Отговори
# 255
  • Мнения: 454
Лятото, за да не ви е горещ волана, може да завъртите един оборот и частта, която държите няма да е гореща. При мен действа.

# 256
  • София
  • Мнения: 1 584
Те моите са за колело, не за фитнес, ама същата работа Joy Не харесвам калъфите, защото правят волана много дебел и ми е неудобно. Иначе съм имала и пак се пързалям. Ще видим как е с ръкавичките Grinning

# 257
  • София
  • Мнения: 3 164
Те моите са за колело, не за фитнес, ама същата работа Joy Не харесвам калъфите, защото правят волана много дебел и ми е неудобно. Иначе съм имала и пак се пързалям. Ще видим как е с ръкавичките Grinning
Има и текстилни, те са тънички.
Имах такъв на клиото, много добре беше с него (не помня защо го слагах, сигурно нещо волана е бил изтормозен).

# 258
  • Варна
  • Мнения: 36 643
Обожавам си калъфа на волана, аз пък не обичам да ми е тънък. Някаква кожа е, страхотно ми е удобно. Лятото сенник спасява положението.

# 259
  • Мнения: 10 394
Моят волан е фабрично направен от естествена кожа. Въпреки това, понякога ми се потят ръцете и тогава - май обикновено ги избърсвам в панталона. Това ми се случва като съм на по-дълъг път и естествено нямам ръкавици подръка. Едно време имах някакви гъзарски ръкавици - от много фина червена кожа без пръсти. Май останаха в старата ми кола, когато замина за скрап.

# 260
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 390
Когато усетя, че ми се потят ръцете( изключително рядко, лятото предимно, при много висока влажност), насочвам струята на климатика от двете страни максимално към волана и проблемът изчезва.

# 261
  • София
  • Мнения: 6 309
Явно не ми се потят толкова ръцете. А иначе се потя кат прасе. Simple Smile
Но и на волана ми дуа, та може и от това да е. Simple Smile

# 262
  • 1st floor
  • Мнения: 9 117
И аз се бърша в панталона, докато чакам на някой светофар! 😀 Май ми се потят ръцете, само като е много топло. Скоро не помня да ми се е случвало.

# 263
  • Мнения: 3 732
Когато Зуки прописа тук и започна да задава глупави въпроси, идеята й беше да намери някой да й обясни разбираемо от опит. Съвсем различно е да четеш в интернет суха информация и друг да ти разкаже лично.
Има много ситуации когато въобще не знаеш как да реагираш защото не знаеш какво се случва.

И пак въпрос:
При тръгване първите 30 секунди се чува свирене. Какъв може да е проблема?

# 264
  • Мнения: 12 168
Познато ми е, докато не загрее колата и аз съм търкалящ се музикален магазин. От два месеца се каня да вкарам каручката в бокса за поддръжка, но пусти километри, не съм ги минала още, а трябва. По един резервоар месечно изразходвам, от пет години я карам, но вече е наложителна смяна на ремъци, ролки и там каквото се прави, да не се излагам пред всички.

Зуки, намери си "твоя сервиз". Десет години се лутах, прехвърлях от майстор на майстор, докато открих доверения си монтьор, без да се опитва да ми съдере кожата, само защото съм жена. Ако играе на дребно, следващия път ще намеря друг, който няма да ме измами и да сложи части, свалени в някоя автоморга, а да ми ги таксува, все едно са доставени от Южна Корея, директно, с експресна доставка от DHL. След това мъж ми започна и той при него да си кара колата. Сега отивам, оставям я, знам, че ще я направи и то с точно такива резервни части, за които си плащам.

И не задаваш правилния въпрос "какъв може да ѝ е проблемът....". Правилният е: "колко би ми струвало отстраняване на този и този проблем при едикоя си марка/модел автомобил", ако питаш тук, в темата де.

Последна редакция: пт, 26 фев 2021, 01:15 от Camille Clo ♥

# 265
  • Мнения: 3 732
Смених вече над 10 сервиза и не намерих моя. Нищо не разбирам, сама жена и ...

Мисля да се върна на последния майстор но още имам чуденки. Препоръча ми го бивш познат - 60 годишен, карал Форд, Волво на тъста си и сега е със същото малко грозно японче като моето, но по - ново с 3 - 4 години и е 4X4. Прекъснах отношения с него.
Заведе ме при майстора защото колата скърцаше. Оказаха се много проблеми. Отидох не помня за какво, проблема се оказаха предни амортисьори. Единия не е бил завит правилно. Наложи се да се сменят и двата.Не знам какво са си говорили, но от 200 лв сумата стана 600. Изведнъж се сдобих с нова кола. Върнах заема на познатия си но ми остана горчиво чувство. Майстора е от тия дето като видят проблем го отстраняват.
Отделно сервиза е на ма*ната си и до най - близкия автобус има ходене през полето. Страх ме е от бездомни кучета.

Последния път като ходихме с моя познат, майстора каза - Има хора, които цял живот не виждат и не правят такива коли, а аз имам две накуп пред очите си!
Не знам от преди половин година какво му се е счупило на близначето ми.


Да се връщам ли рак при него? Бюджета ми е ограничен и ...

# 266
  • Мнения: 644
Когато Зуки прописа тук и започна да задава глупави въпроси, идеята й беше да намери някой да й обясни разбираемо от опит. Съвсем различно е да четеш в интернет суха информация и друг да ти разкаже лично.
Има много ситуации когато въобще не знаеш как да реагираш защото не знаеш какво се случва.

И пак въпрос:
При тръгване първите 30 секунди се чува свирене. Какъв може да е проблема?
Зуки това може дати каже автомонтьор, аз си мисля ремък, той свири като поостарее и се разхлаби /пистов, не ангренажен/. Колкото до сервиз аз съм ти отговаряла на такъв въпрос и наистина са читави - аз си крам там возилото и мога да твърдя, че нямам проблем и не са ме "набутвали" в излишни харчове. И аз съм сама жена, но какво от това? Никой не може да те направи перфектния шофьор, освен ти самата - да излизаш от кръгово с ляв мигач и спираш на средата на пътя да местиш кучета не е въпрос на някакъв опит, а на научен правилник, за това не ти трябва мъж, а нещо друго - оставям да се досетиш сама какво. А иначе на пътя ситуации най-различни, всичко е въпрос на познаване на ЗДП и правилника за прилагането му, бърза мисъл и реакции, а в някои случаи и на шанс. Затова мисли като си на пътя и не създавай предпоставки за ПТП.

# 267
  • Мнения: 3 732
Опитвам се да стана добър шофьор, но ми е трудно. Най - много ме е яд, че нямам такъв човек до себе си с когото да карам а той спокойно да ми посочва грешките. Инструктора ми беше кофти учител.

За кръговите - там има правила, но кой ги спазва? Чинно чакам да вляза - тия в кръгчето  са с предимство. Яд ме е на тия дето не дават мигач за излизане. Аз си седя и чакам да минат, те те дават знаци и в последния момент излизат от кръговото, а аз можех да мина.

С кучето историята беше някъде из трънските села на двулентов селски път в селото. Но повечето хора слизаха от колите за да видят какво става. В София такъв манталитет не съм срещала.

Да, знам, че акъла ми не е на място и се опитвам да го поставя.

Ако някоя софиянка може да ми препоръча доверен сервиз бих се радвала.

# 268
  • Мнения: 10 394
Зуки, хващай гадже автомонтьор, само това ще те оправи.

# 269
  • Мнения: 3 732
Е...
И това съм опитвала - не става.

Тоя въпросния беше един от първите майстори. Точно той прецакал предните амортисьори- завил единия с грешен ключ. Още ми пише да се видим, а аз се оправдавам че съм на работа.
Не знам какви са правилата да си автомонтьор но не попадам на истински такъв.

Не знам и как се става инструктор. Моя не беше добър. Има ли такива?



Пони69, иначе съвета ти е добър. Имах мечтана професия. Сближих се с такъв и с други от същата, още не знам дали е моята.

Общи условия

Активация на акаунт