Пазарът на недвижими имоти, какво се случва реално? - Тема 51

  • 36 364
  • 760
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 10 712
По БНТ го даваха от 17 часа. Едва ли вече е качено някъде.

# 151
  • Мнения: X
.

Последна редакция: нд, 17 яну 2021, 20:48 от Анонимен

# 152
  • Мнения: 10 712
Съобщила съм цените без да коментирам високи ли са или ниски.
Ама ти все да се заяждаш.

# 153
  • Мнения: 41 520
Точно обратното на ЧС мисля аз, трябва да съм луд да карам старини в България, било и в София. Луди цени за лекарства, на 60 год те водят, че все едно си на 80+ спрямо Европа и т.н.
Разбира се, хора, които не са живели в чужбина не знаят за тези подробности.

Все пак мислех, че обсъждаме България и разликата между София и провинцията. Иначе ако имаш добра застраховка/осигуровка в чужбина вярвам, че е по-добре, ама не мисля, че това дискутираме. Но и за чужбина трябва някаква допълнителна над стандартната.

# 154
  • София
  • Мнения: 4 668
Точно обратното на ЧС мисля аз, трябва да съм луд да карам старини в България, било и в София. Луди цени за лекарства, на 60 год те водят, че все едно си на 80+ спрямо Европа и т.н.
Разбира се, хора, които не са живели в чужбина не знаят за тези подробности.
Точно обратното е. Само хора, които не са живели в чужбина пишат такива работи.

# 155
  • Мнения: 973
Докато има хора, които мислят, че близо 6'000 лв. за 1м2 в София, па макар и в "елитен квартал" са ок, ще има и тарикати, които да си пълнят гушите. Както писах по-горе, за мен няма обективни причини при намаляващо население (над милион от 2000г.), неособен растеж в заплатите и цените (за пример цената на стоманата е на нивата от 2009г.), множество проблеми на града, както и ненарастващото търсене при повишено предлагане, да имаме подобни цени. Единственото логично обяснение е централизиране на икономиката в столицата, пране на пари през НИ и най-вече - лекото кредитиране.

# 156
  • Мнения: 41 520
Тези 6000 все пак са екстремни, пикови цени, а не масовата цена. Та изобщо няма какво да ги обсъждаме. А централизиране на икономиката в столицата и лекото кредитиране, та даже и предполагаемото пране на пари през НИ, са обективни обстоятелства и е нормално да определят пазара. Как си представяш да бъдат заобиколени?

# 157
  • Мнения: 9 884
Като визия отвън нито едната, нито другите сгради ме впечатлиха. Цените не ги коментирам, все ми е тая какви са. Ама както и да е, лично мнение изказвам. Казвала съм и съм показвала примери от чужбина, даже един от София.

# 158
  • Мнения: X
Съобщила съм цените без да коментирам високи ли са или ниски.
Ама ти все да се заяждаш.
Така е. Прочетох много набързо и по диагонал. Написаното от мен е вярно, но няма връзка с коментара ти. Ще изтрия.  За заяждането не си права.

# 159
  • Мнения: 973
Тези 6000 все пак са екстремни, пикови цени, а не масовата цена. Та изобщо няма какво да ги обсъждаме. А централизиране на икономиката в столицата и лекото кредитиране, та даже и предполагаемото пране на пари през НИ, са обективни обстоятелства и е нормално да определят пазара. Как си представяш да бъдат заобиколени?

Има уж някаква държавна стратегия за децентрализация, но на практика май няма резултати. Тези дадености са всичко друго, но не и обективни (справедливи). Могат да бъдат заобиколени с избора, който правим - да купуваме на 6000 лв. или не, да работим за някой или да създадем бизнес, да живеем тук или там и т.н.

# 160
  • Мнения: 41 520
Тези дадености са всичко друго, но не и обективни (справедливи). Могат да бъдат заобиколени с избора, който правим - да купуваме на 6000 лв. или не, да работим за някой или да създадем бизнес, да живеем тук или там и т.н.

И какво общо има обективността със справедливостта??? И къде е казано, че животът е справедлив? Да не говорим, че и справедливостта е условна. Иначе 6000 и на мен не мис е дават, ама хич.

# 161
  • Мнения: 3 309
Точно обратното на ЧС мисля аз, трябва да съм луд да карам старини в България, било и в София. Луди цени за лекарства, на 60 год те водят, че все едно си на 80+ спрямо Европа и т.н.
Разбира се, хора, които не са живели в чужбина не знаят за тези подробности.
Точно обратното е. Само хора, които не са живели в чужбина пишат такива работи.

Не съди за другите по себе си и по твоите гледни точки.

# 162
  • София
  • Мнения: 4 668
Точно обратното на ЧС мисля аз, трябва да съм луд да карам старини в България, било и в София. Луди цени за лекарства, на 60 год те водят, че все едно си на 80+ спрямо Европа и т.н.
Разбира се, хора, които не са живели в чужбина не знаят за тези подробности.
Точно обратното е. Само хора, които не са живели в чужбина пишат такива работи.

Не съди за другите по себе си и по твоите гледни точки.
Ти не правиш ли точно това? Simple Smile

# 163
  • Мнения: 3 309
https://www.pap.fr/annonces/appartement-sannois-95110-r434301852 … 3oXggbiwtN8po4F98

Как ви се струва за 180к евро? Обзаведен  в покрайнините на Париж е, но не е гето и с 2 места за паркиране. Разбира се, само 78 квадрата, у нас ще е 120 поне.,
Защо си мисля, че идентично  дори в крайни квартали в Софето ще е на същите пари.

# 164
  • София
  • Мнения: 4 668
Супер изглежда, предполагам е ремонт на много стара сграда.
Но аз не разбирам от пазара и локациите в Париж.
До сега вярвах на случайни хора, които вдигаха олелия колко супер скъпо е в Париж. И как не е изгодно да се живее там.
Почти като други хора за София.

Общи условия

Активация на акаунт