Отговори
# 945
  • here and now
  • Мнения: 4 214
А да си сменяла мястото на което паркираш?
Аз зимата установих, че от едната страна на къщата ми замръзват стъклата, а от другата не.
От майстори се оплаквам аз. Ще се наложи да бия път за нещо елементарно, щото единия се е взел много на сериозно и иска да сменя нещо, което струва 300+ лева, а друг който казва, че реално ще мина с част от това нещо за 30 лев,а няма време да ми го поръча и смени....
А и мишка имам май в колата. Вони зловещо. УжасТ.

# 946
  • Мнения: 454
Мишка? Предпиеми нещо да я махнеш, ако си сигурна. Че ще ти замине някой кабел или нещо по-сериозно. Имах сблъсък с такава гадинка,беше прегризала букса за климатика.

# 947
  • here and now
  • Мнения: 4 214
Ами един колега заложи уж капан, да видим. Приемам всякакви съвети как да разкарам гадината.

# 948
  • Мнения: 454


Ето това просто нещо е спасение. Но трябва да се измисли как да се постави, така че да не се мърда. Лепилото е много силно и не знам как ще се изчисти, ако допре някъде.

# 949
  • Пловдив
  • Мнения: 13 470
Друг вариант /леко миризлив/, ако имате котка да вземете част от котешката тоалетна в някаква кутийка и я поставите в колата и да има мишка, ще избяга.

# 950
  • Мнения: X
Тарти, ама навън не е затворено пространство ...
Няма значение. Влагата се кондензира върху повърхности с по-ниска температура. Ако в купето на колата е 20 а навън 28 с висока влажност кондензира отвън.
Най-красиво е зима рано сутрин когато слънцето едва започва да стопля. В купето и респективно стъклото е минус навън слънцето е качило въздуха до няколко градуса плюс и с просто око се вижда как конденза замръзва.

# 951
  • София
  • Мнения: 1 176
Деси, започни с термостат, но прегледайте пак бушоните. При мен се оказа предпазител и реално не включваше перката на второто ниво. От там заминава и гарнитура на главата и ремонта идва дебело.
Грешка е да чакаш колата да изстине сама, включваш на контакт да завърти за 4-5 секунди и изклюваш, това се прави няколко пъти, докато спаднат градусите. Също така парното на максимална температура на топло, съответно прозорците долу иначе ще се свариш.

# 952
  • Мнения: 4 403
Няма значение. Влагата се кондензира върху повърхности с по-ниска температура. Ако в купето на колата е 20 а навън 28 с висока влажност кондензира отвън.
Най-красиво е зима рано сутрин когато слънцето едва започва да стопля. В купето и респективно стъклото е минус навън слънцето е качило въздуха до няколко градуса плюс и с просто око се вижда как конденза замръзва.
Ама и до сега е имало конденз.. и не е ставало така.
Не е и от мястото на паркиране, на различни места и градове прави така.


Леле! Мишка в колата! Нямам съвет, но желая бързо намиране на решение, преди наистина да е прегризла нещо. Успех!

# 953
  • Пловдив
  • Мнения: 13 470
Didolinaaa, да на парно се прибрах, добре, че разстоянието беше сравнително кратко преди да колабирам.
Вариантите, без оглед, били термостат, водна помпа и гарнитура на главата. Колата вече е в сервиз, ще разбера по-късно какво точно е. Благодаря ти.

# 954
  • СИ
  • Мнения: 4 406
Имам следния неприятен проблем: поти ми се предното стъкло на колата,  само че отвън Astonished
Защо?! И как да спре?! По-рано не се е случвало, някъде от 2 седмици прави така.



Прави конденз отвън, където стъклото е по-студено от струята на климатика. Става така ако въздухът е по-влажен.
Как да спре? Спираш климатика и караш само на лек вентилатор с отворена клапа на купето.

# 955
  • Мнения: 4 403
Прави конденз отвън, където стъклото е по-студено от струята на климатика. Става така ако въздухът е по-влажен.
Как да спре? Спираш климатика и караш само на лек вентилатор с отворена клапа на купето.
Благодаря за предложението, но не е пуснат климатика. Дори на лек вентилатор става. Ще опитам, ако е изцяло спряно обдухването :/

# 956
  • СИ
  • Мнения: 4 406

Благодаря за предложението, но не е пуснат климатика. Дори на лек вентилатор става. Ще опитам, ако е изцяло спряно обдухването :/


ВитаМинке, каква ти е колата?

# 957
  • Мнения: 4 403
Хонда Сивик, 8 ген.

# 958
  • СИ
  • Мнения: 4 406

Хм-м-м-м... Малко са ми неясни тия Хонди и по принцип азиатските коли са ми малко странни. Копчета за климатици и вентилация са настройват по различен начин. И климатъкът понякога се включва сам, като включиш и вентилацията. Може да пробваш в различни положения на клапите и степента да вентилатора и да гледаш какво се случва. Сменяш ли филтъра на купето?
Конденз се получава от разлика в температурите. Няма от какво друго да е. И аз наблюдавам същото понякога на моята кола. Точно от това се случва.

# 959
  • Мнения: 4 403
Хм, сига, с риск да напиша глупост, но по спомен май имам 2 от 3 филтъра. Обаче не помня кои - горивен, въздушен, маслен.
Ако беше отвътре, щеше да мисля,  че е филтър.
Ще опитам после с изцяло спряно обдухване.
 Благодаря ти за информацията и отделеното време!

Общи условия

Активация на акаунт