Интересно място в Нидерландия

  • 1 913
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
# 16
  • Мнения: 14 650
Цитат
цялото семейство ще сме за седмица в Нидерландия.
Там май още са в червена зона?Сподели после какви са рестрикциите за места с посещение на повече хора,заведения,музеи и пр.Имат ли предимство и облекчения за ваксинирани и преболедували,както е в др.страни.

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 1 306
Музеят на човешкото тяло в Лайден. Впечатляващо интерактивно преживяване.

# 18
  • София
  • Мнения: 756
Най-интересното място за мен беше селцето Giethoorn, североизточно от Амстердам се намира

# 19
  • Мнения: 11 121
И аз гласувам за Giethoorn, също и за Hoorn,  приказно градче... на половин час северно от Амстердам, с влак се отива.
Айндховен не си струва по никакъв начин, в този град няма нищо!
На юг препоръчвам Маастрихт и Фалкенбурх (Valkenburg). За Амстердам - ясно. Там всеки трябва да иде. Утрехт е много приятно градче. В Den Haag (Хага) има плаж, за лятото е екстра, ходил съм няколко пъти. И там има какво да се види. Бил съм десетина пъти в Нидерландия, прекрасна страна. Всеки път откривам нещо ново. 1/3 от площта на България е, бързи, редовни и удобни влакове до всяко място. Стига се бързо и лесно до което и да е място в страната.

Цитат
Там май още са в червена зона?Сподели после какви са рестрикциите за места с посещение на повече хора,заведения,музеи и пр.Имат ли предимство и облекчения за ваксинирани и преболедували,както е в др.страни.
Аз бях там в края на юли, маски не се носят никъде, освен във влаковете (дори в автобусите не видях някой да носи). В магазините без маски, молове, супермаркети, магазини за дрехи и т.н. - БЕЗ МАСКИ. Както си беше едно време. Да, "червена зона", но там няма рестрикции.

@Silverstone, от 21 август се изисква при влизане в Нидерландия едно от трите неща: негативен ПСР от последните 2 дни, документ за ваксинация или за преболедуване през последните 6 месеца. Абсолютно същото, което се изисква и за връщане обратно в България. Вижте това инфо: https://bgtourism.bg/17082021-niderland-merki-travel-from-bulgaria/

Последна редакция: чт, 19 авг 2021, 17:46 от diziler

Общи условия

Активация на акаунт