Предателство от близка приятелка

  • 7 023
  • 148
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 35
Имах приятелка, която като ме съкратиха от работата ми, дойде да говори с шефката ми, ако открият пак това място да вземат нея, не мен. Много ме заболя, защото тогава тази работа ми беше адски важна и тя го знаеше. Отдръпнах се от нея.
Не знам как може да отидеш при някаква шефка и да кажат да вземат теб, а не някой друг.
Според мен такива ходатайствания, освен ако не си роднина с шефката, са си чист автогол.
Има ли възможност приятелката ти да е по-квалифицирана от теб и това те е засегнало, за да се дистанцираш? В крайна сметка не само тя ще е кандидат, но и други хора. Пък друга работа колкото щеш.

# 91
  • Мнения: 5 832
Имах приятелка, която като ме съкратиха от работата ми, дойде да говори с шефката ми, ако открият пак това място да вземат нея, не мен. Много ме заболя, защото тогава тази работа ми беше адски важна и тя го знаеше. Отдръпнах се от нея.
Ами всеки си гледа интереса.
Ако и твоята приятелка е била съкратена, защо и е да предлага друг за работа, която и на нея и е важна.
Може и на нея да и е било важно.
По същия начин е трябвало да направиш и ти. Казваш на шефката ако се освободи да ти се обади.
Доживях да прочета и такова нещо! Казваш, че всичко е в реда на нещата и няма драма?

# 92
  • Мнения: 1 727
Не е била квалификацирана, всъщност тогава нямаше и ден трудов стаж, не и се и работеше, защото има кой да я издържа и имам чувството, че просто искаше да ми направи мръсно. Но въпросът беше защо не отиде другаде да търси, а ще се бута на моята работа? Как така ще се бориш срещу приятел, да му вземеш хляба, много грозно просто ми се видя, от това ме заболя.

# 93
  • Мнения: 5 832
Дори да е била и супер квалифицирана, пак е супер долно. Даже не е работела там, което пък вече преминава всякакви граници на наглостта.

# 94
  • Мнения: 5 508
Ами съкратили са те. Има право да отиде и да се самопредложи. Може пък от твои приказки за работата да е решила, че е подходяща за позицията и иска да пробва. Голяма работа, надали е единствената работна позиция в града.
В крайна сметка какво е казала на шефката и дали думите й ще бъдат взети под внимание не зависи от нито една от вас двете.

# 95
  • Мнения: 41 079
Ами тук явно е въпрос на гледна точка. Но принципно когато уволнят някого той не се връща на старата работа, не е обичайно да се случва така, а по-скоро се търси нов човек. Та може тя, знаейки за работата от теб, да е решила, че вече е вакантна и свободна да се пробва. И не се знае дали е казала "Ако се отвоти позиция вземете мен" или "Ако се отвори позиция не вземайте онази, а вземете мен". Поне на мен второто ми звучи малко като емоционална добавка към истината, защото така просто не се прави - най-малкото работодателят няма да го приеме добре.

# 96
  • Мнения: X
Два фактора играят лоша роля в позицията на авторката на това място:
1. Като вземеш (поканиш) приятел на работа при теб, носиш отговорност за него, малко като родител. И като сгафи, всички гледат към теб = нервна реакция
2. Ако си динамичен тип, инертността на другия те изнервя, ама може да те изнерви до взрив. Авторката като се описа плаха, неинициативна, колеблива - ма то и аз съм от сорта хора, които трудно работят с този тип, ако са им директно подчинени = нервна реакция

И оттам примерно аз съм винаги на ръба да кресна, след осемдесетия въпрос, след петия гаф, след поредната колебливост

# 97
  • Мнения: 5 832
Ами тук явно е въпрос на гледна точка. Но принципно когато уволнят някого той не се връща на старата работа, не е обичайно да се случва така, а по-скоро се търси нов човек. Та може тя, знаейки за работата от теб, да е решила, че вече е вакантна и свободна да се пробва. И не се знае дали е казала "Ако се отвоти позиция вземете мен" или "Ако се отвори позиция не вземайте онази, а вземете мен". Поне на мен второто ми звучи малко като емоционална добавка към истината, защото така просто не се прави - най-малкото работодателят няма да го приеме добре.
Не е уволнена, а съкратена, разликата е огромна. Много хора бяха съкратени заради пандемията, а не заради некадърност. Наистина не мога да повярвам, че има хора, за които това е напълно в реда на нещата.

# 98
  • Мнения: 41 079
Напълно в реда на нещата е да не вземаме отношение от недоказано твърдение само на едната страна.

# 99
  • София
  • Мнения: 24 839
Напълно в реда на нещата е да не вземаме отношение от недоказано твърдение само на едната страна.
Напротив, не сме в съда и разглеждаме казуса откъм моралната му страна.

Съкращават те, ти споделяш с приятелката си, а тя отива при шефа ти и му казва, ако пак отворят длъжността , да вземат нея, а не теб.
Курвенски номер отвсякъде.

# 100
  • Мнения: 41 079
Съкращават те, ти споделяш с приятелката си, а тя отива при шефа ти и му казва, ако пак отворят длъжността , да вземат нея, а не теб.
Курвенски номер отвсякъде.

A това червеното откъде се знае? Някой светил ли е на разговора им? А то много променя нещата. Но на мен ми прилича на украса, внесена от оплакващия се за да подсили краските.

# 101
  • Мнения: 5 832
Дори без да е казала това, пак си е курвенско. То е ясно, че мястото е едно, а не 5.

# 102
  • Мнения: 3 015
Разбира се, че е гадно да идеш да се самопредложиш за работното място на близък приятел. Ако е просто познат, ок.

# 103
  • София
  • Мнения: 24 839
Съкращават те, ти споделяш с приятелката си, а тя отива при шефа ти и му казва, ако пак отворят длъжността , да вземат нея, а не теб.
Курвенски номер отвсякъде.

A това червеното откъде се знае? Някой светил ли е на разговора им? А то много променя нещата. Но на мен ми прилича на украса, внесена от оплакващия се за да подсили краските.

Ами, дали е казано или не- действията го потвърждават.
Отива и се предлага, знаейки, че тя е съкратена поради причини извън нея.

# 104
  • Мнения: 41 079
Ти колко съкратени познаваш, които после са се върнали? Обикновено един такъв разрив оставя разбити чувства и страните не се погаждат много след това. И при връщане едната страна ще се усеща унизена и затова ще гледа да го избегне.

То е нещо като развод - ако приятелка се разведе с мъжа си той вече е свободен и ще се сърдиш ли на друга, че го е свалила?

Общи условия

Активация на акаунт