Предателство от близка приятелка

  • 7 045
  • 148
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 1 729
Това се случи преди 10 години, сега вървя към 30 и мисля по същия начин. Ставаше въпрос за нискоквалифицирана работа, сега работя по дипломата си от няколко години. И тогава говорих с шефката ми и тя ми каза всичко, не беше хич очарована от въпросната ми приятелка. Та сиренето е с пари, но работа има много, и приятелството, което имахме дълго време се разруши за секунди. Защото както е с работата, така е и с отношенията ни. И човек винаги има нужда от приятели, аз чрез приятели си намерих тази работа, чрез приятели направих и много други неща. Жалко е, че разсъждаваш по този начин, защото явно наистина не си намерила истински приятели.

Вместо да ревеш за разрушено приятелство, би трябвало да се радваш, че ти е показано що за човек е.
Разсъждавам точно по този начин за да предпазя себе си. Разочарования не ми трябват.
А ти ако си мислиш, че имаш истински приятели си в дълбоко заблуждение. Защото може и 20 години да имаш уж много добър приятел, да му помагаш и накрая да ти спретне някой гнусен номер.
Назад ти дадох два примера. Хайде кажи ми в тези примери кой е прав и кой крив?
И вместо да говориш с шефката си е трябвало с въпросната персона да говориш и в очите да я попиташ защо е постъпила така.
Защото може и шефката ти да те е метнала примерно.
Не е нужно да преразказвам цялата ситуация, за да кажа, че и с нея говорих, нищо не обясни, потвърди ситуацията. Не рева, в никакъв случай, разказвам, нали форума е за това. Simple Smile И имам доказали се приятели, мога да кажа почти със сигурност, че не биха ме предали, защото са със същата ценностна система като моята, с морал. Ако търсиш сигурност, никъде я няма, с това предпазване да не те разочароват става по-зле, защото сигурно си изпуснала хора, които са си стрували.

# 121
  • Мнения: 32 141
Абсолютно нищо не съм изпуснала, даже съм спечелила Grinning
И не може да си сигурна в никой.

# 122
  • София
  • Мнения: 24 839
Абсолютно нищо не съм изпуснала, даже съм спечелила Grinning
И не може да си сигурна в никой.
Вярно, че не можеш да си сигурна кой- какъв е, ама не е ли натоварващо да живееш с нагласата, че всеки е готов да те мине по някакъв начин?
Че си заобиколена от индивиди, готови да ти забият ножа в гърба?
Без приятел, поне един?
Това не те ли обрича на самота за цял живот?

# 123
  • Мнения: 2 204
Сега тук някой духовен гуру, от тия които се хранят със слънчева енергия през деня и вафли с кисело мляко нощем, би казал - каквато заявка отправяш към вселената чрез очакванията си, това и получаваш.

# 124
  • Мнения: 41 473
Без приятел, поне един?
Това не те ли обрича на самота за цял живот?

Не, семейството ми е 100% достатъчно. Ако има и по някой приятел е бонус.

# 125
  • София
  • Мнения: 24 839
Щом имаш семейство, значи че не е съвсем на 100% да нямаш вяра на никого.
И да си готова да подлееш вода на всички.

# 126
  • Мнения: 41 473
Щом имаш семейство, значи че не е съвсем на 100% да нямаш вяра на никого.
И да си готова да подлееш вода на всички.

Че то за семейството ли ставаше въпрос??? А и аз лично не обичам да подливам вода, но и кой знае какви приятели не са ми останали.

# 127
  • Мнения: 1 729
И аз имам семейство, което създадох, но преди това сформирах и много добри приятелства. И двете неща са нужни.

# 128
  • Мнения: 4 624
Нужни са, ама не всеки има тоя късмет. Доста пъти съм мислила, че даден човек ми е приятел, но времето е показвало друго. Имам си едно наум винаги.

# 129
  • Мнения: 5 832
Елора, ако две приятелки работите на едно и също място и двете искате повишението, нормално е и никоя не е длъжна са отстъпва. Ако някоя си е съкратена преди две години и ти сега кандидатстваш за старото ѝ място, пак е нормално.
Ако съкратят приятелката ти и ти веднага от нищото се изплескаш при шефката ѝ, за да правиш пазарлъци да те назначат на НЕСЪЩЕСТВУВАЩОТО ѝ за момента място, това е висша форма на злоба, простотия и двуличие. Това е явна демонстрация на злобичка и чиста подигравка, защото реално приятелката няма да бъде назначена и не печели нищо. Кое не разбираш точно, или се правиш на интересна? Ако наистина не намираш разликите, ясно защо нямаш приятели и не, не ми обяснявай, че е единствено по твое собствено желание.

# 130
  • Мнения: 7 510
Семейството е безценно, но без верни приятели за къде? Та ,те са тези, които те съветват най - точно при създалите се проблеми. Чрез тях си сверявам часовника постоянно.

# 131
  • Мнения: 32 141
Абсолютно нищо не съм изпуснала, даже съм спечелила Grinning
И не може да си сигурна в никой.
Вярно, че не можеш да си сигурна кой- какъв е, ама не е ли натоварващо да живееш с нагласата, че всеки е готов да те мине по някакъв начин?
Че си заобиколена от индивиди, готови да ти забият ножа в гърба?
Без приятел, поне един?
Това не те ли обрича на самота за цял живот?
Ако си сложиш ръката на горещ котлон, какво ще се случи? Ще те боли.
Ще я сложиш ли пак?
Не се натоварвам. Предпазвам се.
Ако не обичаш, не се привързваш, няма как да те наранят.
Иначе имам хора с които общувам. Симпатични са ми някой, говорим си някакви общи приказки. Те споделят повече, аз не толкова.
Самодостатъчна съм си.
Същото и за мъжете, както и за приятелите.

Да Уейв, точно това е. Имам си едно наум.


Елора, ако две приятелки работите на едно и също място и двете искате повишението, нормално е и никоя не е длъжна са отстъпва. Ако някоя си е съкратена преди две години и ти сега кандидатстваш за старото ѝ място, пак е нормално.
Ако съкратят приятелката ти и ти веднага от нищото се изплескаш при шефката ѝ, за да правиш пазарлъци да те назначат на НЕСЪЩЕСТВУВАЩОТО ѝ за момента място, това е висша форма на злоба, простотия и двуличие. Това е явна демонстрация на злобичка и чиста подигравка, защото реално приятелката няма да бъде назначена и не печели нищо. Кое не разбираш точно, или се правиш на интересна? Ако наистина не намираш разликите, ясно защо нямаш приятели и не, не ми обяснявай, че е единствено по твое собствено желание.

Стринче, хайде малко да си оправиш тона, че нещо не ми харесва.
Виждам, че не четеш. Два пъти написах какво мисля. Даже съм те цитирила.
Но ти ми пъхаш някакви други думи в устата.
Прочети ме пак, бавничко.
А приятели имам, но за мен истинското значение е - познати.
Също така си спести глупавите коментари за човек, който не познаваш. Малоумно е да приказваш така на човек, който нито си виждала, нито познаваш, нито знаеш какво е преживял, какво е давал и какво е получавал.
И естествено, че е по мое желание.

# 132
  • Мнения: 2 204
Значи ако двама души са приятели, искат едно и също нещо  и никой не отстъпва нямат никакви основания да се наричат така. Може да се наричат приятели, но реално са съперници, макар и добронамерени. Всъщност най-масовия смисъл на думата приятел е познат, който те търси когато нещо му трябва. После някои се хвалят с много приятели, други пък си живеем спокойно.

# 133
  • Мнения: 12 873
Не е била квалификацирана, всъщност тогава нямаше и ден трудов стаж, не и се и работеше, защото има кой да я издържа и имам чувството, че просто искаше да ми направи мръсно. Но въпросът беше защо не отиде другаде да търси, а ще се бута на моята работа? Как така ще се бориш срещу приятел, да му вземеш хляба, много грозно просто ми се видя, от това ме заболя.
Това, което приятелката е направила, е просто глупаво. Защо пък нея ще я вземат на несъществуваща позиция, като няма нито опит, нито квалификация. Ей така влиза някой и се кандидатира за нещо, което го няма.

# 134
  • Мнения: 32 141
Глупаво, но явно много е искала въпросната позиция.
Все едно е единствената работа на света.

Общи условия

Активация на акаунт