Препарати за съдомиялна?

  • 57 672
  • 310
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 85
Аз използвам " Апта"-прах

# 46
  • Мнения: 1 269
Така или иначе малките не са по-евтини, даже някои са по-скъпи и от големите. Та ако имаш място за голяма-изобщо не се чуди повече.
Да, решихме вече, че ще е голяма. Мъжът ми прави кухненски мебели, правил е и нашата кухня и прецени, че може да се побере и голяма миялна  Hug Аз исках да запазя един шкаф и си мислех, че голямата миялна ще е пречка при подреждането на мебелите, но сега ще разместим малко и ще стане още по-удобна кухня.

# 47
Преди ползвах Калгонит таблетки - от тези с червеното топча - доволна съм.
После си купувах таблетки Апта - стават, от тези с бялото топче (има и едни без топче - двуфазни - не съм доволна)
След това си купих гел Калгонит - малко по-добър ефект от звуфазните на Апта.
После продаваха на бройка Калгонит - не помня вече колко фази  Tired с бялото топче - доволна съм.
След това купих Сомат - трифазни - ми мият си добре. Обаче в магазина, от който пазарувам битова химия, забелязах че Сомат трифазните излизат около 30% по-скъпи от калгонит с червеното топче, от който определено съм по-доволна в сравнение със Сомат-а.

Преди мноооого години -10-15 съм купувала прах САТ, българско производство, миеше страхотно, цената си беше българска, но явно като всичко хубаво българско или се разваля или изчезва, в случая се случи второто. Като цена беше дори по ниска от NIT, при който по мое мнение първо е необходимо да измиеш съдовете на ръка и после в миялната.

За информация - не плакна предварително съдовете на ръка, случва се да има доста засъхнали чинии, а последните препарати (например калгонит) мият дори остатъците от белтъчни кремове от пастички.

# 48
  • Мнения: 781
Аз в началото си купих праха Нит и си помислих, че миялната ми за нищо не става.После по препоръка на съфорумките смених препарата-взех Сомат таблетки и нещата се промениха, мият идеално. Обаче ме интересува таблетките Аро с какво качество на измиване са - с поносимо или отлично. Цената им е добра, но дали мият добре newsm78

# 49
Само това:
, в същата разфасовка и килограми. Струва към 16-19лв.

Не знам, ама това:



и по-добре мие (Мъжът ми работи в една лаборатория и понякога му давам разни неща да ми изследва, че и без това е на държавна работа и се чуди какво да прави Simple Smile По-добър от SOMAT няма!!!) и е по-евтино. Решете сами Simple Smile))

# 50
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Tihi - ти зарежи науките и анализите към тях. Важен е крайния резултат Wink
Аз продължавам да ползвам само Калгонит-а (и сол и блясък и детергент).

# 51
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Калгонит  Peace

# 52
  • Мнения: 2 631
Темата ми е много полезна, т.к. съм със съдомиялня едва от няколко седмици! Peace

Кажете нещо повече за ароматизаторите? Какви точно ползвате и как - къде се поставят, цени и пр.?  Thinking
Понеже миялнята ми е от големите, я пускам веднъж на 2 дни, т.е. в нея за по-дълго се събира мръсна посуда и това води до неприятна миризма... Rolling Eyes

# 53
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Ами в края на първия ден пускай само изплакване, ако имаш такава програма разбира се- отмива се мръсотията и няма какво да се вмирише.

# 54
  • Мнения: 420
    GrinningИмам миална от скоро. Жалко, че като я взех не попаднах на такава тема. Голямо чудене беше с препаратите. Засега най-доволна съм от Сомат таблетки. Майсторите от гаранционния сервиз ми препоръчаха да използвам таблетки, защото гела и праха не можели да се дозират добре и особено най-малките машини не можели да ги отмиват до край, ако сте сложили повече и така се получава зацапване на съдовете. Ползвам и праха на Аро, но за по-силно замърсени съдове и загорели тенджери не е особено подходящ. И аз по-мръсните съдове ползвам таблетките Сомат, а за по-чистите прах на Аро.
    Grinning Относно размера: колкото е по-голяма машината, толкова ще ви е по-удобно и по-големи тави и тенджери ще можете да измивате. Най-малките стават за сам човек, но за семейство - не. Ако нямате място, вземете поне средна.
    Grinning Тавите ги слагам над всички други съдове на горния ред и така се измиват без проблем.
    Grinning Ако започнат да ви излизат чашите побелели, пуснете машината да работи празна без препарат. Ако не стане от първия път, пробвайте пак. След няколко такива пускания проблема изчезва. Това също е съвет от гаранционния сервиз на моята.

# 55
Има чудесен препарат за съдомиялни на allegrini, течен, професионален, предлага се от елком-еп.

# 56
  • Мнения: 8 917
Засега таблетки 5 в 1 на Калгонит. Искам да си купя препарат, но се чудя какъв newsm78

# 57
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Има чудесен препарат за съдомиялни на allegrini, течен, професионален, предлага се от елком-еп.

И мислите ли, че ще си увеличите продажбите по този начин ?

# 58
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 695
Калгонит гел  Peace

# 59
Има чудесен препарат за съдомиялни на allegrini, течен, професионален, предлага се от елком-еп.

И мислите ли, че ще си увеличите продажбите по този начин ?

В интерес на истината аз ползвам този препарат и съм много доволна.

Общи условия

Активация на акаунт