"Обичам" Топлофикация - тема 5

  • 29 459
  • 751
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 231
Здравейте, Ако не си платя сметката за парното за Месец Април,изчакам изравнителната какво че стане. Какви ще са последствията ще има ли наказатени  лихви, или нещо наказание. Питам понеже съм сигурен че съм напред със парите и няма възможност да платя за Април, и плюс това не съм го ползвам Април нито един ден. Аз плаща изи пей, какво ще стане със сметката за април ще остане като висяша ли? И ще изчезне ли, или трябва да излезне изравнителната и тогава?

# 721
  • Sofia
  • Мнения: 26 408
Ще се трупат лихви.

# 722
  • Мнения: 14 891
На прогнозна сметка не се трупат лихви. Само на фактурата след изравняването.
Прогнозна ли е сметката?

# 723
  • Мнения: 41 024

Няма, ако е на прогнозна сметка. А явно е на такава, защото иначе нямаше да му фактурират при неползване на имота/отоплението.
Аз имам грижата за един празен имот и нищо не плащам, сметките се събират и са някъде над 300 лева в момента. След изравняването ще станат 75 или 100 за общи части и ще платя само тях.

# 724
  • Мнения: 11 642
Здравейте, Ако не си платя сметката за парното за Месец Април,изчакам изравнителната какво че стане. Какви ще са последствията ще има ли наказатени  лихви, или нещо наказание. Питам понеже съм сигурен че съм напред със парите и няма възможност да платя за Април, и плюс това не съм го ползвам Април нито един ден. Аз плаща изи пей, какво ще стане със сметката за април ще остане като висяша ли? И ще изчезне ли, или трябва да излезне изравнителната и тогава?
Нищо няма да стане. Върху прогнозна сметка няма лихви. Обаче към всяка сметка имаш една таксичка от 2-3 лева, която се нарича "дялово разпределение". Върху нея има лихва.
Лихва има и върху изравнителната, ако има да доплащаш и не платиш в срок.

# 725
  • Мнения: 68 714
Ако теца си прави дяловото, я няма тази такса, мисля.

# 726
  • Мнения: 231
Да сметката е прогнозна, понеже миналите хора който са били на квартира преди мен са плащали толкова, но при ме е по малка консумацията и затова питам тук.

# 727
  • София
  • Мнения: 1 329
Да повторя - по-малкото консумация се отразява при годишното изравняване /при прогнозните/

# 728
  • Мнения: 449
Абе хора само в Обеля ли горещата вода не минава и за топла дори?

От няколко дни немога да се изкъпя нормално :@

В Люлин 1 същата работа... Но бях чела някъде, че Фандъкова е обявила, че ще се прави подобно нещо с цел да се запазят запасите до намиране на решение.

# 729
  • София
  • Мнения: 16 056
А аз знам от доктори, че в по-хладката вода се развиват бактерии, провокиращи т.н. легионерска болест. Опасно е, трудно се диагностицира.  Племенник на ММ почина от такова чудо миналата година.
И в Дианабад топлата вода е хладка от няколко дни.
Голяма част от Лозенец е без вода - авария за 1 седмица.

# 730
  • Мнения: 46 529
В Люлин 8 е много гореща. Пак ще кажа, звънете на телефона за аварии, не чакайте.

Aisha, легионелата я има в застояла вода (по-рядко) и неподдържани климатични системи (в днешни дни това именно е най-честата причина за заболяването). В естествени източници също, но случаите там са малко.
Размножава се при 28-40 градуса, като условието е водата да е застояла много дълго време вода. В жилищните сгради с много хора това на практика няма как да се получи.

# 731
  • Мнения: 5 721
Да се молим да имаме топла вода, че както пишат в някои сайтове, че може да я спрат изцяло, не знам какво ще правим.
И бойлер нямаме...

# 732
  • София
  • Мнения: 16 056
Бойлери за сега се продават, може да се купи и преди спирането на водата. И без военна операция всяка годиа спират топлата вода за поне 10 дни.
Преди години по случайност бях в Практикер в деня, в който Дружба остана без топла вода. Бях свидетел на дърпане, скандал и бутане за последните 2 -3 броя бойлери. Едри мъже се сдърпаха яко.
НСЧ, дано не се случи, страшно беше при племенника.

# 733
  • Мнения: 491
При нас ( Люлин 1 ) в  нашия вход , водата беше хладка, трудно можеше да се изкъпе човек без да потреперва. Звънях няколко пъти на телефона за авария, проблемът не беше при тях. Проблема беше в абонатната в мазето. Оправиха я, сега водата е вряла ! Но по - добре така , вместо студена 😓🥶

# 734
  • Мнения: 41 024
Няколко човека го писахме същото - ако ви е хладна водата викайте техник, повредата не е в Топлофикация.

Общи условия

Активация на акаунт