ДНЕВНИК - да отслабнем заедно - тема 106

  • 51 880
  • 742
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 6 622
Дез има ли някъде тема специално за тренировки с тежести. И аз много, ама много се запалих. Много е пристрастяващо.

Ани, гледай си бебето, не мисли сега за минуси. Има време. Още повече, че отначало докато ти се наместят хормоните е трудно свалянето.

# 481
  • Мнения: 10 012
Дез има ли някъде тема специално за тренировки с тежести. И аз много, ама много се запалих. Много е пристрастяващо.



Да, има няколко, заповядай:
"Как тренирам"
https://www.bg-mamma.com/?topic=1270715
"Трансформиращи дневници"- за храненето в контекста на тренировките
https://www.bg-mamma.com/?topic=1331129

# 482
  • Мнения: 6 622
Благодаря 🙂

# 483
  • Мнения: 220
Да се покажа и аз с никакъв резултат Close
Малко съм в безизходица, не знам как да продължа. Тренирам си по 2-3 пъти седмично и си правя масажите за намаляване на целулита...с ограничението на храната се изложих, имах личен повод, после бяхме на почивка...оправдания да искаш. Трябва да се вземам в ръце! Та сега съм решила да пробвам с протеин за отслабване. Не съм ползвала никога, може ли някой да препоръча?

# 484
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 535
Протеинът няма да помогне да се отслабне.От години /10/ пия Скайтек.Пия го след тренировка или си правя с белтъци палачинка.Тренирам двуразово.

# 485
  • Мнения: 6 622
Хммм... За пръв път чувам за подобно нещо. Предполага се, че го приемаш вместо някое хранене или? От къде идва отслабващият ефект?
Аз пия този протеин преди или след тренировка. Неовкусен, защото няма разни подсладители и оцветители.

# 486
  • Мнения: 1 176
Тук също може да се консултираш: https://bg-mam.ma/t/684909
Имах и аз романтичната представа, че ще започна да замествам хранения. Успеваемост - 0.

# 487
  • Мнения: 6 622
Ами то не е препоръчително да се замества хранене с протеин. По-добре, че не ти се е получило. Не мисля, че има някаква роля в отслабването.
Аз го пия от както започнах да тренирам по-усилено с тежести.

# 488
  • Мнения: 1 409
От протеин на прах има смисъл само ако човек не си набавя достатъчно количество от храна и тренира здраво в залата, което увеличава нуждите.Мисля, че идеята е по-скоро да се добави още едно хранене, условно казано, което да е протеинов шейк, вместо да се замества с него.

# 489
  • Мнения: 1 176
Принципно, за да сме коректни, високият прием на протеин е доказано, че има роля в отслабването - произволен материал по темата: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/25926512/
Естествено, първо, не е задължително да е под формата на добавка и, второ, няма да помогне, ако просто го добавиш отгоре на обичайното си меню.

И аз продължавам да го пия за възстановяване след тренировка и когато съвсем не съм имала апетит да го изям под форма на храна.

# 490
  • Мнения: 7 748
аз с хербалайф съм сваляла 10кг за 2 месеца, там се замествата 2 хранения с протеинов шейк
намислила съм си и 3 дни само на шейкове за ударно сваляне на 1-2кг

# 491
  • Мнения: 6 622
Аз чакам малкото да се събуди за да мога да отида в залата. Днес ще ходя с ММ, утре съм обещала на каката, че ще ходя с нея.
Още не съм яла. На кафе съм само. Преди да тръгна ще хапна 4 яйца с кашкавал и малко домати.

# 492
  • Мнения: 1 629
Аз по празниците буквално се угоих...защо го направих и аз не зная, но вече съм в паника и в момента не мога да взема решение как да продължа. Искам бърз резултат поне за 3-4 килограма /за да вляза в "дебелите" си дрехи/ защото нямам какво да облека за работа... Та обмислям или нещо драстично тип на течности, на яйца, на елда, на кленов сироп и т.н за 6 дена и после да продължавам с добре балансиран режим но с дефицит на калории или да почвам директно с дефицита но да включа и кардио/което в първия вариант не бих правила/. Докато умувам пих един диуретик, което никак не е добре, но съм наистина ужасно надута.
Само да вметна, че освен много ядене имаше и доста пиене...забелязала съм, че много задържам вода и подпухвам когато пия, така че от днес приключвам с питиетата.

Последна редакция: вт, 04 май 2021, 10:57 от беба28

# 493
  • Мнения: 493
Хранене за днес:
Закуска - пълнозърнеста тортия с пуешко филе, кашкавал , крема сирене и домат на тостер
Обяд - чикън тика масала с басмати ориз
Вечеря - гювече с фета сирене, домат,  зехтин, телешка луканка и яйце.
За междинки имам плодове
Успях малко да се разходя с половинката и кучетата, но съм като барбарон.Смарт часовника отчете 30 калории.

# 494
  • Мнения: 220
Благодаря, моята идея беше да заместя едно ядене с протеинов шейк за отслабване, а не да го добавям допълнително. Търся начин да си укротя апетита, аз не тренирам толкова усилено, че да имам нужда от протеин за трупане на мускули. Ще се информирам още.

Общи условия

Активация на акаунт