Предателство от близка приятелка

  • 7 048
  • 148
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 738
Ще ти дам друга гледна точка, базирана на мой собствен опит.
Замисли се за вашето приятелство до започването ти на работа при нея.
Безпристрастно кажи дали ти не си по-хубавата, обличаш са с твой си/хубав/ стил, имаш ли си готино гадже,
живееш ли в по-хубаво жилище, високата ти квалификация възможно ли е да я плаши и да застрашава нейния пост, с една дума женска завист, която тя е прикривала в годините, а ти си я приемала за приятелка.
Жените завиждат изключително много и неочаквано за някои от нас се оказва, че всъщност приятелството е само в нашите глави. Това, че ти е помогнала, нищо не значи, може с това ти назначение тя да се е издигнала в очите на шефовете й. Разгледай детайли в миналото ви и ще ти светне, ако е така.

# 46
  • София
  • Мнения: 24 839
И какво излиза?
От завист водена, приятелката й казва, че се освобождава място и съдейства тя да го заеме?

# 47
  • Мнения: 41 487
И какво излиза?
От завист водена, приятелката й казва, че се освобождава място и съдейства тя да го заеме?

Излиза, че ако вместо да и намери работа приятелката се беше ограничила само със съчувствие и рамо за плакане, сега щяха пак да са най-добри приятелки. Извод - човек да си сдържа импулсите в някои ситуации.

Последна редакция: нд, 17 яну 2021, 12:31 от Черна станция

# 48
  • София
  • Мнения: 12 006
Ще ти дам друга гледна точка, базирана на мой собствен опит.
Замисли се за вашето приятелство до започването ти на работа при нея.
Безпристрастно кажи дали ти не си по-хубавата, обличаш са с твой си/хубав/ стил, имаш ли си готино гадже,
живееш ли в по-хубаво жилище, високата ти квалификация възможно ли е да я плаши и да застрашава нейния пост, с една дума женска завист, която тя е прикривала в годините, а ти си я приемала за приятелка.
Жените завиждат изключително много и неочаквано за някои от нас се оказва, че всъщност приятелството е само в нашите глави. Това, че ти е помогнала, нищо не значи, може с това ти назначение тя да се е издигнала в очите на шефовете й. Разгледай детайли в миналото ви и ще ти светне, ако е така.
Според мен, ако я плашеше, че ще я измести от новозаетата по-вискоа позиция, изобщо нямаше да й ходатайства, да я взимат там на работа или пък, ако й завижда за стайлинг, мъж, дом и т.н. също нямаше да си причини да я вижда и слуша всеки ден. По-скоро се е ядосала, че й е помогнала, а насреща само цупене и затрупване със задачи и въпроси, и понеже са приятелки й е казала нещата по-шеговито, от сърце.

Последна редакция: нд, 17 яну 2021, 12:45 от ₪₪₪ Afrodita ₪₪₪

# 49
  • София
  • Мнения: 24 839
Скрит текст:
И какво излиза?
От завист водена, приятелката й казва, че се освобождава място и съдейства тя да го заеме?
Излиза, че ако вместо да и намери работа приятелката се беше ограничила само със съчувствие и рамо за плакане сега щяха да са пак най-добри приятелки. Извод - човек да си сдържа импулсите в някои ситуации.

Да, най- лесно, но и най- отдалечаващо от човещината.
От друга страна- нали затова са приятелите / те са на пръстите на едната ръка и да не ги бъркаме с познатите/- да си помагат в трудни моменти.
Да рискуваш да препоръчаш някого в това време, в тази ситуация, трябва наистина да го чувстваш приятел и да ти пука за него.
А, ако отсреща не го оценят и не оправдаят очакванията, си е за тяхна сметка.
Не виждам защо аз би трябвало да спра да съм себе си.

# 50
  • Мнения: 41 487
Да препоръчаш е едно (някъде си), да го вземеш за подчинен (в твоя отдел и твоята фирма) е съвсем друго. просто това е принцип - като приятели сте били равни, в службата изведнъж ставате началник и подчинен и малко хора могат да се адаптират към този двойнствен живот. По-често стават колизии.

# 51
  • Мнения: 1 759
Някои хора имат две лица, че и повече.
Имам подобна колежка, много мила с приятели,  но на работа е абсолютна гад, у тях пък по-ниска от тревата...
Не бих запазила такава приятелка.

# 52
  • Мнения: 1 123
И какво излиза?
От завист водена, приятелката й казва, че се освобождава място и съдейства тя да го заеме?
Възможно е и да иска по този начин да почувства превъзходство над приятелката си, на която до този момент е завиждала. " ето, ти досега беше на добра работа, знаеш английски и пр...Обаче, виж се колко струваш".
Нещо като приказката за щъркела и лисицата. Всеки е силен в различна област. Това, че в твоята си корифей, не значи че друг не е такъв в неговата си сфера. Грешка е да се започва нещо, с което не си добре запознат, но пък понякога се налага. И тъкмо там приятелите ще ти помогнат да навлезеш бързо, няма да правят всичко възможно да изпъкне незнанието ти. Защото в живота нещата често се обръщат. Днес си на върха, но утре може да си в положението на новака, който пита за всичко.
И колко унижение трябва да преглътне човек, за да покаже благодарност.

Последна редакция: нд, 17 яну 2021, 13:35 от maya_alex

# 53
  • Мнения: 5 832
Покрай пандемията няколко приятелки си загубиха работата. Същевременно при нас търсехме хора. Не съм си и отворила устата дори. Никоя от тях не би застрашила моето място. Но аз не желая приятели на работното ми място. Бих помогнала само на някой от семейството ми.

# 54
  • Мнения: 7 428
И аз като стрина Калина. Винаги съм си знаела какво да очаквам от приятелки.

# 55
  • Мнения: 118
Честно ли се хванахте така сериозно за изхвърлянето през терасата? Според мен си е позволила да ѝ го каже точно защото са приятелки.

Не намирам за приемливо с моите приятели да си говорим така. Ако за някого е О. К. - негова работа. Всеки си избира средата. Личното ми мнение е, че е неуместно да го кажа на когото и да е. Да, осъзнавам, че не всички хора мислят като мен. Това е моето мнение.

# 56
  • Мнения: 3 251
Е, то предателство, завист,чудесии.
А въпрос да си зададе дали се справя или се излага и излага приятелката си?
Мен би ме било срам, че съм се намърдала с връзки, а не мога нито в работата, нито в средата да се впиша.
И после ама то е ново, ама аз не знам, на мен не ми обясниха, ама те са много лоши, ще напусна и дали да си играем вече на пясъчника или не?
То големи хора, жени, че и с претенции.
А и като пишете писма на шефа си, не му помагате, а изпълнявате възложена задача. Тц тц чудо.

Последна редакция: нд, 17 яну 2021, 13:39 от Марияна5

# 57
  • София
  • Мнения: 24 839
Честно ли се хванахте така сериозно за изхвърлянето през терасата? Според мен си е позволила да ѝ го каже точно защото са приятелки.

Не намирам за приемливо с моите приятели да си говорим така. Ако за някого е О. К. - негова работа. Всеки си избира средата. Личното ми мнение е, че е неуместно да го кажа на когото и да е. Да, осъзнавам, че не всички хора мислят като мен. Това е моето мнение.

Моето лично мнение е, че е много жалко, когато хората нямат чувство за хумор или не понасят да им се говори на "ти".
Силно изкуствена ми е средата, в която приятелите си говорят като във филм за аристократи от 18-ти век.
Но пък, си позволяват да се държат безцеремонно.

# 58
  • София
  • Мнения: 8 002
Намърдването с връзки е възможно в семейни/ малки фирми, но дори и там имат очаквания за качество и обем работа.
В големи, особено международни, фирми референциите са приети до ниво, в което да кажеш, че еди кой си го познаваш, работил си с него и го предлагаш. Оттам насетне са HR-и, директни мениджъри, тестове и изобщо каквато им е процедцрата по подбора. Поне това са моите наблюдения от сферата, в която работя.
В някои фирми имат и точкови системи, в които целта е да си привличат кадри на база лични референции, за да спестят от HR мениджъри или агенции по подбор. За ИТ бранша и центровете за услуги това са нормални практики.

# 59
  • София
  • Мнения: 24 839
Права си, ама в такъв случай, що за мениджъри назначават човек, който понятие няма от работата на фирмата и от тази- която той ще върши?
Защото, точно това написа авторката, ако не се лъжа.
Че и се е съгласила да работи на по- ниска позиция.....

Общи условия

Активация на акаунт