Отговори
# 390
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
жанинче, от началото са си така.
Добре захапва малката, не знам къде е проблема... Явно просто са чувствителни ли, или и аз не знам...
Все още кърмя със силиконовите протектори, опитвам се да ги махна, ама... С тях боли, а без тях още повече. Sad
Моят опит е, че ако махнеш протекторите и слагаш лансинох преди кърмене ( без да отмиваш), ще те боли малко повече, но за по-кратко. При мен точно протекторите разраниха ужасно зърната с първото ми дете и ме отказаха от кърменето..

# 391
  • София
  • Мнения: 2 086
жанинче, мерси.
Лансинох мажа след всяко кърмене.
Непосредствено преди кърмене обаче не съм пробвала. Thinking
Ще опитам. Flowers Hibiscus
Иначе не са разранени.

# 392
  • Мнения: 3 597
Изгубен , ние минахме на Лефакс ... ами , родих се ... втора опаковка взимаме вече . Понеже нямам познати , на които да поръчам , намерих вносители в Пловдив и взимаме от тях .

Да не се хваля много , но откакто сме с тези капки , не сме имали дълги безсънни нощи . Препоръчвам 👍

# 393
  • Мнения: 507
Здравейте 😘
Бебката ми е на 16 дни.
Ареолът на лявата ми гърда е подуто, защото е по-чувствителво и там вече само се цедя, а дясната я давам за кърмене. Почнах да я дохранвам отново с  ам, защото имам пак малко кърма, станала е по - лакома от дни.
Преди спеше по 3 часа, 3 часа и половина, а сега се събужда през 2 часа и половина, 3 часа.
При мен се успокоява отколкото при мм. Оня ден си взехме втора ръка люлеещ шезлонг.
За спане я обличам с потник и отгоре с боди, чорапчета, а стаята й е 23 гр.
За къпане стаята става 26 гр.
За навън-потник, дебело боди, чорапи, ръкавички, шапки.

# 394
  • Мнения: 2 481
Дадохте ли,  ще давате ли вит. К на 30 ден? Ние сме днес на 30 ден. Дадох, но беше ял и след 5-10 мин изплю малко мляко....но не смятам да давам повторно. Каквото усвоил това. Какво мислите?
Тези  капки вит.К сега са излишни.....
Няма кой да ги пие.

Мери, ще помисля за Лефакс-а, засега нашите,,колики,, са само вечер от 20ч. до 24ч. Иначе вечер си спи. Особено ако дам в 24ч. АМ спи непробудно.

# 395
  • Мнения: 376
Изгубен Аз се чудя за Капките витамин к, нали нашата педиатърка каза, че в поликлиниката не давали, та си мислех, аз да взема и да му дам 🤔

# 396
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Никога не съм давала вит К. От какви съображения се препоръчва? Доколкото ми е известно е свързан с кръвосъсирването..

# 397
  • Мнения: 327
Нашата педиатърка каза, че няма нужда от втора доза след първата в болницата и не сме давали.

# 398
  • Мнения: 128
Аз дадох витамин К, че нали съм с тромбофилия. Дадох ги и тя веднага повърна, та повторих. 😊

# 399
  • Мнения: 2 481
Незнам,  дадох ги. Въпреки че върна после малко, незнам какво е усвоил от капките. На консултацията в родилния дом  казаха да си ги дам, за да се завърши курса. Май са и за нещо за костите. Четох и така и не разбрах...
П.П Сега се разрових за вит К.
https://www.valshebnik.net/%D0%BD%D1%83%D0%B6%D0%B4%D0%B0%D1%82% … 0%BE%D1%82%D0%BE/

https://www.puls.bg/bebe-krmene-c-37/d-r-radka-maslarska-pogresh … -krmeneto-n-16588

Последна редакция: сб, 09 яну 2021, 12:53 от изгубен

# 400
  • Мнения: 171
Добре че сте вие, момичета. Нашата педиатърка нищо не ни каза за даване на витамин к, а и аз съм с тромбофилия. Задължително ще и звънна в понеделник да я попитам. За даване на витамин Д ми каза единствено и то като стане детето на един месец да почнем, но не каза в каква доза. Вие как давате витамин д?
Отделно преди време коментирахме, но пак да питам предвид сегашната ситуация, мислите ли сега да организирате погачи за 40тия ден? Какво възнамерявате да подготвите? Ние мислим да отидем в родния град да направим погачата точно на деня, а и да представим Далия на родата, защото никой още не я е виждал и не мога да продължа да я “крия” поне от родителите на ММ и от баща ми и баба ми, така поне ще си спестя госуването с преспиване у нас. Мисля да ппръчам торта, украсени бисквити, ще взема от джъмбо някакви салфетки и ако нещо ми хареса. Чудех се дали да си поръчаме надпис от тези за стена и балони или е прекалено.. тези от вас коите ще правят погачи ще поръчват ли и ако да от къде?

# 401
  • Мнения: 376
Аз давам по две капки вигантол, имам и вит. Д на colief, но го приемам аз. Погачата ние ще я забавим, не ми се ще точно сега да събирам 15човека у нас. Само за молитвата ще отидем ние, някой идея какво се иска от нас за тази молитва?
Мога да пратя две странички, които правят украса, ако някой иска. Както и една мацка, която прави страхотни бисквитки.

# 402
  • Мнения: 2 481
Аз давам сутрин на ,,гладно,,  вит Д Вигантол 2 капки в устата. Ама не винаги е на гладно хахахах.

Уфи, на епикризата от родилния дом пише ли че са му давали вит.К, и за 30 ден да дадеш? Аз от там разбрах, и на изписването ни дадоха рецепта за витамин К и Био Амика.

Иначе никакви погачи  за родата няма да правя, отиваме си ние на църква и това е. Предварително  ще запишем час и ще видим какво искат за в църквата....питка, почерпка ще оставим там и това е.
Знам, че се чете молитва за майката тогава.
https://www.moetodete.com/content/view/202/66/

А тук пише вино, олио и здравец за в църквата.... http://purvite7.bg/ritualna-pogacha/

Последна редакция: сб, 09 яну 2021, 14:41 от изгубен

# 403
  • Мнения: 778
Здравейте момичета. Аз погача няма да правя,  защото не ми се занимава с 20 души да ги забавлявам.....само на църква ще отидем да му чете....то при нас на 02.01 бе 40тия ден.
Ротавирусната няма да я слагам ......Мони също не я е приемала пък хвана чревен вирус на 5години за първи път на Созопол и го мина за една нощ......отгоре на всичкото ротавирусите не са единствените,  които причиняват чревни инфекции,  освен вируси и бактерии причиняват, така че щом не защитава напълно мисля да си я спестим.
 Мразя го това мрачно време.....нека да е студено, но да е ясно и лекинко слънчево.....много ми влияе на психиката.

# 404
  • Мнения: 376
Момичета, исках да ви питам, ако извадя от хладилника кърма за сутрешното папкане, а малкия не успее да я изяде, дали може остатъка да се даде за следващото хранене или вече не е годна?

Последна редакция: сб, 09 яну 2021, 16:25 от Desislava13

Общи условия

Активация на акаунт