подсладители и еритрола.
Освен ако не ми се докаже и то със сериозни изследвания кое му е по-различното на еритрола от стевия, малтитол и другите уж естествени и неестествени подсладители.
Изследването, което си дала е за диабетици. И друг път сме писали, че подсладителите са по-подходящи за диабетици, но не и за ИР поради очевидната причина, че ние имаме проблем точно с инсулина. Какъвто и да е подсладител да измислят и синтезират, е напълно възможно да не влияе на кз на диабетици.
Аз проблем с кз нямам. А с инсулина. И не смятам да консумирам неща, които му влияят зле.
Призовах неведнъж да се направи изследване с еритрол.    Crazy   
И ти и Нико се чувствайте свободни да го направите. И да сложите изследванията тук.
Ако пък ти си с ИР още по-добре. Така ще видим на човек с ИР какво би причинил 75 грама еритрол разтворен във вода и приет на гладно. Така както се прави обременяването.
Ето това е сериозно доказателство. А не да се пишат голи твърдения и да се дават линкове към съмнителни изследвания публикувани в електронен магазин в който продават еритрол.
Както и еритрола и стевията е от растителен произход. Просто са от различни източници.
В началото когато бях на НВ си следвах стриктно режима. Понякога решавах, че вместо натурален шоколад с обикновена захар си купувах шоколад със стевия. Резултата беше отново усилен глад и стопиране на отслабването и даже леко напълняване. Добре че често чета и ми стана ясно, защо не са полезни подсладителите.
Дори като готвя рядко нещо сладко съм купила кафява захар. Но не от обикновената фалшива, а меласа. Много тъмна и мокра.
Предпочитам естествен подсладител на който тялото ми ще реагира нормално дори и с риск временно да се покачи малко кз или инсулин.
Ще ти обясня  защо. Защото за мен подсладителите са изкуствени. Всичките. Без значение, че се извличат от растения. Те си остават изкуствени, защото са преработени и извлечени изкуствено.
Ето да прочетеш за фруктозата за която уж се смята, че не вдига инсулина и е подходяща.
Но не е.
http://lubomirivanov.com/3094/
Прочети я внимателно. Много години се тръбеше, че фруктозата не изисква инсулин. Обясни ми тогава, защо след като присъства в толкова много продукти, защо има хора с ИР.
100% съм убедена, че след известно време и подсладителите ще се окажат вредни, колкото уж така безопасната преди фруктоза.
Ще разбереш защо има разлика между това да изядеш плод съдържащ фруктоза и да си подслаждаш кафето с фруктоза. Природата си знае работата, но като се намеси човекът, неговата лакомия и алчност, нещата не са много хубави.
Еритрола също се извлича от някои растения.
Предпочитам да поема фруктоза, еритрол и какъвто и да е подсладител от естествен плод, а не да използвам такъв, извлечен по-химичен път. Съдържанието му в един плод е едно, но извлечен е друго.
Изследването, което съм дала, освен, че е за диабетици, твърди и че ериТРИтолът (защото виждам, че го наричате "еритрол") не влияе и на инсулина, а не само на кръвната захар. "Serum glucose and insulin levels remained unchanged until a meal was taken (3 hr after erythritol administration) and then increased."
Да искате от някой да доказва каква е разликата между еритритол и стевия е меко казано странно при положение, че говорим за съвсем различни извлеци от различни растения. То е като да искате някой да ви докаже разликата между краставица и домат.
Благодаря, че ми дадохте свободата да направя някакъв измислен от Вас експеримент с натоварване с еритритол - ще пропусна Wink Изобщо няма да подхващам темата до колко резултатът от подобно натоварване при един, двама или петима човека, пишещи си във форум, би могло да бъде наречено "сериозно доказателство". И ако все пак държите да видите резултатите - направете го вие. Защото в моя пост аз твърдения не съм изказвала, че да Ви ги доказвам, но за сметка на това в няколко Ваши съм забелязвала "категорично" да твърдите, че еритритолът е неподходящ при ИР. Не знам и какво имате предвид с изказването за магазините, в които се продавал еритритол?! Такова нещо не съм пускала.
Информацията за фруктозата като цяло няма никакво отношение към еритритола. Иначе е полезна.
Предполагам, че само времето ще покаже дали еритритолът е вреден. Може и да сте права и в някакъв момент да излязат такива данни, но към момента поучителният и категоричен тон по спорен въпрос ми дойде в повече.

Общи условия

Активация на акаунт