Отговори
# 45
  • Мнения: 607
Много е и относително, кой очи са зелени, кой са сиви, кой са сини, ярко небесно сините е ясно, но иначе е неразличимо, има хора си мислят, че са с тъмно  зелени, но пък на другите им се струват кафяви. Има и пъстри , е те са си направо кафяви за околните. Ние сме с кафяви, едното дете  е с сини и току що ми каза, че му били зелени........хм

# 46
  • Мнения: 2 543
Много интересна тема. : )
При мен родата на баща ми е с черни или кафяви очи, маслинова кожа-светли, ама тонът е един специфичен, и почти всичките са с черна коса, а тези, които не са-с тъмнокафява. Родата на майка ми са само руси със сини или зелени очи и червенокоси. Аз и брат ми сме бели, с топли светлокестеняви коси и двамата имаме много странен цвят очи-50% от кръгчето е зелено, а вътре очите са кафяви. Май им се вика пъстри? Не знам. При изваждането на първата ми лична карта много спориха и накрая ме записаха зелени.

Сега съм омъжена за германец. Мисля, че в родата им поколения назад има само един-двама с черна коса, иначе всички са с направо бяло руси коси, тъмноруси, сини очи на 100%.
Интересно какво ще се получи при нас Simple Smile Иначе на мен не са ми важни такива неща, харесвам всякакви цветове. : )

# 47
  • Мнения: 10 517
При всички случаи, ще имате щастието да си видите детето със сини очи - бебетата всички се раждат със сини очи. Grinning
При нас беше същата чуденка, като вадехме задграничен паспорт на детето. Тъкмо бяха почнали да му се променят очите на 2 годинки. И стояхме в паспортното с мм и дискутирахме. Накрая взехме решение да ги пишем зелени и те взеха, че си станаха и останаха зелени. Simple Smile

# 48
  • Мнения: 10
При всички случаи, ще имате щастието да си видите детето със сини очи - бебетата всички се раждат със сини очи. Grinning
При някои хора това наистина важи. Но пък при други не. Например в Азия се раждат с кафяви очи. От някъде ми се носи спомен за една статия, че бебетата никога не се раждали зеленооки, а ставали такива до първата годинка. Така че може и да имаме нещо подобен на твоя случай, но времето ще покаже. Wink

# 49
  • Варна
  • Мнения: 854
При всички случаи, ще имате щастието да си видите детето със сини очи - бебетата всички се раждат със сини очи. Grinning
При нас беше същата чуденка, като вадехме задграничен паспорт на детето. Тъкмо бяха почнали да му се променят очите на 2 годинки. И стояхме в паспортното с мм и дискутирахме. Накрая взехме решение да ги пишем зелени и те взеха, че си станаха и останаха зелени. Simple Smile
Не всички бебета. Моето се роди с много тъмни кафеви очи. И черна коса Grin

# 50
  • София
  • Мнения: 39 718
Моята дъщеря се роди с лилави очи Joy

Очите по бащина линия - сини (ММ), зелени (свекървата), сини (свекъра)
по майчина - зелени (аз), кафяви (майка ми), зелени (баща ми), сини (баба ми по бащина линия), кафяви (по моя майчина линия)

Очите на дъщеря ми станаха сини към 1вия месец. На 3-4 год. възраст се промениха към зелени. Сега е с пъстри, малко по-тъмни от моите.
Синът ми се роди със сини. Очите му са все още сини, но малко по-тъмни от тези на ММ.

Брат ми беше с кафяви очи до пубертета. С пъстри очи е, но по-тъмни от моите.

# 51
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Много исках деца със сини очи. ММ и целият му род са със сини очи; моята баба по майчина линия- също. Мама е със зелени. Аз съм с кафеви, на голямата очите й станаха като моите, а малката е със зелени.

# 52
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 047
Родителите ми са с кафяви очи, но и баба ми от майчина страна, и дядо ми от башина са със сини, та и аз съм със синьо-зелени очи. Мъжът ми е със зелени, детето е със сини. Синьо и синьо няма как да даде кафяво, да кажа само.

# 53
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 377
Готина тема 😉
Аз съм с кафяви очи, майка ми е със зелени, баща ми с кафяви. Не се сещам бабите и дядовците как бяха.
Съпруга ми е синеок, свекървата и тя е синеока, свекър ми не го знам с какви очи е бил. Починал е отдавна.
Дъщеря ми се роди с разкошно сини очи, като лятно небе и черна коса. Сега е с кестенява коса и малко по светло сини очи.
Синът ми се роди с тъмни очи и руса коса. Като бебе очите му станаха сини, косата тъмно руса. Беше около 3 годишен като взеха да му се променят очите. Сега през лятото стават сини, а зимата зелени с малко синьо, косата още малко потъмня, но все още минава за тъмно рус.

# 54
  • Мнения: 339
Майка ми е със сини очи, въпреки че баба ми беше с пъстри, а дядо ми с кафяви. Баща ми е със сиво-сини очи, но майка му е била със светли очи. Аз, естествено, съм със сини очи. Приятелят ми е синеок. Неговата майка е с пъстри очи, а баща му беше с ярки светло сини очи. Очаквам и нашето дете един ден да е светлооко. 😊

Общи условия

Активация на акаунт