Защо останахте с едно дете?

  • 45 823
  • 984
  •   2
Отговори
# 930
  • Мнения: 3 041
И при мен се получи такова нещо - детето е на 3, миналата година края спонтанен аборт - излезе тромбофилия и други проблеми. И сега някак не съм сигурна - страх ме е от втори аборт, тъй като много зле приех миналия. Освен това детето порасна, започнах да имам повече свобода и не знам дали ми се иска пак да се закотвя с малко бебе. Общо взето положението ни е "исках, ама нямах желание". Но имаме и време.
Аз мисля, че ако си на терапия с нмх, няма да има проблем.
И аз не бих рискувала без терапия, защото абортът наистина е нещо ужасно, но от друга страна тези ежедневни инжекции също няма да са приятни.
Относно свободата -да, вярно е, че сега сме с повече време за нас, но бях готова психически да мина отново през бебешкия период и много се разочаровах като се наложи аборт. При мен проблемът е с тези инжекции. Как се свиква с това?!
Свиква се с тези инжекции, ако действително искаш дете, ако ще ти бъде първо. При теб ситуацията не е такава и затова се чудиш, колебаеш, страхуваш, интересуваш се от мнението на други хора....
Или искаш, или не искаш...
Щом има нужда, страхът няма да помогне.
В твоя конкретно случай, така както си го описала, не виждам защо е нужно да си го причиняваш този дискомфорт????

# 931
  • Мнения: 19 186
Аз познавам жена, която осинови дете, защото не е искала да минава през инвитро. Изобщо се е отказала да пробва, заради неприятните процедури. Всеки човек има различен праг на търпимост.

# 932
  • Мнения: 6 808
И аз познавам жена, която направо осинови без да пробва дори един път ин витро. Самата тя е осиновена.

# 933
  • Мнения: 25 824
И аз познавам жена, която направо осинови без да пробва дори един път ин витро. Самата тя е осиновена.
Нека да има и такива хора. За да има всяко изоставено дете дом и майка.

# 934
  • Мнения: 6 790
Всеки е различен и има своите граници и усещания. За мен довод, че детето искало е несериозен. Децата са деца, не разбират какво всъщност искат и какво означава да имаш брат/сестра. Защото може да иска и лъвче, ама няма да се засилите да купувате, нали. Моето дете беше на 7г като се роди сестра й и въпреки това до преди появата на бебето нямаше идея какво точно означава това и какви промени носи със себе си. Това решение се взима от родителите, не децата.
Иначе и аз имах своите страхове, породени не от тромбофилия, а друг мой проблем. Нужно ми беше време, но в случая искането на дете беше по-силно от страха, а и направих консултации, за да съм сигурна какво да очаквам. Ако имаше по-висок риск за моето здраве, не бих рискувала дъщеря ми да ме загуби заради моето желание за друго дете. Мъжът ми винаги е искал още едно дете, но в разговори, че се колебая, бил е категорично с мен. Ако не искам, той също отстъпва. За тези неща не може да има обвинения между партньорите. Около 2 години ми бяха нужни да се преборя със себе си и да реша категорично.

# 935
  • София
  • Мнения: 16 135
Да, не е сериозно какво иска детето.
Моето на 6 - 7 г. го питах иска ли да има братче или сестра.
Веднага ми заяви, че предпочита кокер.
Не го получи, но много искаше.

# 936
  • Мнения: 613
Моето искаше. После като влезе в пубертета, каза, че вече не иска. И сега една вечер ми каза, че много й се е искало да има брат или сестра. От една страна съжалявам, че я оставихме сама, от друга отговорността да се отгледа едно дете е на родителите. Като чуя родители да кажат, че нямат възможност да купят на детето си нещо за училище и ми се повръща, и веднага изпитвам желание да ги питам що не са ползвали презервативи. В конкретния случай, бих изчакала да се почувствам психически готова за второ дете.

# 937
  • Мнения: 7 430
Моята винаги ми е казвала, че не иска братя и сестри, дори ми благодари, че не съм я снабдила с такива. Stuck Out Tongue Winking Eye
По бащина линия обаче има, всичко е безпроблемно, разбират се много. Това ме радва.

# 938
  • Paris, France
  • Мнения: 14 225
Моята винаги ми е казвала, че не иска братя и сестри, дори ми благодари, че не съм я снабдила с такива.

И аз така с мама. Като много малка исках по-голям брат 😻.

# 939
  • София
  • Мнения: 23 069
Грозно е това изказване за парите. Животът се върти, може като са правили бебе да са имали възможности. Не бих си позволила да съдя хората, че са решили да имат дете, стига да полагат грижи за него.

# 940
  • Мнения: 25 824
Грозно е това изказване за парите. Животът се върти, може като са правили бебе да са имали възможности. Не бих си позволила да съдя хората, че са решили да имат дете, стига да полагат грижи за него.
Абсолютно.
Пък и не е възпитателно да се купува всяка прищявка (не че ние не купуваме като замаяни всеки ден играчки).
Дете се гледа и с малко и с много.

# 941
  • Мнения: 19 186
Грозно е това изказване за парите. Животът се върти, може като са правили бебе да са имали възможности. Не бих си позволила да съдя хората, че са решили да имат дете, стига да полагат грижи за него.

Така е. Потребителката вероятно е млада и не е живяла във времената, когато хората както имаха единия ден, на следващия ден месечният им доход не стигаше за кило сирене.

# 942
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 153
Грозно е това изказване за парите. Животът се върти, може като са правили бебе да са имали възможности. Не бих си позволила да съдя хората, че са решили да имат дете, стига да полагат грижи за него.
Абсолютно.
Пък и не е възпитателно да се купува всяка прищявка (не че ние не купуваме като замаяни всеки ден играчки).
Дете се гледа и с малко и с много.
То вече май почти всички го правим и все си викаме няма, ама им задоволяваме прищявките, защото никой родител не иска детето му да е по-нямащо от останалите. Къде ще му излезе краят не знам, ама ей на - всички сме жертва на консуматорското общество. Да са живи и здрави (и ние покрай тях), пък дано пораснат хубави хора.

# 943
  • Мнения: 6 528
Възпитанието по модела "защото всички правят така" не е за хвалене май.
Не всички сме родени за педагози и психолози, но малко критично и самостоятелно мислене не е вредно.

По мои наблюдения презадоволяването често докарва апатия, мързел, изкривяване на представите за нормалност, унищожава инициативността и естественото любопитство, амбициите и желанията за развитие.

"Искам това, защото всички го имат" не е добър аргумент за имането на нещо, кавото и да било.

# 944
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 153
Това е така, всички го знаем, но 90% правим точно това.

Общи условия

Активация на акаунт