Декорация – за повече красота и уют в нашия дом

  • 186 714
  • 1 819
  •   1
Отговори
# 105
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Еделвайс, страхотно е и много зимно. 😃 Според мен не си го представяш, защото са тънки клонки, а пък са много. Сега броя към 13 клонки. Може би ако сложиш 6-7 малко по-дебелички, които пак така красиво да изтъняват, като сегашните, ще стане това, което си мислиш. 😃 Понеже сега имаш масивните шишарки, по-дебелите клечици и канела и по-голямото парче дървена кора и тънките бели клонки, макар компенсирани с по-голямо количество, ти се губят.

Аз си надвихна мързела да изгладя една покривка и имам вече какво да покажа. Това е първата от две идеи за зимни маси с горска тематика, втората, живот и здраве, другата седмица някъде. 😃







# 106
  • под тепетата
  • Мнения: 9 292
EdeIweiss, пробвай да изправиш клончетата около свещта, но да са рехаво разположени около нея, за да се вижда и завързани с нещо , например зебло.  Или напръскай и някоя шишарка с бяло.
chrissy, страхотна маса! Навява асоциация за студ и сняг.

# 107
  • Мнения: 493
Благодаря, момичета! По принцип снимката малко лъже за големината на дебелите пръчици и шишарките на преден план, но е факт че разликата в калибъра на нещата е един от основните проблеми. За начало махам дебелите пръчки. Намирането на подходящи клонки се оказа предизвикателство. За по-дебели имам идея, но да изтъняват така ... Thinking Ама ще търся, де, да си намирам занимавки. Изправени около свещта не стоят добре, това беше първата ми идея - не ми хареса. Ще помисля за побеляване на шишарки или да сложа няколко бели ратанови топки с подходяща големина.

# 108
  • Мнения: 4 170
Криси, много ти е красива масата!

# 109
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Благодаря, момичета. 😃 Това са филтрите на Инстаграм, да не си помислите, че нещо съм се научила да снимам или обработвам картинки. Joy Направих си, че съм съвсем в миналия век явно само с един фб, вече кой ли не ме накара да си направя такъв Инстаграм акаунт, да съм пускала снимки там, та волю-неволю, мъча се и аз, много мразя всякакви IT промени и нови системи...

Показвам ви и префасонирането на предишната маса с едни други подложки, понеже на онази покривка дори от вода остават петна и изкара само 2-3 дни.

# 110
  • Мнения: 493
chrissy, мога да ти гледам масите всеки ден Simple Smile На тази, синята, само бих пробвала как ще стоят едни оранжеви салфетки. Аз мога само да сънувам такива маси у нас -  всички учим и работим от вкъщи, като освен минимум трикратното хранене на 4 души, аз работя на тая маса и обичайната декорация е зарязани полупразни чаши, трохички, някоя смачкана салфетка, лаптопи, листове и такива работи.

# 111
  • Мнения: 6 893
Криси, прекрасна аранжировка на масите!

Еделвайс, едно предложение.
Махни всякакви клонки - тънки, дебели, канела, всичко. Остави само шишарки, дори бих намалила количеството. Понякога по-малкото е повече. Може съвсем леко да мазнеш някои шишарки отгоре с бяла акрилна боя, все едно ги е наръсил сняг - само отгоре и външната част на люспите, а тук там да лепнеш прозрачен брокат, за да дава илюзията за снежни искрици. Най-отгоре на някоя шишарка можеш да залепиш малки изкуствени елхови клонки, да дадат свежест ( но да са от тези, които добре имитират истински клонки, купувала съм такива, дълги като гирлянди, но с твърда тел). По тях също може да има лек заскрежен ефект. Но много леко, да не се натрапва, а само да загатва ефекта. А на свещта може да завържеш по средата конопена връзка с канелени пръчици. Може и тук там да сложиш снопчета шипки, за цвят и свежест, или изсушен цвят от физалис, той също изглежда много добре.

А можеш да си подготвиш и есенни листа в различни нюанси, добре изсушени и намазани с водоустойчиво лепило за дърво Момент, да застилаш купата с тях и 2-3 шишарки отгоре, а между тях да мушнеш още някое листенце за обем, също може да комбинираш с шипки, физалис.
Може да си направиш и летни  мини букетчета от сухи цветя и да ги аранжираш( да закрепяш дръжките им в самосъхнеща глина или с нещо друго).  Има цветя, които са много подходящи за изсушаване - лимониум (статице), хелихризум, гомфрена, физалис, ксерантемум и др.  Пак може да ползваш няколко шишарки, заедно с букетчетата. Или да аранжираш един централен букет.
Можеш да си изсушиш и пъпки от рози, те също са красиви за аранжировка.
А можеш да си отгледаш такива цветя в сандъче, да те радват и да си береш и сушиш най-красивите светове.
https://pixabay.com/bg/photos/%D1%81%D1%83%D1%88%D0%B5%D0%BD%D0%B8-%D1%86%D0%B2%D0%B5%D1%82%D1%8F-%D1%86%D0%B2%D1%8F%D1%82-%D0%B2%D0%B5%D0%BD%D0%B5%D1%86-%D0%B4%D0%B5%D0%BA%D0%BE%D1%80%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%8F-2758484/

https://kak-svoimi-rukami.com/bg/2017/10/cvetochnye-kompozicii-i … ter-klass-i-idei/
Така ще можеш да си разнообразяваш декорацията в зависимост от сезона.

ПС Тази свещ е много подходяща и за декупаж, аз съм си направила две подобни - една с коледен мотив и една с неутрален - Айфеловата кула, разни други елементи, като изрезки от стар вестник.
Много верианти са възможни, само трябва да се внимава да не стане претрупано и елементите да се "бият" един с друг.

Опит за зимна декорация на прословутата ми купа с шишарки, която стои целогодишно върху холната маса. Нещо не се получи както си го представях, ама ще подобрявам, ако ми хрумне нещо.
 

Последна редакция: нд, 24 яну 2021, 00:56 от Diorela

# 112
  • под тепетата
  • Мнения: 9 292
Спред мен проблемът идва и от съда. Ако е нещо прозрачно и с височина, може би ще е по-добре.
 EdeIweiss, виж тук
https://www.sentohome.bg/blog/post/christmas-decoration-ideas-bg

# 113
  • Мнения: 493
Благодаря отново!
Само с шишарки и бели клонки, вече е съвсем прилично. Въздържам се от зелени клонки и шипки, че става пак коледно. Купата не подлежи на смяна, защото се връзва с интериора - голямо пространство с масивно необработено дърво, тухлички - нищо по-малко, изящно или стъклено не върви ...
Станаха ми интересни идеите за други сезони. Купила съм си семена за физалис и малки декоративни тикви, ама чак наесен ще видим какво ще стане. Като казах есен - Diorela, есенните листа ако са изсъхнали съвсем, няма ли да им се загубят шарките? Ако просто едно красиво шарено листо се обработи по този начин, какво ще стане? Това лепило не може ли да се замени с C200?

Да видим теорията на Варненеца за живия кактус в тъмното помещение. Взех си тези три сладура от Икеа, вървят си с кашпичките. Четох, че кактусите почивали през зимата и не им трябвали вода и светлина, след това сигурно ще се наложи да ги изнеса на слънце.

# 114
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Включвам се с нещо от днес между 2 срещи. Не се подигравайте много, всичките ми елхи са криви и неестествени, когато се опитвам да ги рисувам, но това е положението. Поне желание не ми липсва Grin.

# 115
  • Мнения: 493
chrissy, в кръга на шегата - кривите елхи са съвсем естествени, правите биха ми били по-съмнителни Simple Smile Картината ти е снежна и зимна, точно в унисон със софийския сняг днес. Наздраве от "снежния бар" на терасата - харесват ми лампичките под снега - не съобразих да ги разположа така, че да ги затрупа всичките.
Скрит текст:

Последна редакция: ср, 27 яну 2021, 10:04 от EdeIweiss

# 116
  • Мнения: 7 051
chrissy, страхотна картина, съвсем като истински са.

# 117
  • Мнения: 493
Dobri, би ли си надникнала в мускарите? Simple Smile Тук явно ще цъфтим и то доста след покарването на листата, които ми изглеждат на увяхване Simple Smile
Скрит текст:

# 118
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 049
ок. ще погледна довечера, но сиииилно се съмнявам. Simple Smile

# 119
  • España (Плевен)
  • Мнения: 862
Момичета, дайте ми идея за бамбук в кристална ваза или нещо подобно?

Общи условия

Активация на акаунт