Препарати за съдомиялна?

  • 57 663
  • 310
  •   1
Отговори
# 15
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 638
Аз ползвам таблетките Calgonit 3 в 1, и съм доволна, съдовете се измиват добре, дори и когато водата е варовита.
Възползвам се от темата да попитам тези, които са правили сравнение между таблетките, гела и праха, кой вариант ви се струва най-добър? Аз досега само таблетки съм ползвала, но ми се вижда доста неикономично. А с гела и праха не ви ли остават следи по съдовете?

# 16
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Аз съм ползвала и трите. Но гел Медикс и прах Мимоза. Ползвам ги за немного замърсени съдове. Когато имам тенджери и тави, предпочитам таблетките. Не знам с други марки гелове и прахове- не съм ползвала.

# 17
  • Мнения: 487
аз ползвам СОмат, по- ми харесват от Калгонита

# 18
  • Мнения: 1 383
Oт Кауфланд си купих едни таблетки- 50 бр за 7 лв, мият добре и миришат много хубаво, казват се Clean, чешки са. Двуфазни.Като отида пак ще си купя 2 кутии.

това е наистина добра цена. А някаква разлика при измитите съдове има ли в сравнение с другите?

И аз от тях си купих, сол отделно. Доволна съм, може би го има този момент с тенджерите наистина.

# 19
  • Мнения: 2 000
Аз ползвам Калгонит на прах. 2,5 кг струват около 20 лева и ми стига за около 5-6 месеца. В началото ползвах таблетки, но хич не ми се видя икономично и минах на прах.

# 20
  • София
  • Мнения: 17 283
Благодаря за мненията и продължавам с въпросите  Mr. Green
Когато използвате прах или гел, вместо таблетка, слагате ли допълнително сол и що за сол е това??? Пише в упътването колко важна била, а аз не се сещам за какво иде реч.

# 21
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Виждам,че си от София- чела съм, че не ви трябва сол. Обаче тук в Балчик ако не сложа, познай какви бели петна се получават. Аз дори когато ползвам таблетки, ползвам обикновени или сега в случая с гланц, но без сол. Отделно си слагам и сол и гланц. Солта е специална за съдомиялни. Пак някъде из форумите съм чела, че слагат и морска. Но аз не бих рискувала. Много е мръсна морската сол. Пакет от 2 кг струва около 2лв и нещо. На мен ми стига за 2 месеца. Така,че няма да пестя от солта.

# 22
  • Мнения: 2 000
Благодаря за мненията и продължавам с въпросите  Mr. Green
Когато използвате прах или гел, вместо таблетка, слагате ли допълнително сол и що за сол е това??? Пише в упътването колко важна била, а аз не се сещам за какво иде реч.

В машината има специално място за солта и като свърши светва лампичката за солта - поне нашата машина е такава. Мисля, че 1.5 кг е кутията и струва около 3 лева.

# 23
Ползвам SOMAT. Имат обикновени таблетки - 22 и 44 броя, при които трябва да се добавя сол - за омекотяване на водата и гланц - за премахване на побеляването на чашите и износването на стъклото. Ако не харесвате таблетките, има и прах. Всичките са със сода ефект. Аз, лично, ползвам таблетки 3 в 1, които съдържат миещо вещество, сол и гланц. От време на време добавям ароматизатор, който представлява едни малки жълти перлички с лимонов аромат. Иначе, за миенето на миялната машина, има и такъв препарат, който е много удобен, защото се закача с кукичка и измива идеално, като премахва котления камък. Какво повече да кажа, освен, че е и по-евтин от Калгонита Simple Smile)

# 24
  • София
  • Мнения: 2 181
Последно си купих прах "Аро" и съм много доволна.Освен това слагам гланц от същата марка,сол каквато намеря,еднаква работа вършат.Слагам си и ароматизаторче.

# 25
  • Мнения: 1 269
Записвам се в темата да я следя!

# 26
  • Мнения: 3 715
Само Somat

# 27
  • София
  • Мнения: 718
Използвам таблетките на Calgonit 5 in 1, или  4 in 1.
Цената е към 20лв. , но съм много доволна от тях.

# 28
  • Мнения: 22 899
Oт Кауфланд си купих едни таблетки- 50 бр за 7 лв, мият добре и миришат много хубаво, казват се Clean, чешки са. Двуфазни.Като отида пак ще си купя 2 кутии.
Скоро миялната на майка ми се беше бъгнала.Дойде майстор и каза,че от хапчетата се запушила  newsm78 да ползвала гел,било най-добре.Стана ми странно,не мен не ми се е случвало.Аз използвам калгонит,сомат.Не изпозвам други видове/гл или прах/,защото нямам удобен шкаф,където да държа препаратите.Хапчетата не ми заемат място.

# 29
  • Мнения: 3 825
Аз ползувам АРО, а сега си купих този трифазния от Кауфланд, наистина е много на сметка. Не знам другите с какви миялни сте, но да ви кажа една хитрина - тези малките миялни за 4 комплекта измиват с половин таблетка. Това май го прочетох някъде тук във форума и го правя вече няколко месеца. Като се замислих има логика, защото ако на тези се слага една таблетка то на големите да не би да се слагат по 2 newsm78

Общи условия

Активация на акаунт