Счетоводител в нужда се познава 17

  • 33 260
  • 758
  •   2
Отговори
# 720
  • Мнения: 14 973
Ние сме в Булбанк, такса 18 лв, случвало се е да внасяме на банкомат до 3000 лв, на 3*1000. И да теглим пак толкова. Не съм видяла такси досега да са излезли за това

# 721
  • София
  • Мнения: 7 092
В Уникредит от началото на годината до момента за трети път вдигат всички такси.

# 722
  • Мнения: 14 973
При нас няма промяна, вероятно сме някакви завàрени.

# 723
  • София
  • Мнения: 1 626
Здравейте,
При болничен се носи в НОИ Приложение № 9 и Приложение № 12.
В сайта на НОИ за Приложение № 12 излиза:
https://www.nssi.bg/forusers
Приложение № 12 - Придружително писмо -  отм. в сила от 18.08.2020 г.
т.е. това приложение отменено ли е или е валидно? Sad
Ако е отменено кое приложение се носи вместо приложение 12?

# 724
  • София-Младост
  • Мнения: 23 376
Отменено е, отмяната е влязла в сила от 18.08.2020 г.
Имаш прил. 19- Придружително писмо.
Защо не им ползваш програмата, вместо хартията...там има и придружително писмо.

# 725
  • Мнения: 22 473
Здравейте, надявам се да може да ми помогнете с бърз съвет.


Утре ще подавам молба за освобождаване по взаимно съгласие, която да влиза в сила от дата 12.11.21г.
Тоест да ме освободят в петък.
Искам така да я оформя, че ако не бъде удовлетворена, желанието ми е да бъда освободена без да изработвам предизвестие от 1месец, като за това дължа обезщетение на работодателя.
Как точно да я оформя и какъв член да цитирам за последното?

Също така това обезщетение е едномесечно брутно възнаграждение,но не повече от това, нали така?

# 726
  • Мнения: 5 850
Здравейте, надявам се да може да ми помогнете с бърз съвет.


Утре ще подавам молба за освобождаване по взаимно съгласие, която да влиза в сила от дата 12.11.21г.
Тоест да ме освободят в петък.
Искам така да я оформя, че ако не бъде удовлетворена, желанието ми е да бъда освободена без да изработвам предизвестие от 1месец, като за това дължа обезщетение на работодателя.
Как точно да я оформя и какъв член да цитирам за последното?

Също така това обезщетение е едномесечно брутно възнаграждение,но не повече от това, нали така?
Опишете го в молбата точно както сте го направили в поста си. Не е нужно да цитирате членове от КТ. Няма да остане работа за счетоводителката му. 😀
Ето и една много подробна статия с разяснения на етапите на подобно напускане и примерни образци на мол и и заявления.
https://zbut.bg/%D0%9F%D1%80%D0%B5%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%82%D1%8F … BE-index3121.html
Общо взето - най-безпроблемно ще е да постигнете съгласие.
Имаше и някаква подробност, че не дължите обезщетение, ако веднага започнете нова работа. Със сигурност има много инфо по темата в Гугъл.

Последна редакция: вт, 09 ное 2021, 21:35 от dariVale

# 727
  • Мнения: 48 028
Нищо лично й е отговорила в друга тема подробно

# 728
  • Мнения: 5 850
Нищо лично й е отговорила в друга тема подробно
Ако не е прив правилата  дай в скрити линк към другата тема. Ще ми бъде интересно да я прегледам.

# 729
  • Мнения: 48 028
https://www.bg-mamma.com/?topic=1358371.795
Следя и двете теми, те са в различни раздели,но част от проблемите се припокриват

# 730
  • Мнения: 22 473
Здравейте отново, може би не съм търсила по подходящ начин, но дали може да споделите за сайт, или в ютуб, където могат да се открият безплатни ресурси по ТРЗ?
Също ако може да споделите за някои полезен наръчник или друго?
Поръчала съм вече една книга от стор.бг, надявам се да е подходяща.

Също ме интересува и възможност за онлайн курс ако може да препоръчате.
Благодаря!

# 731
  • София-Младост
  • Мнения: 23 376
Здравейте отново, може би не съм търсила по подходящ начин, но дали може да споделите за сайт, или в ютуб, където могат да се открият безплатни ресурси по ТРЗ?
Също ако може да споделите за някои полезен наръчник или друго?
Поръчала съм вече една книга от стор.бг, надявам се да е подходяща.

Също ме интересува и възможност за онлайн курс ако може да препоръчате.
Благодаря!
https://academy.frpa.bg/course/index.php?categoryid=4

# 732
  • Мнения: 5 850
Здравейте отново, може би не съм търсила по подходящ начин, но дали може да споделите за сайт, или в ютуб, където могат да се открият безплатни ресурси по ТРЗ?
Също ако може да споделите за някои полезен наръчник или друго?
Поръчала съм вече една книга от стор.бг, надявам се да е подходяща.

Също ме интересува и възможност за онлайн курс ако може да препоръчате.
Благодаря!
За какви точно ресурси става въпрос, че не вдявам, за да ви насоча? Каква е целта Ви - да започнете работа или да си вземете изпит? Защото ТРЗ е общо понятие, което включва няколко направления:
- трудово правни отношения
- работна заплата
- социално осигуряване
- осигуряване безопасни условия на труд
Всяко едно от тези направления е цяла наука.
Иначе, аз лично когато имам някаква чуденка си изписвам въпроса в Гугъл, формулиран по няколко различни начина и си чета каквото ми се покаже, докато формирам собствено мнение.

# 733
  • София
  • Мнения: 16 111
Според мене потребителката започва нова работа. Представила се е като компетентна по ТРЗ въпросите за да я вземат. И в останалите 2 -3 дни търси от къде да придобие поне малко представа от материята. За мене е несериозно, но нека се пробва....

# 734
  • Мнения: 22 473
Според мене потребителката започва нова работа. Представила се е като компетентна по ТРЗ въпросите за да я вземат. И в останалите 2 -3 дни търси от къде да придобие поне малко представа от материята. За мене е несериозно, но нека се пробва....

Леко сте в грешка, но няма проблем и Вие да се пробвате.

Благодаря на останалите за компетентните отговори и насоки.

Общи условия

Активация на акаунт