Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Проблемен колега на новото място

• 2 764
  • 33
  •   1
Отговори
# 30
Моят казус се  разреши - обадиха ми се за трето интервю и там интервюиращият каза на каква позиция е, каза ми името на бъдещия ми тим лийдър, който към момента отсъствал по еди каква си причина, каза и каква длъжност заема неприятният бивш колега, с когото бях говорила предишния път.
За съжаление не се представих добре, много я исках тази работа, особено след като и проблемът от темата отпадна и бях много пренавита. Казаха, че ще се свържат с мен в началото на януари, но нямам особени надежди.
Ще помоля модератор да заключи темата и вече ще пиша в "Работа, CV-та, HR-и, съвети".

# 31
... Ти ли  разпитваш фирмата, или тя теб?
Ти искаш нещата да се разиват по твоя сценарий, само, че ти си само кандидат.  HR са добри психолози ... Още повече, че в общия случай, съм забелязала, че мениджърите не обичат в колектива да има хора, които се познават отпреди, дори и ако се получат някакви групички на по-близки хора, ги поразместват, пращат някои  при други мениджъри. ...
Типичното мислене за България. Изключително грешно и остаряло.
Не фирмата изпитва кандидата, взаимно се изпитват.  
Кандидатът не е само кандидат, това е служител, от когото въпросната фирма има нужда. Фирма, шеф не са еквивалент на Всевишния. Много лесно заменяеми са от позицията на кандидата.
Специално за българските HR-и - много далече са от психолози. Огромна част от тях не знаят как да решат и да се справят с един обикновен вътрешноекипен проблем като например ако някой колега причинява някакъв дискомфорт на останалите.
В много компании вземат хора, които се познават, точно защото си познават работните навици и се сработват добре. Много често даже новите колеги са препоръчани специално от вече работещите.

# 32
Ghost Viper
да, има го това с препоръчването на кадри, даже бонус се плаща, но от моя личен опит, май по-лесно се влиза във фирма без да си препоръчан, освен, ако не си много рядка или тясна специалност, висококвалифициран и с опит. С други думи, дори големи фирми предпочитат да не плащат бонуси.

# 33
Възможно е и да зависи от отрасъла.
Но като цяло е доста често това с наемането на някой препоръчан, може би е дори и модно напоследък.

Общи условия

Активация на акаунт