Частни училища-информативно-дискусионна тема 44 - Коледна!

  • 48 128
  • 757
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 62 595
Детето готино, ама психологът нещо бърка свободните съчинения по детска рисунка с подбора.

# 61
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 301
Анди, интересно ми е кой училищен психолог харесваш?
И също мнението ти за как да става подбора в СС също.

# 62
  • София
  • Мнения: 5 026
Детето готино, ама психологът нещо бърка свободните съчинения по детска рисунка с подбора.

Не беше за подбор, той вече учеше там.

# 63
  • София
  • Мнения: 62 595
Не става въпрос за училищен психолог персонално, а принципно за склонността на доста психолози да си правят свободни съчинения по детски рисунки. Това е като да гледаш на карти или на кафе - повече зависи от фантазията на този, който гледа, а не на този, който рисува. Не бих искала детето ми да бъде оценявано по този начин на изпит за подбор.  Кого оценяваме всъщност - детето или фантазията на психолога? Да, възможно е по детската рисунка да се направят някакви предположения от психологически характер, включително диагностични критерии за някои нарушения, но доста психолози прекаляват и започват да приличат повече на врачки, отколкото на отговорни хора. Привърженик съм на по-обективните критерии, независимо дали става въпрос за терапевтична работа или подбор.

Сега видях, че Призма е допълнила - дори като е учило детето вече, за мен е недопустимо. Като родител хич нямаше да съм съгласна с такива неща.

# 64
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 301
Не ми отговори Simple Smile

# 65
  • София
  • Мнения: 62 595
Искаш да изброявам имена ли?

# 66
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 301
Искаш да изброявам имена ли?
Нееее
Искам да споделиш, ако искаш де, твоите виждания за подбор в първи клас и пук на ЧУ с множество желаещи.

# 67
  • София
  • Мнения: 62 595
Относително обективни критерии по задачи, които са еднакви за всички от основните когнитивни показатели.  А чисто субективните психологически са според психолога на кое ще даде превес, ама там вече той си знае и ние можем само да гадаем.

# 68
  • София
  • Мнения: 9 558
Ох, прочетохте, че детето вече е учило в СС, но не и че е било преди 10 години.
Моето, преди 4 години също е рисувала в часовете при психоложката. Веднъж идеята е била да си разменят рисунките, но щерката твърдо е отказала да го направи, защото много си харесала дракона. Това ми го разказа госпожата на една родителска среща и се смяхме, дори и през ум не ми е минало да съм мнителна и да търся някакви скрити цели зад заниманията им. А хлапето въобще не се беше впечатлило, какво остава да си е направила извода, че искат да я анализират. И приказки са си измисляли, и кой приказен герой биха си избрали за приятел....
Така че хайде стига сме търсили под вола и писали общи приказки, с които реално не казвате нищо конкретно.

# 69
  • София
  • Мнения: 62 595
Детето няма да се впечатли, то е ясно. Като родител, а и професионално, не бих искала това какъв герой ще си избере детето или дали иска да си разменят рисунките или всякакви подобни, да е критерий за прием. Мога да разкажа всякакви вариации на всякакви случки и затова казвам, че за мен тази част е като да се правиш на врачка, повече гъделичкане на самолюбието, както му казвам, да се правиш на Фройд. Има достатъчно много показатели, които са относително обективни и подлежат на измерване, или както ги точкуват.

# 70
  • София
  • Мнения: 5 026
Ох, то чак стана дискусия...

# 71
  • София
  • Мнения: 17 310
Хем изрично каза, че не е било критерий за прием Grinning

# 72
  • София
  • Мнения: 9 558
Пак не си разбрала, написах, че е било в часовете при психоложката, а не за прием. Именно за това, когато нямаме поглед над случващото се в някое училище, е добре да се въздържаме от общи приказки.

# 73
  • София
  • Мнения: 12 055
Излишната сериозност пак уби вица. Smirk

# 74
  • Мнения: 9 725
Нашето дете с художествени наклонности също беше намери работа на психоложката в дг. Вместо да го попита защо така, тя директно ме дръпна с един гробовен поглед..

Общи условия

Активация на акаунт