Обсъждане на имотни обяви-18

  • 24 359
  • 802
  •   1
Отговори
  • here and now
  • Мнения: 4 201
Добре дошли.
Линк към старата тема.

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 4 004
Благодаря за новата тема. Ние продължаваме с търсенето, но много намаляха наличните имоти в нови сгради.

# 2
  • Мнения: X
Джедаят, аргументите са ясни на всеки, няма защо да ги повтарям. А няма как да ми е кисело гроздето при положение, че живея в по-скъп квартал. Мисля,  че е близо до ума.

На конкретните два имота само цената им е добра, нищо друго. Но тя е такава именно защото нищо друго не им е добро.

# 3
  • София
  • Мнения: 4 192
Колкото и да е хубава улицата, както и да ги напудрите отвътре тези имоти, сградите приличат на взети от сюжет на евтин американски трилър. Лично мнение

# 4
  • Мнения: 40 737
О, онази  сграда при "О'Шипка"  е страхотна и може да се реставрира чудно. И теренът е ОК, с голям двор отпред. Но няма как да стане.

# 5
  • Мнения: 9 754
Колкото и да е хубава улицата, както и да ги напудрите отвътре тези имоти, сградите приличат на взети от сюжет на евтин американски трилър. Лично мнение

Е и аз казах същото - щом досега сградите не са оправени, значи няма оправия. Поне не и в близките 10 години, а това си е много. Същото съображение (външният вид на сградата и общите части) важи и при оглед/евентуална покупка в който и да е квартал на София, дори в Лозенец.

И разбира се, че се гледа/проверява дали е или не е гредоред. Томева беше казала, че банките не финансират гредоред. За мен (като човек живял в къща-гредоред) това не би било проблем (след оглед от строителен инженер, естествено) само, ако става дума за еднофамилна къща.  Жилище в етажна собственост, което е гредоред, твърдо не бих купила. Заради етажната собственост. Иначе американските еднофамилни къщи са си масово гредоред, поне доколкото аз се ориентирам от телевизията. И продължават така да ги строят.

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 310
Какво означава в обявите за продажби на имоти в новостоящи се сгради ЦЕНА БЕЗ ДДС? Има ли начин да се купи апартамент без ДДС? Интересувам се като купувач обикновено физическо лице.

# 7
  • София
  • Мнения: 4 192
Означава че ще ти наччислят ДДС като купиуваш. Но ако направите измама и прехвърляте на по0ниска сума, ще ти начислят ДДС на по-ниската дума.
Пример. Споразумявате се за цена 150 000лв без ДДС. Ако прхвърляте на тази цена ще дължиш още 30 000лв ДДС или общо 180 000лв.
Но се споразумявате НЕЗАКОННО да изповядате сделката близко до данъчната оценка 80 000лв и тогава ще ти начисли само 16 000лв ДДС, а останалите пари до 166 000лв (150 000 без ДДС плюс 16 000лв ДДС на нереалната сума) ще ги даваш под масата. Не препоръчвам вариант 2

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 4 004
Означава че ще ти наччислят ДДС като купиуваш. Но ако направите измама и прехвърляте на по0ниска сума, ще ти начислят ДДС на по-ниската дума.
Пример. Споразумявате се за цена 150 000лв без ДДС. Ако прхвърляте на тази цена ще дължиш още 30 000лв ДДС или общо 180 000лв.
Но се споразумявате НЕЗАКОННО да изповядате сделката близко до данъчната оценка 80 000лв и тогава ще ти начисли само 16 000лв ДДС, а останалите пари до 166 000лв (150 000 без ДДС плюс 16 000лв ДДС на нереалната сума) ще ги даваш под масата. Не препоръчвам вариант 2

Този вариант без ДДС няма как да се случи ако продавача/строител вече се е регистрирал по ДДС. Може да се купи без ДДС ако не се е регистрирал все още.

# 9
  • София
  • Мнения: 4 192
Няма как да не се регистрира при такива обороти. При акт 16 излиза цялото ДДС накуп

# 10
  • Мнения: 8 915
Ако не се лъжа има закон забраняваш обяви/етикети без ДДС. Но в брошурата на Метро цените са без ДДС.

# 11
  • Мнения: 2 103
Има много обяви за цени без ДДС при имотите.Дали е незаконно?

# 12
  • София
  • Мнения: 8 552
Иначе американските еднофамилни къщи са си масово гредоред, поне доколкото аз се ориентирам от телевизията. И продължават така да ги строят.
То не само американските, и нашата така я построихме. Възрожденските къщи май също са гредоред. И аз като теб не виждам проблем в гредореда.

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 310
Има много обяви за цени без ДДС при имотите.Дали е незаконно?
Според мен изповядват сделката на доста по-ниска цена, близка до данъчната оценка, и разликата в сумата я получават в брой. Което за купувача е облекчаващо откъм нотариални такси, но си е незаконно.
Примерно, ако по някакви причини сделката се обяви за нищожна - може да се претендира само сумата официално записана в нот.акт, а тази "под масата" увисва като загуба за купувача. Така го разбирам.
Аз затова попитах - дали има някаква друга интерпретация, освен моята?

# 14
  • София
  • Мнения: 4 192
Още след първия въпрос ти обясних - освен по ниските нотариални такси, печелиш и разликата в ДДС-то между по-високата реална сума и сумата на която изповядвате.

Общи условия

Активация на акаунт