Чувство за вина след изневяра...

  • 19 645
  • 951
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 859
Съдиш себе си строго, но вината не е само твоя и проблемът не е, че се увличаш и по други мъже.

Ако не се стигне скоро до съжителство или брак, или опити поне за дете, връзката ви е обречена и скоро ще има нова изневяра от една от страните или направо раздяла. С това разстояние и години заедно без развитие, нещата са обречени, според мен.

От личен опит, без да се е стигало до изневяра, поне при мен със сигурност. Без значение каква любов е имало, колко съм инвестирала в тази връзка, колко спомени сме имали, какво измамно усещане за сигурност дава дългата връзка сама по себе си.

Не просто опитайте да живеете "с това", а си поговорете сериозно какво мислите да правите, какви са ви плановете от тук нататък. Все пак не сте на 20 с дълга ученическа любов, която сте надживели, а зрели хора вече.

Не ми допадна и поведението на колегата - най-малкото набърква се в чужди отношения, вместо да се отдръпне и да изчака да вземеш решение с кого искаш да бъдеш. Това не е почтен човек. А и ми се вижда доста груб мъж, както описваш сцената в гората. Сега не е много удачен момент за сменяне на работа, но помисли.

Годеникът ти тук също има известна вина с тази работа в чужбина с години без теб. Да, сигурно е добра възможност, но ако имаш човек до себе си, са нужни и компромиси.

# 16
  • Мнения: 1 376
Аз не бих продължила "връзка от разстояние". Такива раздели по половин година и т.н., при положение че деца няма не са пълноценни отношения. Той дали седи "на сухо"?
И на 30 вече трябва да знаеш как да се държиш с мъж ако го харесваш и как да отказваш на навлеци. И изневярата не е от нещата, които се признават ако искаш да си запазиш връзката...

# 17
  • Мнения: 630
Съветвам те да се срещнеш с психолог. Ще ти помогне да отработиш както ситуацията със сексуалното насилие и пукнатината в отношенията с партньора ти, така и старата травма, която според мен е най-съществена.

# 18
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 987
Да, психолог е най-доброто решение. Има хора, които се справят сами, хващат се за косата и се изтеглят. Други не могат. Ще си простиш някога, но трябва време. Понякога мнооого време. Затова е по-добре специалист, отколкото да дъвчете темата с роднини и приятели, с годеника, да се връщаш назад, да си спомняш всяка дума и да се питаш - ако не бях казала така..., защо не казах така....., защо не направих така..... Няма смисъл да се връщаш назад, каквото е станало, то вече е станало, нищо не можеш да промениш. Приемаш, че си сгрешила, доколкото грешката е твоя, но кой е безгрешен. Да, направила си грешка, вадиш си поуките от нея, и продължаваш напред. Но трябва време...

Последна редакция: чт, 24 дек 2020, 15:53 от AIDA_N

# 19
  • София
  • Мнения: 17 315
Не означава Не, за мен също си била насилена. Пъшкане по телефона не означава и флирт не означава, че след това в гората трябва да я набута в колата, докато тя се опитва да си тръгне.
Лошо нещо ти се е случило, дано го преодолееш!

# 20
  • Мнения: 12 473
Да, и аз не разбирам - защо наричаш насилието изневяра?

И защо се срамуваш да се наречеш жертва?

# 21
  • Мнения: 3 350
Бърди, Пъшкане по телефона си е флирт от всякъде. Толкова, че може той да я съди за сексуален тормоз на работното място. Пък ако я е записал примерно как му казва, че го иска целият......аха, ще мине пред властите гьотере. Тя затова най-вероятно не е подала оплакване.
Авторке,
Споко бе, то оралният секс не се брои (Клинтън)
Другия път не обещавай разни неща на мъж, пък после на живо да се отметнеш. Не си играй щото виж ко става. Хората си търсят обещаното.

Последна редакция: чт, 24 дек 2020, 10:09 от buttercake

# 22
  • София
  • Мнения: 17 315
Бътър, всеки може да флиртува. Това не изначава, че е длъжен да прави св*рки в колата,  ако не желае.
Изнасилването си е изнасилване. Жената е излязла от колата и се е опитала да си тръгне. Да я вкараш в колата след това си е насилие.
Нито флирта, нито пъшкането оправдават правенето на секс с някой, който не го иска.

# 23
  • Мнения: 3 350
Бътър, всеки може да флиртува. Това не изначава, че е длъжен да прави св*рки в колата,  ако не желае.
Изнасилването си е изнасилване. Жената е излязла от колата и се е опитала да си тръгне. Да я вкараш в колата след това си е насилие.
Нито флирта, нито пъшкането оправдават правенето на секс с някой, който не го иска.
Бърди, но виж какво пише Авторката. Цитирам: "Тогава ми каза влизай обратно в колата и аз най-спокойно си влязох и направих всичко което поиска от мен" Аз не прочетох нищо за "насилие"
Пък и темата е вина след изневяра, ако е изнасилена няма да чувства вина, а болка.

Последна редакция: чт, 24 дек 2020, 10:56 от buttercake

# 24
  • Мнения: 1 728
Другото се изговори, но лично за мен дори телефонния секс е изневяра, дори по-лошо от физическата.

# 25
  • София
  • Мнения: 17 315
Всичко, което поиска от мен не е равно на Всичко, което аз исках.
Както и да е, излизам от този спор, безпредметен ми е, мнението си го казах.

# 26
  • Мнения: 22 867
Скрит текст:
Ти би ли простила изневяра на приятеля си?
Щом бракът не е на дневен ред след 7 години връзка, кога го виждаш да бъде?
Съвсем в началото на нашата връзка съм простила не изневяра, а връзка с друга жена. Той толкова съжаляваше, че не е избрал мен, че през тези седем години направи всичко за мен. Дори заминаването му в чужбина.
Скрит текст:
Брак не сключихме, поради наистина големи финансови проблеми, сами сме двамата, никой не ни е помагал и все отлагахме във времето...

Dani_888, щом е двустранно, просто си простете, забравете и продължете. Ако наистина се обичате и имате намерения да живеете двамата. Случилото - случило се, както се казва не си убила човек, нито той. Всичко се случва на човек при определени обстоятелства. Просто много внимавайте по-нататък как ще го подкарате, аз нямам предвид непрекъснати изневерки и прошки.
Но и да зацикляш на тая неприятна случка не е избор, до по-хубаво няма да доведе. Така че, ако можете, вземете се в ръце и продължете, ако сами не можете, има вариант и за специализирана помощ. Искате ли го и двамата, ще го направите. Ако пък толкова не става.....ясен е изходът.

# 27
  • Мнения: 10 995
Според мен нито си жертва на насилие, нито нищо, жертва си на собственото си възпитание.
Аз пък не смятам, че може да се живее сам с връзка от разстояние. Харесала си го този мъж, имала си нужда от него, но те е било страх и срам. Явно и той е сам и в един момент е прекалил.
С тоя приятел в Германия или се събирайте / в бг или в Германия/ или се разделяйте. То не става така.
Вземи се в ръце и стига живя с чувство за вина. Нищо кой знае какво не е станало.
Как пък на 30 сет години няма да живея сама и ще правя секс 2 месеца в годината. Имаш нужда от мъж до себе си да те гушка, тоя от Германия ако няма да се прибира и ти не можеш да живееш там / в Германия и аз не мога, мога само където има море -Испания, Гърция и арабските страни около залива, нищо друго не ме влече-тая работа със Северна Европа, Канада и парите я свързвам само с ядене, то като не може да се иде на плаж, кел файда, че имаш за ядене/.
Животът е много кратък, за да го прекарваме във вина, съжаление и да оправдаваме чужди очаквания към нас. Живее се тук и сега, че може и да няма утре...

# 28
  • Мнения: 1 176
Абсолютно подкрепям Кристина и само искам да добавя, че си постъпила доста незряло като си му признала всичко. С каква цел? Може би да получиш успокоение на съвестта, но даже и това не постигна. На връзка като вашата (от разстояние) оралният секс с друг е най-малкото, което може да й се случи.
По-малко действай / мисли като ощипана госпожица и повече поставяй въпросите ребром.

# 29
  • София
  • Мнения: 4 350
И за мен си е чисто изнасилване. И аз съм флиртувала безобидно, дори съм имала желания, но ако кажех "не", то значеше, че никой няма да направи нищо. Ако си го искала е друг въпрос.
Иначе и аз смятам, че връзка от 7 години, от разстояние в чужбина и среща 2 пъти в годината е безперспективна.
Авторке, имаш проблем със самочувствието и определено трябва да посетиш психолог, за да преодолееш травмата от детството, която е оставила дълбоки следи и  е предопределила отношенията ти с мъжете. Имам усещането, че този ти е 1вият и единствен мъж и си се вкопчила в него точно заради ниското самочувствие и объркаността ти. Според мен е хубаво да останеш за известно време сама, работи с психолог, работи върху себе си, открий нови хоризонти и може би ще се научиш как да се държиш с мъжете и може да се изненадаш от новите хоризонсти (не говоря за мъжете конкретно, а за светоусещането)

Последна редакция: чт, 24 дек 2020, 15:25 от Светулчица

Общи условия

Активация на акаунт