Медицински комплекс „Д-р Щерев” - тема 8

  • 62 130
  • 748
  •   1
Отговори
# 300
  • София
  • Мнения: 2 016
За прегледа при д-р Магунска можеш да си пуснеш репродуктивните хормони между 3-5 ден от МЦ и да дойдеш направо с резултата. Плюс Пролактин и ТСХ, ФТ3 и ФТ4. А защо не и да минеш на ендокринолог в Сливен /вземи си направление/ и направо с тези базови резултати при Магунска. Така няма да губиш време и да чакаш тя да ги назначи, после да чакаш МЦ и то ще стане есента.

# 301
  • Мнения: 193
За прегледа при д-р Магунска можеш да си пуснеш репродуктивните хормони между 3-5 ден от МЦ и да дойдеш направо с резултата. Плюс Пролактин и ТСХ, ФТ3 и ФТ4. А защо не и да минеш на ендокринолог в Сливен /вземи си направление/ и направо с тези базови резултати при Магунска. Така няма да губиш време и да чакаш тя да ги назначи, после да чакаш МЦ и то ще стане есента.
Благодаря за съвета. Аз всъщност не знам в момента какво е цикъл ли или се чистя още от тия кисти. Записах си час при Магунска най-рано имаше на 15.06. Дано си заслужава чакането.

# 302
  • София
  • Мнения: 2 016
Да, това състояние да не се знае киста ли е или МЦ е много неприятно, защото не знаеш какво е. Мини поне на ендокринолог в Сливен за ехография на щитовидна жлеза + хормони. Така Магунска ще има готов резултат и едно по едно ще започне да отхвърля проблеми. Когато Пролактина е висок също не се пукат фоликулите, а той не зависи от МЦ и можеш да го пуснеш заедно с щитовидните хормони.

# 303
  • Мнения: 193
Да, това състояние да не се знае киста ли е или МЦ е много неприятно, защото не знаеш какво е. Мини поне на ендокринолог в Сливен за ехография на щитовидна жлеза + хормони. Така Магунска ще има готов резултат и едно по едно ще започне да отхвърля проблеми. Когато Пролактина е висок също не се пукат молекулите, а той не зависи от МЦ и можеш да го пуснеш заедно с щитовидните хормони.
Ендокринилога ли ще ми назначи тези изследвания? И кои мога да направя преди МЦ освен пролактина? Освен това на гладно ли се правят или не?

# 304
  • София
  • Мнения: 2 016
Ако няма да ползваш направление, можеш да отидеш в която и да е лаборатория , ако има Цибалаб в Сливен ще е супер. Пускаш си сутринта на гладно /заради Пролактина/ следните хормони: TSH, FT3, FT4, Prolactin. Заради Пролактина не трябва да пиеш кафе предишният ден, трябва да се наспиш добре, да не си под стрес. Защото това може изкуствено да го повиши. Даже можеш като отидеш пред Лабораторията десетина минути да си постоиш и успокоиш преди да ти вземат кръв. Изключително важно е всяка жена да ходи профилактично на ендокриноког веднъж в годината, дори и да няма симптоми. След това на ехографа Магунска ще види от какво е било кървенето, и ще ти направи схема какво да се прави нататък. Моят съвет да си кажеш че искаш в случай че не си правила скоро и МБ и ОЦН. Да използваш да свършиш всичко наведнъж.

# 305
  • Мнения: 193
Ако няма да ползваш направление, можеш да отидеш в която и да е лаборатория , ако има Цибалаб в Сливен ще е супер. Пускаш си сутринта на гладно /заради Пролактина/ следните хормони: TSH, FT3, FT4, Prolactin. Заради Пролактина не трябва да пиеш кафе предишният ден, трябва да се наспиш добре, да не си под стрес. Защото това може изкуствено да го повиши. Даже можеш като отидеш пред Лабораторията десетина минути да си постоиш и успокоиш преди да ти вземат кръв. Изключително важно е всяка жена да ходи профилактично на ендокриноког веднъж в годината, дори и да няма симптоми.
Няма Цибалаб, има Бодилаб, Лина и още една, ще отида в събота да си направя тези изследвания, ако кажа на ЛЛ няма да ми откаже да ми даде направление за ендокринолог. Понеже през седмицата няма как да отида на работа съм от 7:30 до 15:30. Дано да работят и през почивните дни тези лаборатории.

# 306
  • София
  • Мнения: 2 016
И пиши после за резултатите! Няма смисъл да губиш в чакане до 15 юни а и в Щерев цените на хормоните са по-скъпи. Каквото си могла ще пуснеш и Магунска ще продължи по-лесно нататък в терапията.

# 307
  • Мнения: 193
И пиши после за резултатите! Няма смисъл да губиш в чакане до 15 юни а и в Щерев цените на хормоните са по-скъпи. Каквото си могла ще пуснеш и Магунска ще продължи по-лесно нататък в терапията.
Огромно благодаря за полезните съвети! Heart Като направя изследванията ще пиша! Дано всичко е наред.

# 308
  • Мнения: 163
Проклинам дните, в които посетих абсолютно прехваления медицински комплекс, а те бяха само два, но достатъчни да преобърнат живота ми... Услугите, които ползвах - скрининг в 3ти месец, направен от д-р Калев и фетална морфология в 5ти месец при д-р Билчев, според които Всичко беше перфектно... И за да не изпадам в подробности, развитието беше следното: детето ми се роди с малформация на сърчицето и след няколко дни живот..почина. Всички доктори ме питаха дали съм правила горепосочените прегледи.. е все едно не съм.....

# 309
  • Мнения: 539
Проклинам дните, в които посетих абсолютно прехваления медицински комплекс, а те бяха само два, но достатъчни да преобърнат живота ми... Услугите, които ползвах - скрининг в 3ти месец, направен от д-р Калев и фетална морфология в 5ти месец при д-р Билчев, според които Всичко беше перфектно... И за да не изпадам в подробности, развитието беше следното: детето ми се роди с малформация на сърчицето и след няколко дни живот..почина. Всички доктори ме питаха дали съм правила горепосочените прегледи.. е все едно не съм.....

Ужас, моите съболезнования. Не мога си представя през какво преминавате, но със сигурност е най-големият кошмар. Пожелавам Ви да успеете да намерите път напред, да бъдете много силна и скоро да имате здраво детенце.
Благодаря за силата да споделите тук ада, през който сте преминала, за да помогнете на всички бъдещи майки.

# 310
  • София
  • Мнения: 22 984
Вече един няма с добро мнение за болницата... 😔😔😔 Не усещат ли как си губят пациентите така...
Съжалявам за детенцето. Аз фетална и изследвания на сърцето правех във  Фемина иначе, нещо не им имах пълно доверие.
А за Билчев- не съм била при него, но се чудя как може да няма преглед в тази болница, която да не може да проведе, не е ок това.

# 311
  • Мнения: 5
Здравейте, малко странен въпрос, но има ли осигурен сешоар в стаята за престой или трябва да си взема в багажа за родилното

# 312
  • София
  • Мнения: 1 135
Здравейте, малко странен въпрос, но има ли осигурен сешоар в стаята за престой или трябва да си взема в багажа за родилното
Няма във всяка стая, но можеш да си поискаш от персонала - ще ти донесат сешоар, който да ползваш и върнеш.

# 313
  • Мнения: 5
Здравейте, малко странен въпрос, но има ли осигурен сешоар в стаята за престой или трябва да си взема в багажа за родилното
Няма във всяка стая, но можеш да си поискаш от персонала - ще ти донесат сешоар, който да ползваш и върнеш.
Мерси!

# 314
  • Мнения: 195
Ходил ли е някой на преглед при др Валериева, бях на профилактичен преглед при нея, всичко беше ок, обаче от три дни почнах много често да посещавам вцто по малка нужда и усещам леко придърпване вляво:confused:

Общи условия

Активация на акаунт