Пазарът на недвижими имоти във ВАРНА-какво се случва реално? - 10-та тема

  • 43 046
  • 738
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 968
Това нека каже някой, който живее там. Чувал съм го едно време като ученик, но е възможно нещата да са се променили. В крайна сметка центъра настъпва към периферията и нещата се променят. От екзотични места за мен тази квартали се превърнаха в често посещавани и в крайна сметка и заживях в един от тях.

# 31
  • Варна
  • Мнения: 14 540
Stamko,колко е наема на панелна гарсониера в К-ва градина ?

# 32
  • Мнения: 25 738
Stamko,колко е наема на панелна гарсониера в К-ва градина ?
според мен е 200 кинта.

# 33
  • Мнения: 370
Според мен даже е едни 300 лв. Но заради кризата, всички говорят, че са паднали наемите и трудно се намират наематели ...

# 34
  • Мнения: 834
200 и нещо беше. И двете сте прави. Преди две седмици се изнесоха наемателите. Най-накрая им е готов апартамента също в Кайсиева след няколко отлагания. Сега е в процес на ремонт. Ще видим за колко ще се намерят наематели сега.
П. П. Досега било на 250, като си говорим за откровено лошо състояние. Беше в добро, но след дълги години иначе коректни наематели.....  Сега след ремонта има кандидат на 280. Дано съм бил полезен.

Последна редакция: ср, 03 фев 2021, 22:35 от Stamatko

# 35
  • Мнения: 94
Според вас, колко би бил наема на апартамент в Младост (зад ледената парзалка) в добро състояние, тристаен, ново строителство плюс опция за закрито паркомясто?

# 36
  • Варна
  • Мнения: 968
Един познат дава за 450-500лв точно такова, но според мен е заблуден. Цената на хубав апартамент, тристаен с ТЕЦ за там за където говориш с подземно паркомясто трябва да е поне 550лв. Да не говорим, че точно там има само два блока ново строителство Опал и Ахат и предлагане няма. Иначе ще има и друг на СБА но след 2-3 години и евентуално блока срещу Марешки, но той още не е населен мисля, а и там е с други параметри - повече към булеварда, по-шумно.

Последна редакция: чт, 04 фев 2021, 09:58 от Penkoman

# 37
  • Мнения: 152
Ако е хубаво направен апартамента и е с две спални, според мен около 550 лв.

# 38
  • Варна
  • Мнения: 968
Хубаво е така да се направят апартаментите, че и на наемателя да му е евтино защото имам данни за идентични апартаменти под и над ледената площадка и двата с ТЕЦ, но при единия сметките са ток и парно 130лв на месец, а при другия са 230лв, та това за наемателя ще е голям плюс.

# 39
  • Мнения: 25 738
Младост, 3 стаен, нова тухла, първи наематели,
макс 500лв. И то с късмет, защото и панелки се дават с ТЕЦ, за по ниска цена.
За справка, Възраждане 2, нова тухла, обзаведен от-до, 2 спални,
мой познат плаща 400лв за апартамент и 50лв за паркомясто в подземен гараж.Ниски сметки, защото е южен.

# 40
  • Мнения: 681
Паднали са наемите!

# 41
  • Варна
  • Мнения: 968
Във Варна имаше огромен брой жилища, които се даваха в booking и airbnb, сътветно предполагам в момента заетостта им е паднала почти до нула, а някои от тях са организирани и като бизнеси с ипотеки или са основно занимание на собственика. Следователно изведнъж са излезли на пазара на дългосрочните наеми много хубави апартаменти със паникьосани собственици и цените може и да са претърпяли корекция надолу. В крайна сметка обаче пък има много завърнали се от чужбина също, които търсят да наемат. В един момент нещата или ще се оправят или някак ще се балансират. Не виждам някакъв риск за наемите. И пак - хубав имот на хубав етаж и хубаво място, с комфорт и паркиране и малки сметки за парно ще се отдаде на добра цена. Повечето хазяи са мърлячи, то повечето хора са така във всичко, и нито са им направени имотите, нито е помислено, нито има стратегия, нито зная как и къде да търсят наематели.

# 42
  • Мнения: 1 819
Здравейте, какво мислите за Възраждане 1 като място за живеене:rolling_eyes:

# 43
  • Мнения: 89
Здравейте, какво мислите за Възраждане 1 като място за живеене:rolling_eyes:

В близко бъдеще ще е доста (пре)населен, строят се няколко големи комплекса в момента там. Ако сте активен шофьор и не закупите парко място, не Ви препоръчвам да взимате имот, защото паркирането е кошмар от доста време, а съвсем скоро ще е ад под небето.

# 44
  • Мнения: 152
Здравейте, какво мислите за Възраждане 1 като място за живеене:rolling_eyes:

Здравейте, ние закупихме имот във Възраждане 1. Със сигурност ще има много голям проблем с паркоместата, както е написала Princess_of_the_orient, но иначе мисля, че не е лошо място. Има парк, магазини, училища и градини.

Общи условия

Активация на акаунт