Отговори
# 405
  • Мнения: 535
Витамин Д давам сутрин по две капки. Витамин К има един прием още в болницата, педиатърката каза, че няма нужда от втори.
Погача не правихме, само отидохме на църква.Това мрачно време е много потискащо Sad
Днес коликите много го тормозят. В слинга е и пак се напъва и плаче Sad Ако не е гушнат се къса да реве. Разни познати ме съветват да почна да го уча да спи постоянно в кошарата. Как да стане? Ще си следвам съветите на Ася Демирева- бебето да е постоянно гушкано и в близост до мен и таткото. После може и да ми е трудно да го науча сам да спи, но ще си търпя изборите. Важно ми е детето да се чувства добре ❤️

# 406
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Момичета, исках да ви питам, ако след жа в хладилника кърма за сутрешното папкане, а малкия не успее да я изяде, дали може остатъка да се даде за следващото хранене или вече не е годна?
Може, около три часа не е проблем Simple Smile

# 407
  • Мнения: 328
Какво се носи в църквата за молитвата на 40тия ден? Ние запазихме час, но освен за цвете за иконата, не са споменали друго.

# 408
  • Мнения: 1 496
Момичета, от църква на църква правилата не са ли различни?!?

# 409
  • Мнения: 1 279
За витамин К в епикризата пише,че му е дадено.Когато отидохме в болницата да му вземат кръв наново,педиатърката му даде още 2,3 капки и завърши с курса,каза да не му давам..
За погачата и ние навършваме 40 дни след 5 дни и не искам хора и не искам никой вкъщи.Може да взема за здраве да раздам нещо.Погачата чак февруари,март като се стопли..Но имам проблем,от почти 10г имам гадене всеки ден.След като родих изчезна до преди няколко дена пак се почна,НО ПРОБЛЕМА Е ТАМ,ЧЕ КАТО СУЧЕ МАЛКИЯ ГАДЕНЕТО Е ПО-СИЛНО чак напъвам да повръщам,толкова ми се гади,че мисля някой път ще повърна върху детето.Затварям очи някой път и така го кърмя или взимам чаша вода до мен.Не знам какво да правя.Имам един деган вкъщи,но не знам дали мога да го пия като кърмя.. 😔

# 410
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Хюлия , питай консултант. Знаеш ли на какво се дължи гаденето? Някакъв рефлукс?

# 411
  • Мнения: 203
Ние се опитваме да махнем протекторите. Много ми се иска да се изцеждам, но сякаш кърмата ми е точно. Снощи замразих и следващото хранене беше много трудно.
Аз в смисъла на погачата за здраве и късмет, няма да събирам хора, пък да се сърдят.

# 412
  • Мнения: 104
Привет, мамас!

Нашето момиче вече е на 18 дни изцяло на кърма и от 2 дни започна да хапва по 40-60 минути на кърмене, докато преди това се хранеше за 20-30 минути.

Наблюдавате ли подобна ситуация и при вас? Предполагам, че е т. нар. скок в растежа, защото намирам промяна и в по-ококорените очички 😁

# 413
  • Мнения: 1 279
Жанинче бях 9-10ти клас,когато почна това гадене..Правила съм си изследвания,ходила съм на лекари,но все едно и също..Всичко е наред,нищо ти няма..!! Мисля,че може да е на нервна почва..Толкова години и не е минал ден без да ми се гади..А сега направо е непоносимо..

# 414
  • Мнения: 2 161
Жанинче бях 9-10ти клас,когато почна това гадене..Правила съм си изследвания,ходила съм на лекари,но все едно и също..Всичко е наред,нищо ти няма..!! Мисля,че може да е на нервна почва..Толкова години и не е минал ден без да ми се гади..А сега направо е непоносимо..

На мен пък ми звучи като хормонално защото е изчезнало по време на бременността.

# 415
  • Мнения: 1 279
През време на бременността не е спряло да ми се гади..Гадеше ми се от 1ви до 7ми месец ,8ми спря и в 9ти месец пак.Даже ви се оплаквах тук,че все още имам гадене,чак не можех да ям .Спря след раждането и почна преди 3 дни..Значи някъде към 30дни съм била добре..

# 416
  • Мнения: 128
Ние мислихме да не правим погача, но после решихме в тесен кръг. 😊 Утре ще е. Дойдоха майка ми и сестра ми от родният ми град и поканих две братовчедки на ММ, една колежка и една комшийка. Сестра ми ми е изработила банер, а аз току що дорисувах платното за ритуала. Ние семейно изработваме такива бебешки украси. 😊 Майка ми шие имена от филц, сестра ми прави обемни цифри, банери и разни други украси, а моя милост се специализира в рисуването на платна за прощапулник. Запалихме се когато се роди племенникът ми и за всеки празник си изработваме всичко ние. 😊 Дзъннн, време за реклама. 🤣🤣🤣Като мине утре, ще разкажа и покажа.
Леле, Ръмжеш (Ева) надига глас! Дългът ме зове!

# 417
  • Мнения: 2 484
Днес никой не е писал.....даже си помислих да не би да има нова тема....

Боровинка ще чакаме снимки.
Ние утре сме на месец. Решила съм да го снимам всяка кръгла месечинка . И отделно с всяка дрешка, ама то мнооого дрехи се събраха. За 5 бебета дрехи. Та не ги пестя и обличам.Днес проснах пет реда простора с негови дрехи....

Днес спа от 13  до 17ч та даже се и изкъпах, готвих, четох книга Close
Пу-пу. АМ прави чудеса. 
Бяха му свършили капките Био Амика и ММ ходи да взима.Първите ги беше взел за  20,45, а сега му искали 28лв. Та ги е намерил за 20.99....големи разлики в цената.Но не помни в коя аптека са били първите закупени. Хаха...

Хюлия пробвала ли си да пиеш лимон с вода, или нещо като джинджифил...знам ли освежаващо нещо...и за стомаха пий бебешки чайове от копър. Или пък малко мастика/узо....хм

# 418
  • Мнения: 280
Здравейте момичета, дано не е проблем, че “нахълтвам” в темичката ви - аз съм Януарска мама, но ви чета редовно защото научавам от вас. Родих на 05.01, момиченце, от вчера сме си в къщи, но се надявам някоя от вас да ми помогне с няколко питанки - в нашата тема родените бебчета са все още малко.
Взехме памперси Пуфис сензитив - но те са толкова ароматизирани, което е странно за мен, вече е зачервена, но не твърдя, че е точно памперса. За всеки случай минахме на Молфикс сензитив, хипоалергенни, някой с отзиви?
На нея ѝ сложиха ваксините за хепатит и БЦЖ още в родолното, но чета, че повечето не им ги слагат сега. Мислите ли, че е проблем? За вит К, не знам дали е сложена, още нямам епикризата.
И сега това което най-много ме вълнува - как правите тоалета на момиченцата? Аз имам опит с момченце и сега това ми е направо ужас да пипам там. От болницата казаха да не разтварям устничките на влагалището долу, да не бърша там вътре и да не мия. Има някакъв бял секрет, който бил пазел всичко, и аз да не пипам. Вие как процедирате? Поне на банята не се ли мие вътре, в смисъл където е секрета?

# 419
  • Мнения: 203
Ние сме на Pampers sensitive и Puffis, нямаме проблеми. Използвам за крем Бочко , ако се зачерви повече слагам судо крем, но не ми се налага. За тоалета, като се е наакала и има ако там, с тампон с мицеларна вода леко го забърсвам. И на няколко дни капвам бебешко олио и само леко разтварям устничките да се разделят ( понеже могло да се получи срастване) Бялото не го пипам и не бърша с нищо. Казаха ми че като започнем да я къпем в корито ще се изчисти само.
Майка ми ме уплаши че имало лъскави нишки в акото. Не бих казала че са много , четох че било нормално ако е само на кърма. Педито не каза нищо. Ям кисело мляко,  сега ще пробвам ден- два да не ям, ако е от това ...знам ли , още сме на проби.Въпреки че с това което ям, аз не мога да отида до тоалетна но...

Общи условия

Активация на акаунт