Номинация за най-абсурдна реплика, свързана с кърменето и захранването на бебето - 21

  • 41 465
  • 765
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 107
Относно здравословното хранене, чувам доста често една реплика от майките:
- Той/тя не яде плодове, защото аз не ям. Как да го накарам, като аз самата не обичам?

Съгласна съм донякъде, че личния пример е много важен, но често не е достатъчен, за да откаже децата. Аз самата почти не ям плодове. Въпреки това с всяко ядене предлагам на моя син и той много обича. Засега не е отказал плод, като му давам най-разнообразни и според сезона. Последните месец-два редовно яде мандарини, портокали, нар, ябълки, круши, райска ябълка, киви. Междинните хранения почти винаги са плодове. Аз за сметка на това съм изяла не повече от 1-2 ябълки и 1 портокал за същото време. Знам, че е лошо, но това е друга тема.

# 706
  • Мнения: 758
Аз имам една реплика "храна/напитка за възрастни". Ако пия кафе, ям шоколад или мъжът ми пие бира, казвам на детето, че е храна за възрастни и предлагам алтернатива за нея. Засега работи, на 2г ще е скоро, не е яла шоколад, не е пила кафе или бира.

Иначе личния пример е много важен, всеки ден заедно ядем плодове, супи, манджи. Но и границите са много важни. Няма да спра кафето, щото двегодишното ми ме гледа и иска...

# 707
  • Мнения: 869
По принцип избягвам да коментирам/осъждам чужди подходи относно хранене и въобще, но този пост ме остави безмълвна

# 708
  • Мнения: 2 352
Бях забравила за тази ситуация, в която изпаднах, направо ме е срам да кажа, че ми е роднина. Децата ни имат няколко месеца разлика. Лятото сме на село и децата са се заиграли в пръста, на мен не ми пречи, но тя изпада в див ужас. Идва време за обяд, обаче моята дъщеря (на 2г беше тогава) отказва готвеното и яде хляб, сирене и краставица. Аз се радвам, че си хапва с апетит и сама. Обаче моята братовчедка е решена, че нейното дете трябва да обядва готвеното. И за да го нахрани на всяка лъжичка слагаше по една пуканка...

# 709
  • Мнения: 869
Подобно на моя роднина, с по-голямо дете. Тя естествено е в потрес, че го захранвам по ЗВБ, че на 8м още го кърмя и даже леко с насмешка ме пита какви съставки имат палачинките, които съм направила, че не може все здравословно да яде и тн... Та нейното като беше бебенце, помня, се даваше детска шунка на всяка хапка... Признавам си за пуканки обаче нямаше никога да се сетя Satisfied

# 710
  • Мнения: 758
Това е за темата най-абсурден правопис Confused

# 711
  • Германия
  • Мнения: 3 425
Това е за темата най-абсурден правопис Confused

По-скоро за най-неграмотна майка! Съжалявам, но какво да се очаква от някой, който едно елементарно изречение не може да напише правилно 😩

# 712
  • Мнения: 869
Това за правописа... Тъжна работа. Мен повече ме втрещи отговора на другата жена, пуканки и зайо байо за апетит. Вика, не знам как, но работи Flushed

# 713
  • Мнения: 488
Реплика от личен лекар по повод бебето ми на 7 месеца, което си кърмя на поискване денем и нощем: “Ама тя вече е голямо дете, как така ще яде нощем, трябва вече да спи по цяла нощ и да не се буди за храна! Спирай да я кърмиш през нощта!” Flushed

# 714
  • Мнения: 4 843
Аз оставам с впечатление, че повечето деца не спят по цяла нощ до доста по-късна възраст. Без значение дали пият мляко, или не.
Но пък за мен цяла нощ е 11-12ч, а за други като гледам е от 00 до 6ч, тоест да пропуска едното хранене.
Нашата педиатърка е същата, още на втория месец искаше бебето да не суче от 21 до 6ч. Оттогава изобщо не я слушам за нищо свързано с храненето, а си намирам информация от други източници.

# 715
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 254
Скрит текст:

# 716
  • Мнения: 366
"за да не му омръзва"... 😢

# 717
  • Мнения: 546

Божее… боза??!? Наскоро прочетох съдържанието на бозата и освен подсладители и консерванти, друго не видях…

# 718
  • Мнения: 6 552
Бозата има и алкохол! Може би затова заспива ..

# 719
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 254
Дете на година и половина гладно в 1 посред нощ. Какви са тези смешки.
Това по повод поредния пост " как махнахте ам".
Посочените варианти са много удачни заместители.

Общи условия

Активация на акаунт