Декорация – за повече красота и уют в нашия дом

  • 186 314
  • 1 816
  •   1
Отговори
# 855
  • Sofia
  • Мнения: 1 934
За портокалите на chrissy,пост №916:
 /по-надолу го има и венецът-разкошен е/
https://www.bg-mamma.com/?topic=1259725.915

Последна редакция: пн, 11 окт 2021, 19:12 от avi10

# 856
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 045
бях сигурна, че това е моята фурна Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 857
  • София
  • Мнения: 3 777
А ухаят ли? Искам у дома да докарам аромата на есента, но все нещо не ми се получава.

# 858
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Жълто момиче, по-скоро не, докато се изсушават в печката - да, но после са като всеки друг сушен плод, примерно стафиди, т.е. нямат много миризма, освен ако не си завреш носа. Simple Smile

# 859
  • Мнения: 493
А ухаят ли? Искам у дома да докарам аромата на есента, но все нещо не ми се получава.
Докато се сушат - ухаят, после няма как да разпръскват аромат, защото няма какво да се изпарява. Като ги помиришеш отблизо, миришат и след година, но от разстояние не се усеща. Аз по време на сушенето на портокалите, разтварях и шишарки в микровълновата, от където миришеше на смола. Получи се много коледен аромат Simple Smile Като цяло портокалите ги свързвам с Коледа и Нова година, може би от детството, когато (ако въобще) имаше потрокали, беше по това време на годината. Есенният аромат ми е по-скоро на дъжд и мокра шума. Не знам с какво може да се постигне. Някакви свещи или ароматни пръчици? Понеже захладня, последните вечери палим камина и въпреки, че всичко е много добре изолирано, докато се отваря, за да се слагат дърва, се усеща миризма и това ни е естествения есенно-зимен аромат.
Добавям една снимка на портокалов венец с розмарин:

Последна редакция: вт, 12 окт 2021, 09:12 от EdeIweiss

# 860
  • Мнения: 6 888
Цитат
Есенният аромат ми е по-скоро на дъжд и мокра шума. Не знам с какво може да се постигне.

Еделвайсче, слагаш мокра шума, леко гниеща в един съд и си я поддържаш мокра. Може и малко мъх да добавиш, шишарки, да направиш все пак някакъв аранжимент.  Ето ти го есенния аромат. Simple Smile

# 861
  • Мнения: 493
Цитат
Есенният аромат ми е по-скоро на дъжд и мокра шума. Не знам с какво може да се постигне.

Еделвайсче, слагаш мокра шума, леко гниеща в един съд и си я поддържаш мокра. Може и малко мъх да добавиш, шишарки, да направиш все пак някакъв аранжимент.  Ето ти го есенния аромат. Simple Smile
Всъщност, точно исках да кажа, че есенните аромати са ми "външни", не ги свързвам с дома, а с гората Simple Smile Коледните са ми по -"домашни". Днес се разхождах един час в дъжда и ми е достатъчно.
Да не е спам - едни тикви за декорация от икеа, неутрален цвят, който става за навсякъде:

Последна редакция: вт, 12 окт 2021, 14:43 от EdeIweiss

# 862
  • Мнения: 7 719
Утре- на пазар за портокали значи.

# 863
  • Мнения: 493
Малко нови есенни придобивки:
Скрит текст:



# 864
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 045
вазичката е върха! Simple Smile

# 865
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
И аз за вазичката влизах да напиша, много ми допадна и на мен. Simple Smile

Поздравявам и с добро утро и нещо есенно.
Отдавна съм наснимала масата и не ми остава време да я кача, ще гледам днес да сложа снимките. Simple Smile

# 866
  • Мнения: 493
Радвам се, че оценявате вазичката, защото у дома нямам недостиг на вази, но тази много ми хвана окото и поне от месец ѝ се чудех. Изкуших се да подменя и подложките за сервиране в аналогичен цвят, че старите се бяха позахабили. От една страна се радвам, че и в Юск и в ИКЕА има доста неща от "моята" гама: ръждиво-медно, сиво, черно и светло дърво. От друга обаче, гледам да не прекалявам. Та това са, може би, последни есенни неща. Вече само ако някоя декоративна тиква е станала на село или събера нещо от гората ще добавям към декорациите, ноо без покупки.

# 867
  • Австрия
  • Мнения: 2 311
Еделвайс, аз и покривката оценявам Heart Eyes

# 868
  • Мнения: 5 787
Малко нови есенни придобивки:
Скрит текст:



От къде е вазичката и от какъв материал е? Уникално красива!

# 869
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
Вкъщи нарочна декорация не правя, разчитам на натуралната гледка от прозореца и плодовете на сезона.
 
Скрит текст:




Общи условия

Активация на акаунт