NESCAFE DOLCE GUSTO - Тема 7

  • 54 502
  • 831
  •   1
Отговори
# 795
  • Мнения: 384
Ползвам течен препарат от DM.
Иначе лампичката да не те плаши. Машината си работи. Като я почистиш, пак ще светне зелено.
Моята вече месец свети оранжево, все нямам време да я почистя Simple Smile

# 796
  • София
  • Мнения: 39 827
Нат мисля беше писала за рецепта с лимонтозу. Пропорциите не ги помня, на 500 мл вода 3-4 лъжички лимонтозу.
Два пъти така съм чистила моята.
И в момента е за чистене.

Моля някой да пусне нова тема.

# 797
  • Мнения: 7 133
Прахчета от Кауфланд за около лев,два едното,без пари 😄На хайтман

https://sofia.parkmart.bg/hajtman-prah-p-v-varovik-domakinski-uredi-bio-2h25g-o/

Аз като светна не съм я ползвала,шашнах се хахах.
Купете си повечко че аз докато намеря правилния клип в Ютюб изхабих ей така две,нали за първи път го правих 😄

# 798
  • София
  • Мнения: 10 330
Прахчета от Кауфланд за около лев,два едното,без пари 😄На хайтман

https://sofia.parkmart.bg/hajtman-prah-p-v-varovik-domakinski-uredi-bio-2h25g-o/

Аз като светна не съм я ползвала,шашнах се хахах.
Купете си повечко че аз докато намеря правилния клип в Ютюб изхабих ей така две,нали за първи път го правих 😄

Добро предложение, не знаех за тях! Аз я почиствам с лимонова киселина, че винаги имам под ръка, левче за 100гр. от Кауфланд. Слагам 3-4ч.л. на 500мл. Друга алтернатива са таблетките за почистване от Лидл, но не винаги ги има.

# 799
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 645
В дм има и таблетки , тяхна марка

# 800
  • Мнения: 699
Замислям покупка на кафе машина. Кой вид капсули ще ми препоръчате да пробвам, харесвам силно и ароматно кафе - от години пия Лаваца капсули Блу и на зърна Тиера , като редувам два-три вида.

# 801
  • Мнения: 20 201
За силата на кафето може да се ориентираш от цифрата в долния десен ъгъл, като това мисля че е най-силното:

# 802
  • Мнения: 699
За силата на кафето може да се ориентираш от цифрата в долния десен ъгъл, като това мисля че е най-силното:

Благодаря, а някъде указано ли е колко мл трябва да е кафето от  една капсула за да се спази интензитета? При Лаваца блу е 30 мл, което е късо кафе.

# 803
  • София
  • Мнения: 39 827
Друга алтернатива са таблетките за почистване от Лидл, но не винаги ги има.
Благодаря за информацията. Ще потърся.
ДМ ми е далече.

Чистих си машината с лимонтозу. Уж рестартирах бутона, а започна да свети в жълто и зелено. Накрая се оправи.

# 804
  • Пловдив
  • Мнения: 3 359
Соня, на капсулите Долче густо има указани чертички за дължината на кафето. Някъде из другите теми някое от момичетата беше пуснало на колко милилитри отговарят различните черти, но не помня в коя от всичките беше.

# 805
  • Мнения: 180
На всяка кутия освен чертичките има указани и мл. Примерно Бариста - 1 черта/35 мл. Simple Smile Моята машина е ръчна и си пускам на око.

# 806
  • Пловдив
  • Мнения: 3 359
Честно казано, не съм се заглеждала, че пише и милилитрите

# 807
  • Мнения: 20 201
soniapro, аз гледам на колко чертички е указано на капсулата, но много често не се съобразявам. Това Наполи например, ако го пия на 1, както е показано, ще започна да виждам звуци 😸 Та го пия по-слабо, на 3 чертички

# 808
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 836
Моето Мини ми ни предаде. Никога, обаче, не светна в жълто за почистване, по самоинициатива съм го чистила няколко пъти. Някой от нас не беше сипал вода и е глътнала въздух. После започна да мига зелено/червено, уж я почистихме, но така и не тръгна и геройски умря. ММ я разглоби, оказа се, че помпата не подкачва вода. Нова помпа е 50 лв, а цялата машина е 150. Не знам струва ли си ремонта или да се възползваме от промоциите за Коледа.

# 809
  • Мнения: 20 201
И нашата глътна въздух и едвам тръгна после, пробвай да я пуснеш само на студена вода.

Общи условия

Активация на акаунт