Препарати за съдомиялна?

  • 57 676
  • 310
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 3 323
Аз използвам прах Сомат - една голяма туба мисля че беше към 13 лв. Доста време изкарвам с нея.

15 лв. - 2.5 кг.

# 76
  • София
  • Мнения: 2 521
Прахообразен АРО от Метро, много съм доволна!

# 77
  • София
  • Мнения: 2 967
Досега съм ползвала СОМАТ, КАЛГОНИТ /таблетки/ и КАЛГОНИТ /прах/. От прахта съм най-доволна Simple Smile

# 78
  • Мнения: 4 202

И аз  Wink


Преди ползвах таблетки, но от всички изчетени теми тук реших да мина на 3 отделни препарата.
В момета ползвам сол и гланц на Медикс и прах на Сомат. За кратко ползвах гела на медикс, но не бях доволна.


А вие как почиствате самата съдомиялана?
Купувате ли от онези препарати за накипване или как там се казваха?

# 79
  • Мнения: 1 269
Досега ползвах само таблетки , но се замислих къде се слага гела или праха? Имам 2 вратички - едната е за таблтките, другата е за гланца. Моята миялна е Електолукс - голя за 12 комплекта. Солта се слага най-отдолу, това само ми е ясно.

# 80
  • Мнения: 4 202
Досега ползвах само таблетки , но се замислих къде се слага гела или праха? Имам 2 вратички - едната е за таблтките, другата е за гланца. Моята миялна е Електолукс - голя за 12 комплекта. Солта се слага най-отдолу, това само ми е ясно.

Гелът или прахта се слагат в отделението, в което слагаш таблетката.

# 81
  • Мнения: 1 269
Досега ползвах само таблетки , но се замислих къде се слага гела или праха? Имам 2 вратички - едната е за таблтките, другата е за гланца. Моята миялна е Електолукс - голя за 12 комплекта. Солта се слага най-отдолу, това само ми е ясно.

Гелът или прахта се слагат в отделението, в което слагаш таблетката.
Благодаря за отговора, но не мога да си представя как на мястото на таблетката ще сложа гел и няма да изтече! Вчера сипах Меглио на мястото на таблетката и я пуснах  празна на 70 градуса. Всичко си изтече през вретичката още докато затварях миялната Thinking.

# 82
  • Мнения: 96
Последният път взех всичко отделно-сол,прах и препарат за гланц,всичко на Колгонит.Мисля,че е по-добре отколкото 3 в 1 или 5в1.Гланца го настроих на 3,от максимум 6,понеже  като беше на 6 свърши много бързо.Резултатите са перфектни и в двата случая.А какво е 5 в 1?

# 83
  • Мнения: 513
Oт Кауфланд си купих едни таблетки- 50 бр за 7 лв, мият добре и миришат много хубаво, казват се Clean, чешки са. Двуфазни.Като отида пак ще си купя 2 кутии.

Аз ползвам същата марка/тя е чехска/, само че прах, солта и гланца и съм много доволна. Като цена праха е 2,99-1 кг и стига за 25-30 миенета.

# 84
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
И аз си взех от Кауфланд от същите таблетки, много съм доволна.

# 85
  • София
  • Мнения: 2 967
Калгон и Сомат  Hug

# 86
  • Мнения: 544
Най- доволна за сега съм от Калгонит-таблетки 5в1 Peace, но отделно слагам сол и гланц, следващия път ще си взема обикновени пак на Калгонит
Сомат-таблетки-не съм очарована, ползвала съм и Аро-той става за не толкова замърсени съдове

# 87
  • София
  • Мнения: 7 011
Ползвам Calgonit Gel -перфектен е  Peace  Блясъка и солта също са такава марка.

# 88
  • Мнения: 47
Момичета помагайте.Може и да ми се повтаря въпроса но направо се чудя вече какво да правя. От скоро имам съдомиялна на Електорлукс, 12 комплекта. Купих си сол на Калгонит, гланц на Медикс и съм го настроила на 1, препарата ми е на прах пак на Калгонит, НО защо не ми се измиват съдовете нито лъжиците и ножовете а пък да не говорим за тиганите и тенджерите. От страни все си остават остъци, при положение че са били накиснати пуснати са на изплакване защото не винги я пълна за една вечер и като пусна тези съдове втори път няма проблем. Много се притеснявам че нещо не е наред машинката. Та то излиза май че при съдомиялна пак ще си ги търкам на ръка е какъв ми смисъла че дадох толко пари. Обяснете ми къде бъркам. Трябва ли предварително с гъбата да ги търкам или не. Благодаря ви предварително.Ще чакам отговори

# 89
  • Мнения: 544
Аз изтърквам с телче понякога тавите, които са загорели.Понякога даже и не пускам изплакване, като пускам миялната на следващия ден.Ползвам само 2 програми-за нормално и за силно замърсени съдове.е, понякога се е случвало да имам остатък по тенджера, ама не е фатално толковаДа не би да ги пускаш на кратката програма и за това да не са измити newsm78

Общи условия

Активация на акаунт