Предателство от близка приятелка

  • 7 008
  • 148
  •   1
Отговори
  • Мнения: 24
Здравейте,

Искам да споделя моята история за предателство от много близка за мен приятелка и съответно да кажете какво е вашето мнение. С нея се запознахме в университета и си станахме много близки. Минаха вече доста години от тогава. Винаги всичко е било наред с отношенията ни, освен някакви дребни спорове от време на време не сме се карали сериозно. Заради пандемията аз останах без работа, а там където работи тя, я повишиха и съответно тя освободи позиция. Помогна ми като ми уреди интервю за там. Избраха ме измежду няколко кандидата. Винаги ще съм благодарна, че ми е подала ръка в труден момент. Но за съжаление от тук започнаха проблемите между нас. Тъй като в йерархията тя е по-високо от мен, започна да се държи много зле, все беше много заета да ме обучава, дразнеше се като я питам постоянно някакви неща, но то няма как да стане по друг начин... Започна да ми се подиграва, да ми се смее буквално в лицето и пред колеги, за някакви супер маловажни и абсурдни неща, като "Този имейл наистина ли така смяташ да го пратиш? Не трябва да е написан така, а еди си как...." Наистина за някакви не толкова важни неща. Просто се държи ужасно и отвратително, а очевидно хората там я познават в друга светлина и аз си мълча, защото едва ли някой ще вземе моята страна. Един ден просто прекрачи границата, аз се разболях от ковид и, въпреки че бях в болничен се опитвах да работя по малко от вкъщи, за да не товаря нея и останалите колеги с моите задължения. Но за някои неща просто физически няма как да ги върша като не съм там. Следоватено звъня на нея. Тя всеки път мрънка и недоволства. И един ден като и звъннах пак за нещо тя ми отговори с думите "Ако ми звъннеш още веднъж, ще дойда у вас и ще те изхвърля през терасата". Ами какво се очаква от мен да направя?? Нали трябва да вършим някаква работа все пак....Тогава наистина се почувствах много зле от начина, по който ми говори и цялото и отношение към мен. Аз просто вече не я чувствам по същия начин както преди. Струва ли си да си продължавам отношенията с нея и да се опитам да запазя приятелството ни или с такива хора няма смисъл да си тровя живота  ?

# 1
  • Мнения: 4 611
Няма смисъл. Много грозно се държи и аз на твое място бих се оглеждала за друга работа.

# 2
  • Мнения: 24
Няма смисъл. Много грозно се държи и аз на твое място бих се оглеждала за друга работа.


Да, аз така или иначе след няколко дни вече няма да работя там, понеже и в тази фирма има съкращения заради ковид, за това се чудех, след като вече няма да работим заедно няма да може да ме мачка вече....но дали да си запазвам отношенията или да ги прекратя...

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 241
Момичето е помогнало да си намерите работа и се е доказало като приятелка. Не забравяйте, че тя също има задължения и Вашето обучение е между другото, опитайте се да сте по-самостоятелна. Мога да си представя какво е предхожало "ако още един път звъннеш", не знаете в този момент тя в какво се опитва да се съсредоточи все пак.

# 4
  • Мнения: 40 905
Не бих се наела да давам каквито и да е съвети, знаейки само историята на единия участник в конфликта. Може да има и друга истина и не се хващам на въдицата да започвам да съчувствам на оплакалия се, само защото се оплаква.
Единственият съвет - недей да работиш с близки приятели (или да правиш бизнес с такива), защото това не води до добро. Особено ако приятелят е шеф, тогава нещата стават много сложни.

# 5
  • Мнения: 24
Момичето е помогнало да си намерите работа и се е доказало като приятелка. Не забравяйте, че тя също има задължения и Вашето обучение е между другото, опитайте се да сте по-самостоятелна. Мога да си представя какво е предхожало "ако още един път звъннеш", не знаете в този момент тя в какво се опитва да се съсредоточи все пак.

Да така е, но когато някой започне да ви мачка буквално да ви се подиграва и да ви се смее в лицето и то пред колеги и.т.н. мисля, че и вие бихте се замислили...Тя просто ме кара да се чувствам зле, и мисля че избива комлекси. Всички сме заети и имаме работа, а когато тя е била home office ми е звъняла непрекъснато да върша и нейна работа, и аз нито веднъж не см мрънкала и дума не съм казала. Просто като на някои хора им идва в повече натоварването, има си начини, нито съм и виновна за нещо, че да си го изкарва на мен, нито пък съм човека, с който да избива комплекси.

# 6
  • София
  • Мнения: 24 839
Здравейте,

Искам да споделя моята история за предателство от много близка за мен приятелка и съответно да кажете какво е вашето мнение. С нея се запознахме в университета и си станахме много близки. Минаха вече доста години от тогава. Винаги всичко е било наред с отношенията ни, освен някакви дребни спорове от време на време не сме се карали сериозно. Заради пандемията аз останах без работа, а там където работи тя, я повишиха и съответно тя освободи позиция. Помогна ми като ми уреди интервю за там. Избраха ме измежду няколко кандидата. Винаги ще съм благодарна, че ми е подала ръка в труден момент. Но за съжаление от тук започнаха проблемите между нас. Тъй като в йерархията тя е по-високо от мен, започна да се държи много зле, все беше много заета да ме обучава, дразнеше се като я питам постоянно някакви неща, но то няма как да стане по друг начин... Започна да ми се подиграва, да ми се смее буквално в лицето и пред колеги, за някакви супер маловажни и абсурдни неща, като "Този имейл наистина ли така смяташ да го пратиш? Не трябва да е написан така, а еди си как...." Наистина за някакви не толкова важни неща. Просто се държи ужасно и отвратително, а очевидно хората там я познават в друга светлина и аз си мълча, защото едва ли някой ще вземе моята страна. Един ден просто прекрачи границата, аз се разболях от ковид и, въпреки че бях в болничен се опитвах да работя по малко от вкъщи, за да не товаря нея и останалите колеги с моите задължения. Но за някои неща просто физически няма как да ги върша като не съм там. Следоватено звъня на нея. Тя всеки път мрънка и недоволства. И един ден като и звъннах пак за нещо тя ми отговори с думите "Ако ми звъннеш още веднъж, ще дойда у вас и ще те изхвърля през терасата". Ами какво се очаква от мен да направя?? Нали трябва да вършим някаква работа все пак....Тогава наистина се почувствах много зле от начина, по който ми говори и цялото и отношение към мен. Аз просто вече не я чувствам по същия начин както преди. Струва ли си да си продължавам отношенията с нея и да се опитам да запазя приятелството ни или с такива хора няма смисъл да си тровя живота  ?

Мисля, че тя също няма да се натиска да си запазите отношенията.
Явно, представата й за компетентността ти се разминава с действителността.
Явно, не е съгласна да те обучава от А до Я, та и чак как да напишеш един мейл.
Явно, очаква да свършиш сама нещо, а не за всичко да я дрънкаш.

Де факто, направила ти е добро, като ти е уредила кандидатстването, приели са те и заради нейното ходатайство, но си е вкарала таралеж в гащите.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 445
Явно е показала истинското си лице, прекратявай всякакви отношения. То бива приятелство, но всеки си има достойнство. На мен ми звучи всякаш ти е уредила въпросното място за да те тъпче и да се прави на много знаеща и интересна пред колегите ви. За съжаление ще трябва да смениш и работата си, иначе няма как да се отървеш напълно от нея. Аз съм имала обратната ситуация, още преди пандемията помогнах на моя много близка приятелка, за която все нямаше работа, все се жалваше и и уредих работа в моята фирма. Идваше няколко месеца, всеки път със закъснения, гримираше се на бюрото си абе правеше си каквото си иска. По този начин супер много ме излагаше, защото все пак гарантирах за нея, че е точен и отговорен човек. Като станаха нещата с вируса реши, че няма повече да работи и напусна.

# 8
  • Мнения: 2 204
нито пък съм човека, с който да избива комплекси.
Ето ти го отговора на собствения ти въпрос.
Дори не мисля, че ти е помогнала, като помагаш на някой прави го като хората или не се занимавай с мечешки услуги.

# 9
  • Мнения: 855
Ако си мислите, че става с едното ходатайство да наемеш някого, а не са включени в процеса минимум 5 човека... Препоръката понякога е само една отметка в системата, има следващи интервюта, има тестове. Айде, пишмян мениджърката не си е отрязала крайник в крайна сметка.

И няма да издържи много на новата си позиция, защото с повишението ако има и мениджърски характер, човек трябва да е търпелив, да знае професионални граници и да не пищи когато някой го търси за професионални въпроси. Това ако е сериозна компания, ако са словом двайсет човека може и до пенсия.

Затваряш страницата с нея и компанията и това е.

# 10
  • Мнения: 29 333
За мен е недопустимо да се държи някой по подобен унизителен и подигравателен начин с друг човек, камо ли с приятел. Дори и да не е доволна от представянето ѝ в работата, има начини това да се каже - насаме, с приятелски тон, с препоръки на какво да наблегне и т.н.

# 11
  • Мнения: 5 832
И аз не мога да се ангажирам с мнение, понеже знам само едната гледна точка.
Но и мен би ме вбесило ако някой постоянно ми звъни докато се опитвам да свърша моята работа. Звъняха ми постоянно и докато бях в отпуск. Изтърпях го няколко дни и накрая им казах да считат, че съм в Перу и хич да не ме занимават с глупости. А ти защо си работила докато си в болничен? По собствено желание, или го изискваха от теб?

# 12
  • Мнения: 24
Мисля, че тя също няма да се натиска да си запазите отношенията.
Явно, представата й за компетентността ти се разминава с действителността.
Явно, не е съгласна да те обучава от А до Я, та и чак как да напишеш един мейл.
Явно, очаква да свършиш сама нещо, а не за всичко да я дрънкаш.

Де факто, направила ти е добро, като ти е уредила кандидатстването, приели са те и заради нейното ходатайство, но си е вкарала таралеж в гащите.
[/quote]

Така първо не виждам защо акцентирате върху обучението, като това беше единичен случай, второ аз идвам от много по-висока позиция и съм доста квалифициран кадър, но заради ковид се принудих да сляза на по ниска позиция. Трето, аз помагам на нея с писането на имейли на аглийски и никога не съм си позволила да и се смея, подигравам и каквото и да било, за някакви грешки и други неща, които е правила. Перфектни и безгрешни хора няма. Освен всичко това щом толкова повдигате въпрос за обучение, нормално е от една сфера се местя в съвсем друга, без да ти се обяснят нещата няма как да се научиш и ако върша всичко на своя глава и сгреша после аз ще го отнасям за всичко. И не виждам защо тя трябва да се бърка в моята работа като ми казва кое как да пиша...В случая дори не съм и искала мнението, тя пожела да види какво смятам да напиша, и след това се направи на важна. Ставаше въпрос за най-обикновен имейл до колегите от офиса, от които исках информация за нещо, за което трябваше да направя справка. Защото съм написала "Здравейте колеги, моля всеки да ми напише ***********" , а трябвало да напиша "Моля всеки отдел да напише..... еди си кво"... Няма да изпадам в подробности. Но тъй като явно не съм била достатъчно ясна с поста си не можете да вникнете навътре в нещата.

# 13
  • София
  • Мнения: 24 839
Тя си го написа- по собствено желание, защото трябвало да се помага, нали..........
Само че, като знаеш колко не знаеш, е по- добре да се въздържиш и да не натоварваш ситуацията повече от търпимото.

ПП. Знам колко лошо е, когато не ти обясняват и трябва да вървиш подире им и да разпитваш, защото така започнах в недвижимите имоти.
Но, създадох приятелски отношения с всички и разпределях питанията си между тях, а и извън работното време се ограмотявах в професията.

# 14
  • Мнения: 4 611
Ами, аз имам опит вече 4 години в моята сфера и много често ми се налага да попитам за нещо, особено в началото. Ако моите колеги реагираха по този начин за всеки мой въпрос... Нали сме екип, нормално е да си съдействате, особено когато си нов. Не може всичко да си правиш сам както си знаеш и накрая да се окаже, че не се прави така и е могло да стане по по-добър начин, стига да си попитал. Непрофесионално е нейното отношение откъдето и да го погледнеш. Дори са не е доволна може да го каже по много различен начин, който не подронва авторитета на отсрещния. Някои бизнеси са динамични, изникват нови и нови казуси. Ми по-добре да попиташ като не знаеш нещо.
Супер е, че няма да работите заедно вече. Ако мислиш, че ще забравиш за отношението й към теб си продължете отношенията, аз не бих забравила и съм приключвал приятелства и за по-малко от това.

Общи условия

Активация на акаунт