HPV - нова връзка

  • 6 118
  • 41
  •   1
Отговори
  • Мнения: 166
Здравейте!
Откриха ми HPV тип 16, за който се счита, че е онгонен и причинява рак на шийката на матката и още какво ли не, при мъжете също има рискове...

Чета най-различни неща, че това можело да се изчисти от имунната система, на други места казват, че само се подтиска? Освен това презерватива не предпазва на 100 процента.  И тук насетне какво не трябва да правя повече секс ли ?!?
Съжалявам, че си я направих тази типизация, защото от тук насетне как да живея спокойно, да се чудиш дали това няма да активира ракови клетки някъде.....
И освен това като излизам с едно момче ... какво да му кажа ?
Знам, че 80% от хората го имат в някакъв момент от живота ... дали с високорисковите типове или с брадавичките, но аз знам, че имам тип 16 и как да си легна с момче като знам, че мога да го заразя и да му предам нещо толкова опасно. ..като и презарватива не предпазвал на 100%. Как ще имам деца?
Кой мъж ще бъде с мен като му споделя, че имам ЧВП високорисков тип ... не е много романтично...
Убива всичко това, каква нагласа да имаш като знаеш, че предаваш зараза и как човека от другата страна да иска да е теб като му пренасяш такова нещо ?

Някой имал ли е подобен проблем? Моля споделете ...

# 1
  • Мнения: 2 633
Аз със сигурност знам, че имам онзи тип с брадавиците.
Виж, ракът на шайката се установява поне няколко години преди да стане рак. И се предприемат мерки с изрязване но шийката на матката примерно. Ти си щастливка, че вече знаеш кое е слабото ти място и ще ходиш на профилактичен преглед всяка година. Поздравления, че си си направила тази диагностика. Никой не казва, че няма да имаш деца, или че ей сега до 2 години ще цъфне рака. Няма такова нещо. Посъветвай се с читав гинеколог да ти обясни нещата. Не е толкова страшно. Това е един от малкото ракове, който може да се предвиди и отстрани години преди развитието на първия стадий.

# 2
  • Мнения: 166
Аз със сигурност знам, че имам онзи тип с брадавиците.
Виж, ракът на шайката се установява поне няколко години преди да стане рак. И се предприемат мерки с изрязване но шийката на матката примерно. Ти си щастливка, че вече знаеш кое е слабото ти място и ще ходиш на профилактичен преглед всяка година. Поздравления, че си си направила тази диагностика. Никой не казва, че няма да имаш деца, или че ей сега до 2 години ще цъфне рака. Няма такова нещо. Посъветвай се с читав гинеколог да ти обясни нещата. Не е толкова страшно. Това е един от малкото ракове, който може да се предвиди и отстрани години преди развитието на първия стадий.

Благодаря ALMIRRA за мнението.
Аз си мисля как мъжете реагират ако разберат на първите срещи, че момичето, с което излизат има HPV.
Защото на мен съвестта няма да ми даде да го скрия, по-скоро ще си кажа, а човека да прецени...
Но не е много хубава в началото, когато всичко е цветя и рози да се обременяват отношенията с това.
Имам чувството, че момчетата ще бягат от мен като разберат, че съм "опасна" за тях.
Друг е въпроса колко мъже го носят пък не знаят, но аз знам и няма как да премълча Sad

# 3
  • Мнения: 1 719
Аз със сигурност знам, че имам онзи тип с брадавиците.
Виж, ракът на шайката се установява поне няколко години преди да стане рак. И се предприемат мерки с изрязване но шийката на матката примерно. Ти си щастливка, че вече знаеш кое е слабото ти място и ще ходиш на профилактичен преглед всяка година. Поздравления, че си си направила тази диагностика. Никой не казва, че няма да имаш деца, или че ей сега до 2 години ще цъфне рака. Няма такова нещо. Посъветвай се с читав гинеколог да ти обясни нещата. Не е толкова страшно. Това е един от малкото ракове, който може да се предвиди и отстрани години преди развитието на първия стадий.
А този тип с брадавиците какви рискове крие за заразения? И какви са рисковете за партньора?

# 4
  • Мнения: 4 518
Бях в абсолютно същата ситуация. Просто казваш и чакаш да вземе решение без да се сърдиш от решението. Не съм с тип 16, с друг високорисков тип съм, но като цяло все тая. И секс правя, и деца се опитвахме много време да имаме, и инвитро правихме. Всички (мъжа ми и лекарите) са запознати и никой не е реагирал като да е края на света.
Следиш се често и толкова.

# 5
  • Мнения: 2 585
А какви са последствията за мъжа?

# 6
  • Мнения: 4 518
А какви са последствията за мъжа?
Ако трябва да съм честна нямам никаква представа. Когато ми го откриха, приятелят ми отиде на лекар във Вита (София) и му казали, че няма какво да направи, нищо му нямало и няма тест за HPV за мъже.
Надявам се да са само преносители и евентуално да се появяват брадавици при някои щамове.
ЧПВ за мен е изключително неясна диагноза - изписват се имуностимуланти без резултат в повечето случаи, всички лекари са на различно мнение, единственото сигурно е, че трябва следене.

# 7
  • Мнения: 166
Хора аз имам надежда, че имунната система би могла да унищожи вируса. Аз от всичко, което съм чела до момента стигам до извода, че вирусът все още е загатка, защото момичета казват, че правят нов тест, които е отрицателен след време... но дали вирусът го няма или е в малки стойности и теста не може да го хване ... май не се знае. Защото ако е в малки стойности при един спад пак може да се активира...
То проблема е по-скоро психолочен, че има нещо нередно, което може да в някакъв момент да се отключи и едва не да живееш в стрес, че принява рак на гърлото и там на какво ли не.
Примерно рака на гърлото доколкото знам разбираш като ги има Sad
Вие правили ли сте втори тест след положителен ?
Тайничко се надявам да има сбъркан лабораторен резултат .. моят го правих в Геника.

# 8
  • Мнения: 4 518
Хора аз имам надежда, че имунната система би могла да унищожи вируса. Аз от всичко, което съм чела до момента стигам до извода, че вирусът все още е загатка, защото момичета казват, че правят нов тест, които е отрицателен след време... но дали вирусът го няма или е в малки стойности и теста не може да го хване ... май не се знае. Защото ако е в малки стойности при един спад пак може да се активира...
То проблема е по-скоро психолочен, че има нещо нередно, което може да в някакъв момент да се отключи и едва не да живееш в стрес, че принява рак на гърлото и там на какво ли не.
Примерно рака на гърлото доколкото знам разбираш като ги има Sad
Вие правили ли сте втори тест след положителен ?
Тайничко се надявам да има сбъркан лабораторен резултат .. моят го правих в Геника.

И аз правих моя в Геника преди около 6 години. Не съм повтаряля, но ако взема че забременея ще повторя задължително. При раждането с ЧПВ също мнения много, но някои лекари казват, че при вагинално раждане се предава на бебето. Определено не съм от тези, които биха рискували и 100% ще правя тест тогава.

# 9
  • Мнения: X
След определена възраст и след като се появят болестите при родителите ни всички живеем в стрес, такъв е животът. Освен да се следиш и да ваксинираш децата си овреме нищо не може да се направи. Поне на новите поколения ще им е спестено, ние по-дъртите сме пропуснали шанса.

# 10
  • Мнения: 1 032
Аз със сигурност знам, че имам онзи тип с брадавиците.
Виж, ракът на шайката се установява поне няколко години преди да стане рак. И се предприемат мерки с изрязване но шийката на матката примерно. Ти си щастливка, че вече знаеш кое е слабото ти място и ще ходиш на профилактичен преглед всяка година. Поздравления, че си си направила тази диагностика. Никой не казва, че няма да имаш деца, или че ей сега до 2 години ще цъфне рака. Няма такова нещо. Посъветвай се с читав гинеколог да ти обясни нещата. Не е толкова страшно. Това е един от малкото ракове, който може да се предвиди и отстрани години преди развитието на първия стадий.

абсолютно невярно е това, че се открива години по-рано. при мен от заразяването до откриването на ракови клетки имаше 5 месеца. така че това не е успокоение. нито пък просто така се отстранява рака - при наличието на вируса е въпрос на време да се появи отново, ако веднъж се е случило.

успокоително е, обаче, че наистина вирусът се деактивира при засилване на имунитета, което направих аз, и вече години съм с отрицателен резултат. трябва да намерите гинеколог и имунолог, които да обърнат внимание. при мен лечението отне 6 месеца. относно секса през това време - аз нямах връзка, но съм го мислила тогава, в случай, че се стигне дотам - наистина не е редно без презерватив да се прави секс - при мъжете това е безсимптомно(освен ако не развият рак) и просто ще го пренесат по-натам.

# 11
  • Мнения: 1 032
След определена възраст и след като се появят болестите при родителите ни всички живеем в стрес, такъв е животът. Освен да се следиш и да ваксинираш децата си овреме нищо не може да се направи. Поне на новите поколения ще им е спестено, ние по-дъртите сме пропуснали шанса.

точно пък тази ваксина е толкова спорна, че никога не би я сложила на детето си. в крайна сметка ще прави секс с презерватив, докато не реши, че иска дете, и това е.

# 12
  • Мнения: X
Презервативът понижава, но не премахва риска от заразяване с ЧПВ. А за ваксини не ми се спори.

# 13
  • Мнения: 2 749
Децата ми имат всички ваксини, не съм антиваксър. Но точно тази и аз не съм си и помисляла да им слагам.

# 14
  • Мнения: 6 622
И какъв точно е проблемът с тези ваксини?

Общи условия

Активация на акаунт