Пазарът на недвижими имоти във ВАРНА-какво се случва реално? - 10-та тема

  • 43 018
  • 738
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 10 788
И на мен ми прави впечатление, че рейсът за Виница винаги е фрашкан.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 1 557
Естествено,че ще е фрашкан-една редовна линия (31) за не малък квартал срещу аз се сещам за поне 7-8 редовни линии на ГТ,които отиват до Владиславово.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 14 538
Само не хвалете Врадиславово, че е трагико-комично. Особено крайните райони, ще пътуват повече от час. За разкош , с малцинства и дребчии.

# 18
  • Мнения: X
Къде видя хвалене? Виждам само теб да се изказваш в другата крайност. И даже не ти е за първи път, много присърце го приемаш този квартал?

# 19
  • Мнения: 25 736
Цитат
Парка в кв.Владиславово(до бл.4) е само на 800 м.от Кайсиева градина.Има люлки,парзалки, игрище, пейки,много дървета...,лятото е много приятно за разходка с малки деца. Има и бистро и правят и хубави пици.
Но ,за мен квартала е много отдалечен от центъра.
Това е основния минус.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 961
А, а това с чалгиите и опростаченото население го има навсякъде. На Генералите не е по-спокойно като насядат лятото из airbnb-тата разни льохмани от близко и далеч и почнат музички, разговори и смехове до 3-4 часа. Виница си е село, това е. И Кайсиева е така, и изобщо навсякъде е така. Няма място където съм живял и да няма простаци, които дънят музики. Иначе дамата по-горе е права - ако купуваш във Виница задължително паркомясто.

# 21
  • Мнения: 204
Иначе дамата по-горе е права - ако купуваш във Виница задължително паркомясто.

Аз бих перефразирал - ако купуваш апартамент, задължително поне с едно паркомясто или гараж. По възможност две. Не се сещам вече в кой квартал има достатъчно свободни места за паркиране. Дори и в сините зони пак е тегаво вечер според познатите ми.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 961
О, да. Две е по-добре. За пример ще дам един нов блок в Кайсиева. Имаше паркоместа по 3000 евро, а около тях супер много място за паркиране. Отивам оня ден, паркингите около блока пълни, паркоместата на блока и те бяха заети и това през деня, представям си вчерта, а гледам там още 2-3 блока строят.

# 23
  • Мнения: 4 586
Въпреки проблема с паркирането, това не ми е водещ критерии при избор на място за живеете. От 20 г. съм в във Варна. Живяла съм на Мир, на Битоля, сега съм зад х Черно море. До сроко имахме паркомястото под наем в един гараж до летния театър.. но друго си е колата да е пред в къщи . След няколко кръгчета все си намираме къде да спрем. Ако беше по малка кола можеше и да не ни отнема десетина минути въртене,но се преживява. Важното е тишината, да не се чуват съседите, вечер да не чувам някой музикален купон, когато трябва да спя...
Относно наемите. Всички масово да направени за клиенти тип студенти. Вече изобщо не се срещат не или полу обзаведени. Това за мен е минус.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 4 108
Паркирането при нас на Евксиноград не е проблем, това отчитам като значителна разлика дококото следя дискусията.
Не че не са паркирани коли по тротоарите, но са си пред конкретната къща, има място и в дворовете.
Аларма и при нас има от хостели и граждани, които дойдоха от града и решиха, че децата им ще вдигат гюрултия за две детски градини щото нямат съседи отгоре и отдолу.
Биват възпитани обаче от съседите по хоризонтала по отношение на шума от викове и крясъци.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 961
Има ли някой, който отдава под наем в Кайсиева градина, днеска се въртях там и си говорих с разни хора, и всеки казва, че за инвестиция бил взел, а реално обяви за там малко има.

# 26
  • Мнения: 831
Аз лично не, но близък член на семейството ми отдава под наем в Кайсиева. Панелна гарсониерка. Върви си наема вече много, много години.
Владиславово и Кайсиева дето си е част от него са отдалечени от центъра -факт. Обаче ако работата ти е там нямаш много какво да правиш на прословутия център. Зависи от хората и индивидуалната ситуация. Ако работиш в Девня даже си е идеално мястото. Всичко си имаш на практика може да си съществува напълно самостоятелно.

# 27
  • Мнения: X
Уж далеч, пък с колело е 20-25мин до общината (на връщане е максимум 30), изцяло по велоалеи. Преди като ходих до офиса с колело в София беше за същото време. Та въпрос на възприятия най-вече, за мащаба на Варна, да, отдалечено е. Реално обаче не толкова.

За пример - наскоро трябваше да ходя до Добрич, не бях ходил от години, неголям град, взема се за 30 минути бодра крачка от единия до другия край. Ама няма такъв хаос в центъра! Ни във Варна, ни в София. Всеки излязъл с колата. Явно, че за техните мащаби и на 15мин пеша да си от центъра, пак е далеч.

# 28
  • Варна
  • Мнения: 961
Абе снощи в Кайсиева паднала една мъгла, то навсякъде имаше, тъмница, хора няма, страшно. Като се придвижих към Младост все едно в Лас Вегас отидох, та и това има значение.

# 29
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 275
В Кайсиева градина имаше няколко блока с цигани.
Във Виница цигани мисля,че няма .

Общи условия

Активация на акаунт