Предателство от близка приятелка

  • 7 010
  • 148
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 1 119
Завист и злоба. Не й трябва работата, но да заеме позицията, която другата харесва, й доставя двойно удоволствие - да бъде на мястото на тази, на която завижда и да я нарани. Ако може, би я изместила и за други неща - ще флиртува с гаджето й, ще се опита да я измести от приятелския й кръг и дори ще се постарае да се вмъкне в семейството.

# 136
  • Мнения: 10 799
Явно бая време е завиждала на приятелката за тази позиция. Аз така го виждам.

# 137
  • Мнения: 1 726
То това беше черешката на тортата, преди това винаги се е сравнявала с мен, след почерпка за купен апартамент, вместо да каже честито се изказа, че тя има къща на три етажа, така че какво било един апартамент.

# 138
  • Мнения: 5 832
То това беше черешката на тортата, преди това винаги се е сравнявала с мен, след почерпка за купен апартамент, вместо да каже честито се изказа, че тя има къща на три етажа, така че какво било един апартамент.
Трябвало е да ѝ дадеш начална скорост още тогава, доста ясно е дала индикации, че е завистливо животно.

# 139
  • Мнения: 29 337
Голяма завист са това апартаментите. Когато купихме, хем с голяма ипотека, не е да са ми паднали отнякъде, една колежка по същия начин се врътна и даже бонбон не искаше да си вземе. Коментарът ѝ беше - То пък чудо голямо, че си си купила.
Разликата е, че никога не съм била приятелка с тази жена и не бих могла да бъда.....

# 140
  • Мнения: 1 726
Ние се познаваме от съвсем малки, но просто се промени в тинейджърските години, взе да се съревновава, от това, че тя имала по-дълго крака до апартаментите, та накрая и работата и това беше края на нашите отношения.

# 141
  • Мнения: 475
Не изчетох всичко, признавам, коментирам само въз основа на първия пост на авторката. На работа се ходи, за да се работи, не да си другаруваш с шефката. Тъпо е да очаква някой, че началството ще го дундурка, само защото са търкали заедно чина. В крайна сметка задачите трябва да се отмятат и ако служителят не става, аз също няма да бъда деликатна и приятелски настроена. Просто, авторке, не бъркай понятията - работата си е работа, кафетата и споделянията по женски съвсем друга бира.

# 142
  • Мнения: 12 766
Авторката е в правото си да смята приятелката за предателка. Според мен в случая е промяна. Преди са били наравно - две приятелки, даже в службата авторката е била сякаш по-успешна. Какво е изпитвала другата приятелка, можем само да гадаем. Може би уважение, може да е имало и зрънце завист. И изведнъж пластовете се разместват, приятелката се притича на помощ, но после в ежедневието чувствата й се изменят. Вълната я е издигнала и тя вече гледа на авторката отгоре надолу.
Властта е голяма проверка на характера.

Аз съм се сблъсквала с нещо, което смятам, че е предателство. Днес говориш с жената, всичко се разбирате - става дума за приятелка, съседка и даже роднина, и утре отиваш и виждаш, че тя ти е навлязла с багер в двора и ти е съборила оградата и помела насаждения. Човек, който се измята като мокра дъска и ти забива ножа в гърба, само докато се обърнеш за една минута - даже не знам дали и това е предателство, а не например коварство.

Последна редакция: чт, 21 яну 2021, 17:42 от Uncommon

# 143
  • Мнения: 31 669
То това беше черешката на тортата, преди това винаги се е сравнявала с мен, след почерпка за купен апартамент, вместо да каже честито се изказа, че тя има къща на три етажа, така че какво било един апартамент.

Това не червена лампа, ами направо светофар. Още тогава е трябвало да загрееш.
И на мен ми се е случвало уж близка приятелка да има подобна реакция.
Става въпрос за това, че ни дадоха общинско жилище.
Лично аз винаги съм се радвала когато близък ми сподели хубава новина.
Но първичната и реакция беше, че погледа и се скова, намръщи и каза само едно злобно "аха, ми хубаво".
Въпросната не успява винаги да си скрие истинските чувства.
От реакцията веднага ми светна каква е, защото и преди това имаше други брутални изцепки, които се опитваше да замаже с оправдания и извинения.
След това същата щеше да остане на улицата. Независимо от реакцията и преди седмици при новината, веднага съдействах да дойде в квартирата в която бяхме, а ние отидохме в общинското жилище.
Но с времето съм я отдалечила от себе си. Самата тя извърши още глупости.  Накрая я сиктердосах за цели 5 години.
Подновихме отношения по определен повод заради, който аз имам интерес, но в голяма степен и тя. И не го крия, даже директно съм и го казала.

# 144
  • Мнения: 1 726
То това беше черешката на тортата, преди това винаги се е сравнявала с мен, след почерпка за купен апартамент, вместо да каже честито се изказа, че тя има къща на три етажа, така че какво било един апартамент.

Това не червена лампа, ами направо светофар. Още тогава е трябвало да загрееш.
И на мен ми се е случвало уж близка приятелка да има подобна реакция.
Става въпрос за това, че ни дадоха общинско жилище.
Лично аз винаги съм се радвала когато близък ми сподели хубава новина.
Но първичната и реакция беше, че погледа и се скова, намръщи и каза само едно злобно "аха, ми хубаво".
Въпросната не успява винаги да си скрие истинските чувства.
От реакцията веднага ми светна каква е, защото и преди това имаше други брутални изцепки, които се опитваше да замаже с оправдания и извинения.
След това същата щеше да остане на улицата. Независимо от реакцията и преди седмици при новината, веднага съдействах да дойде в квартирата в която бяхме, а ние отидохме в общинското жилище.
Но с времето съм я отдалечила от себе си. Самата тя извърши още глупости.  Накрая я сиктердосах за цели 5 години.
Подновихме отношения по определен повод заради, който аз имам интерес, но в голяма степен и тя. И не го крия, даже директно съм и го казала.
Може би останах приятелка с нея от сантименталност, че сме били дълго време приятелки, по-скоро аз й бях, тя на мен никога. Накрая спрях да я търся, защото през по-голямата част от приятелството ни аз я търсих. След месец изтипоса в фб нещо от типа, колко е жесток света, че нямала приятели и ме блокира. Наскоро й надникнах в профила от чисто любопитство, толкова се е променила, едни надменни цитати "вижте ме коя съм аз", сигурно винаги е била такава, но не съм искала да го видя.

# 145
  • Мнения: 3 250
Елора,
жената може и да си е помислила, че сте поредните връзкари или че сте дали подкуп.
Не че такива неща се случват в родната действителност.
И от там тази реакция.

# 146
  • Мнения: 31 669
Елора,
жената може и да си е помислила, че сте поредните връзкари или че сте дали подкуп.
Не че такива неща се случват в родната действителност.
И от там тази реакция.
Много добре  и беше ясно, че подкуп няма как да дадем тогава, предвид положението в което се намирахме.
Да завиждаш и злобееш към приятел за нещо хубаво, което му се случило, означава, че не ти е никакъв приятел.

# 147
  • Мнения: 3 250
Ако знаем какво е умовете на хората

# 148
  • Sofia
  • Мнения: 4 015
На работа авторката трябва да се съобразява, че има мениджър и това, че мениджъра и е близък човек не означава, че не трябва да и прави забележки, когато мейлите и не са достатъчно добри или ако не си върши работата както трябва. Също така приятелката Ви също си има мениджъри и ако Вие не сте изпратили добър мейл е много вероятно приятелката Ви да отнесе критики след това. Направила Ви е услуга, но май очаквате да сте приятелки на работа, а не да си спазвате засълженията. Това, че Вие сте била добра на предната си работа далеч не означава, че сте перфектна и за тази.

Общи условия

Активация на акаунт