🤰Февруарски Мами 2021 🤱Тема V

  • 35 328
  • 638
  •   2
Отговори
# 75
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 726
Включвам се малко да ви по дразня Simple Smile и успокоя, че въпреки многото качени кг (22), седем дни след раждането корема ми го няма, както и 14 кг. Останаха ми по-дебелите бедра и да се стегна, но скоро и това ще стане, надявам се!
Скрит текст:


Скрит текст:

# 76
  • Мнения: 828
Леле , супер си ! И аз съм качила над 20кг и точно днес се гледах и се депресирах как ще изглеждам след раждането. Значи има надежда ☺️🤗

# 77
  • София
  • Мнения: 6 010
Определено ме успокояваш! Супер изгеждаш за току що родила Simple Smile
Аз предния път качих 12 кг, в родилнито оставих само 6 и година по-късно бях свалила само още 2. Сега ще се постарая повече Simple Smile

# 78
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 726
Има надежда, не го мислете това! Тялото бързо се пренастройва, не се притеснявайте. Дори се сетих, че имам някъде снимки и с баткото преди болницата и след това, но не намирам албума сега.
Ако трябва да бъда супер честна, накрая вече исках да раждам по-скоро за да заприличам на човек. Просто се чувствах супер тромава и дебела, което ми пречвше постоянно. А ето че седмица след раждането, вече пак имам човешки образ Simple Smile кураж и не се притеснявайте за форми и кг!

# 79
  • София
  • Мнения: 6 010
skk007, а от колко килограма стартира бременността? И върви ли кърменето сега?

# 80
  • Мнения: 260
Ще ползвате ли стягащ колан за прибиране на корема?

# 81
  • София
  • Мнения: 6 010
Ще ползвате ли стягащ колан за прибиране на корема?

Аз не. След първото раждане имах смъкване на органи и тогава ме питаха дали не съм ползвала. Мускулите на тазовото дъно са още много слаби и като се стегнеш с колана може да се получи като  при мен. Аз в случая носих 16 килограмова количка с бебе вътре 1 етаж по стълбите и това ми докара проблемите.

# 82
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 726
Стартирах 59, завърших 81кг. Сега съм 67/8. Колан няма да ползвам, защото много са ми неудобни, набират се и само ги намествам. Имам стягащи гащи колан, но не съм сигурна дали е ок да се ползват предвид всички шевове които имам.  Като цяло май нищо няма да ползвам засега, единствено колан за гърба, защото доста се изгърбих.
Отново нямам кърма, нищо ново под слънцето при мен. Разликата е, че и коластра не ми тръгна. Дори и хапчета няма нужда да пия, не ми изписаха този път.

# 83
  • Мнения: 1 038
Каква е причината да нямаш кърма ? Не се ли установи щом се повтаря ?
Стартирах 59, завърших 81кг. Сега съм 67/8. Колан няма да ползвам, защото много са ми неудобни, набират се и само ги намествам. Имам стягащи гащи колан, но не съм сигурна дали е ок да се ползват предвид всички шевове които имам.  Като цяло май нищо няма да ползвам засега, единствено колан за гърба, защото доста се изгърбих.
Отново нямам кърма, нищо ново под слънцето при мен. Разликата е, че и коластра не ми тръгна. Дори и хапчета няма нужда да пия, не ми изписаха този път.

# 84
  • Мнения: 444
skk007  страхотно изглеждаш!
Аз съм +10кг почти, много започва да ме притеснява факта, че бедрата и дупето ми започват да се отпускат, ама каквото такова ... ходя доста, качвам стълби по много пъти на ден, обаче си виждам, че им е по-голяма обиколката.
Ходих днес уж последно да купя няколко неща и исках да си взема протектори за кърмене, но нещо не успях да се ориентирам. Най-големите, които намерих са на Авент М размер и ми се струват малки.

# 85
  • София
  • Мнения: 6 010
Fishy, на кое казваш протектори за кърмене? Тези, които са като дамска превръзка за гърди и пазят дрехите да не се намокрят или колекторите за кърма?
От първия вид най-големите, които съм засичала са на Медела, но имам и за многократна употреба от Амазон и ще си ползвам главно тях.

Едит: Сега се сетих - протектори за зърна ли имаш предвид? Ако да - да знаеш, че се започва с най-малкия размер защото те се купуват според размера на устата на бебето, а не на гърдите на майката. Големите размери са за бебетата на 6-9-12 месеца.

# 86
  • Мнения: 444
Точно тях имах предвид и не бях прочела предварително и в двата магазина ми казаха, че били според зърната. Много благодаря Hug
Fishy, на кое казваш протектори за кърмене? Тези, които са като дамска превръзка за гърди и пазят дрехите да не се намокрят или колекторите за кърма?
От първия вид най-големите, които съм засичала са на Медела, но имам и за многократна употреба от Амазон и ще си ползвам главно тях.

Едит: Сега се сетих - протектори за зърна ли имаш предвид? Ако да - да знаеш, че се започва с най-малкия размер защото те се купуват според размера на устата на бебето, а не на гърдите на майката. Големите размери са за бебетата на 6-9-12 месеца.

# 87
  • София
  • Мнения: 6 010
Мен така ме инструктираха акушерките в родилното и даже най-малкия размер ми изглеждаха огромни за новородено.

# 88
  • Мнения: 828
Аз знам, че се вземат според размера на зърната, за да могат да се захванат хубаво. Това за устата на бебето за пръв път го чувам. Иначе аз си взех на Авент М размер, струват ми се малко големички, пък ще видим 😂 даже трябва да си ги стерилизирам, че да са в готовност за болницата.

# 89
  • Мнения: 3 168
Аз съм качила около 15 кг., но пък бельото, което преди си носих още си ми става, та се надявам да не съм се окръглила много и да е повече бебе+води+ други такива. Корема ми е огромен. Това не знам как ще се прибере после. SSK007, първата ти снимка от кой месец е? В сравнение с мен ми се вижда супер малко коремче. Аз съм танк някакъв.
Вчера докато си разглеждах и погрознелите гърди, имаше и капка коластра, но само от едната.

Общи условия

Активация на акаунт