Мнения за Американски университет Благоевград

  • 18 222
  • 106
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 736
Честито на приетите! Пожелавам им успех.

Интересно ми е, понеже на нас ни предстои догодина, дали на всички дават поне някакъв процент стипендия. На отворените врати ни обясниха, че нямат квота за прием, т.е. всички, които покрият критериите им ги приемат, но дават различни предложения - финансови, затова и не се записват една част от приетите.
Затова искам до известна степен да планираме какво да правим, не че няма да кандидаства, но все пак. Предстои и изпита за сертификат, тъй като е немска гимназия, но се надяваме да го вземе с висок резултат, за да има по-добри шансове с кандидатстването.

# 91
  • Мнения: 75
В story на инстаграм на aubg_edu имаше публикувани писмата на някои приети, имаше момче без стипендия и момче с пълна стипендия, и двамата чужденци. Приятелят на сина ми е с 30%. Предполагам, че при ранния прием раздават повече и по-големи стипендии.

# 92
  • Sofia
  • Мнения: 2 472
Здравейте,
Дъщеря ми е приета с 30 процента стипендия. Много сме доволни и щастливи.

На пръв поглед таксата изглежда голяма, но когато я сравниш с останалите университети....особено другити американски в Европа и се отчете че покрива всичко е ок.
Аз съм много доволна, че за 4 години обучението предоставя 2 специалности с 2 подс специалности и детето може да направи избор на специалност дори след 2рата година. Признавам, че разчитам на академичната среда, в която ще може по-добре да се ориентира и реши какво иска да учи.

# 93
  • Мнения: 2 078
номиналната такса наистина изглежда не малка, но по мои впечатления от последните две бригади на сина ми в САЩ, се изкарват пари, които дори след пътуване из Щатите на края (примерно синът ми си направи пътувания в Ню Йорк, Маями, Ню Орлиънс, други ходят на карибски круизи...), са достатъчни, за да се покрие почти всичко за следващата година

така че препоръчвам бъдещите студенти още септември-октомври като пристигнат в кампуса и се аклиматизират, да започнат активно да си търсят оферти за работа за следващото лято, за да помогнат за таксата и другите разходи Simple Smile

# 94
  • Sofia
  • Мнения: 2 472
Момичета, толкова сме нетърпеливи, че в неделя се разходихме до Благоевград,  хем дето се прави да шофира на магистрала. Тя има голямо желание да пътува с кола, въпреки, че не.виждам смисъл, а само опасност за неопитни шофьор.  Някой дали има инфо паркинга на университета дали осигурява място за всички випусници с автомобили...едва ли си мисля аз.

Да Ви питам за предварителното записване само 2 неща ли се изискват: попълнено и сканирана бланка с преведен депозит от 350 евро. Изпускане ли нещо. Аз нямам достъп до платформата и детето само се ориентира.

Знаете ли какво следва? Кога ще се определи настаняването. Първокурсниците имат ли право на самостоятелна стая?

# 95
  • Пловдив
  • Мнения: 2 209
Някой дали има инфо паркинга на университета дали осигурява място за всички випусници с автомобили...едва ли си мисля аз.
Кога ще се определи настаняването. Първокурсниците имат ли право на самостоятелна стая?
Паркинга има такса 49лв на семестър, за да се гарантира място се плаща по-рано.
Относно настаняването, мисля че лятото чак ни информираха в коя стая ще е, синът ми беше с приятелче от училище и бяха писали, че искат да са заедно. Няма самостоятелни стаи.

Последна редакция: вт, 05 мар 2024, 19:44 от violence

# 96
  • Варна
  • Мнения: 2 442
Относно настаняването, може би през май или началото на юни ще получите анкета относно личните предпочитания на студента за настаняване - дали обича да става рано, дали спи до късно, интроверт ли е, екстроверт ли е и т.н. на база на която ще определят съквартирант със сходни предпочитания. В анкетата има и място за указване дали има предпочитания за определена стая, общежитие и прочие. Малко след това, бъдещата студентка ще получи мейл с номера на стаята и името на съквартирантката.

Възможно е да се предпочете студентът да е сам в двойна стая, но тогава се плаща допълнителни 50% от таксата за настаняване. Има и самостоятелни студиа, мисля че бяха от 1350 евро на семестър, но са много малко на брой и се съмнявам първокурсник да се добере до тях.

Alegra, сподели впечатления от разходката.

# 97
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Я как хубаво се е раздвижила тази тема. И хубави новини в нея. Честито на приетите! Да намерят мястото си там, да се чувстват щастливи и приобщени!

Втората ми дъщеря е първа година в АУБГ. Много е доволна. Завършила е средното си образование в САЩ и начинът на обучение и организация са ѝ познати и се чувства в свои води. Признавам, че дискусията с тестовете от миналите страници ме обърка малко. Общо взето Prizma  го е обобщила накратко. Като американска ученичка дъщеря ми беше взела в Гимназията и SAT и ACT.  При кандидатстването в АУБГ даде резултата на теста, на който беше изкарала повече точки.
Тя е в клуба по Психология и Клуба по Хайкинг - това са ѝ интересите и натам се насочи. Допадат ѝ много.

Таксата може да изглежда висока, но ако се сметне издръжката на студент в чужбина, излиза горе-долу еднакво. Дъщеря ми беше приета Нидерландив, в Ротердам - намерихме квартира и като сметнахме месечния наем, битовите сметки, разните застраховки, ежедневни разходи и таксата, която наистина е минимална, но все пак - ами сумата излизаше същата, дори по-голяма от таксата в АУБГ.

# 98
  • Мнения: 1 404
Простете, че не е по темата: Ирка, Вашите дъщери имат прекрасни имена! Много „сияйни" и допълващи се едно с друго! Сигурно не са избрани случайно.

Успех на Вас и на Вашите дъщери!

# 99
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Простете, че не е по темата: Ирка, Вашите дъщери имат прекрасни имена! Много „сияйни" и допълващи се едно с друго! Сигурно не са избрани случайно.

Успех на Вас и на Вашите дъщери!

Много благодаря за милите думи! Да, имената им са внимателно избирани, за да се допълват и да имат значение наричащо детето Simple Smile  За сега всяка от тях си отговаря на името.
Благодаря още веднъж Simple Smile

# 100
  • Мнения: 8
Здравейте, искам мнения за educational summer camp, организират от Американския университет. Таз година датите са от 07.07.2024 до 13.07.2024. Струва ли си за толкова малко време?

# 101
  • Русе
  • Мнения: 250
И мен ме интересува този " summer camp". Дъщеря ми иска да иде тази година . Ще се радвам на споделен опит Simple Smile

Последна редакция: пт, 15 мар 2024, 22:14 от muckata

# 102
  • Мнения: 10 687
Момичета, не съм съвсем по темата, но търся препоръки за подготвителни курсове за SAT и IELTS. Доста организации ги предлагат за София, но е по-добре да има препоръки. Hug

# 103
  • София
  • Мнения: 82
Момичета, не съм съвсем по темата, но търся препоръки за подготвителни курсове за SAT и IELTS. Доста организации ги предлагат за София, но е по-добре да има препоръки. Hug

Здравейте, аз бих ви препоръчала Международна фондация "Св. св. Кирил и Методий"
https://educenter.bg/ielts-kurs
и по-специално присъствено обучение в София курса за IELTS, който води Татяна Дулева.

Последна редакция: пн, 25 мар 2024, 06:51 от yoretmenim

# 104
  • Мнения: 10 687
Много благодаря! Hug

Общи условия

Активация на акаунт