Чувство за вина след изневяра...

  • 19 588
  • 951
  •   1
Отговори
# 945
  • София
  • Мнения: 24 839
Ще се радвам ако темата е била полезна на някого.
Аз съм със смесени чувства на отвращение от някои потребители и обнадеждаване от други.
Скоро не ми се беше случвало да ми се драйфа от тема във форума.

Винаги има първи път-при мен не е за първи, но отдавна не ми се беше случвало така да ми се повдигне от действията на някои хора.
Що се отнася до думите- който има топки, употребява думите с директните им значения.
Който няма, се оказва готов да мишкува зад гърбовете на другите, само и само  да стане неговото.

# 946
  • Мнения: 6 105
Да не разпалвам спора наново, според мен грешка е да се разглежда конкретната случка в гората като нещо самостоятелно. Тя е просто част от цялата история, или по-скоро кулминацията. В почти всички истории за изневяра може да се забележи някаква подобна нишка на развитие на събитията. Обикновено единия е по-настоятелен, другия е привлечен, но се дърпа (не е задължително първия да е мъжът, ролите много често са разменени). Обикновено дърпащия се поставя някакви граници- първо само флиртче, после само чатчета, след това само кафенце заедно или срещи... Не е задължително да бъде и в този ред или развитие, всичко продължава по този начин дали за месеци или за една вечер, накрая по-настоятелния действа - преминава поставените граници, другия се поддава и заварката става.
В случая колегата действа дърварската, подобно развитие можеше да постигне и по съвсем други начини. Авторката пък не успява да отстоява поставените от нея граници, причини бол, начини също, да не ги изброявам.
Сега вероятно пак ще ми наскачат от другия лагер, но така виждам нещата.

# 947
  • София
  • Мнения: 62 595
Кулминацията казва следното - той свива с колата в гората, вместо към обекта. Нататък какво има за обсъждане? Нямаме данни тя да е поискала да ходят в гората, дори по нейните думи е казала изрично, че не иска близост. Та, значи, като сцена от филм - гора, кола, мъж и жена, тя отказва близост, той я кара да влиза на задната седалка, тя се подчинява, прави каквото той иска, имитира удоволствие. Кое му е нормалното тук? Наистина ли всичко това ти се вижда ок?

Последна редакция: пн, 28 дек 2020, 14:06 от Andariel

# 948
  • Мнения: 3 350
Ама Андариел, то това е проблема, в непристойното, подканващо и съблазнително поведение с последващо обещание. Вие не правите разлика между флирт и покана за секс. Защото флиртът има граница, която не се преминава. Там има загатване, че сексът е възможен, но не е потвърдено. При телефонният секс тази граница е прекрачена. Ти си вербализирал сексуалните си желания с този човек, има преживяване, споделена възбуда, споделено удоволствие, може би изживян заедно или от единя оргазъм. В конкретният случай, освен секса по телефона е имало свалки, пъшкане, охкане, джиджи-биджи, ала-бала. И накрая Авторката получава амнезия и е стъписана и паникьосана, че колегата я награбил "Ох, тоз иска да мъ е@е.....ах, ух, их, от де са взе тоз уй"?
Ах, Червена шапцице !!!

И понеже Авторката е барем откровенна, не смее да лъже, че е изнасилена, вие решихте да пищите вместо нея ! Спрете са! Аз за пръв път виждам психолог да убеждава някого, че е жертва на изнасилване, без човека да е споменал дори такова нещо ?! Нали трябва да е обратното ? Защо го тикаш към травма, дет той не я преживява, като такава ? Срам и резил за БЪЛГАРСКОТО ВИСШЕ ОБРАЗОВАНИЕ и специалността. Кой психиатър ви изпитва вас и ви даде диплома, бе ?

И на мен ми се драйфа Уейв от факта, че толерирате mindilsko държание и се нахвърлихте с невиждана ярост, само защото сте мъжемразки (или пък се под/омокрихте)

Последна редакция: пн, 28 дек 2020, 14:42 от buttercake

# 949
  • София
  • Мнения: 62 595
Никой в нищо не я убеждава. Тя има право да смята каквото си иска.  Както казах, работя с литературния текст, защото го смятам за литературен текст, и още от самото начало имам съмнения. Един никнейм, който се е регистрирал в началото на месеца и има няколко поста. А и нали разбрахме, че ни е метнала на върбата, какво се палиш - травма няма.
Между другото, българско висше образование се пише с малки букви.

# 950
  • София
  • Мнения: 12 600
Бътъркейк, коментираш материя, с която не си наясно. А тук пишем от позицията на потребители във форум, не провеждаме професионални консултации. Всякакви фантазии, че някой се опитва да набива нещо на авторката, са си чисто ваши Wink Даже ще се цитирам:

Тя дали се чувства жертва, насилена и т.н., да си прецени сама.

Забелязвам, че в темата редовно се минава на лични нападки и подигравки, когато се изчерпат аргументите, или когато такива изобщо липсват. Това говори за безпомощност и незряла личност. Според мен каквито аргументи имаше да се кажат се казаха и то по няколко пъти. Безсмислено е да се обяснява едно и също на хора, които нямат капацитета да разберат ситуацията или пък са водени от някакви техни мотиви, съзнавани или не.

# 951
  • Мнения: 35 951
Достатъчно по темата.

Общи условия

Активация на акаунт