Нашите цветя - обща тема 6

  • 22 581
  • 748
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: X
Малките дебеланчовци са от Алито (китайския сайт) изобщо не предполагах че ще ги докарам до тук. От 4 семки две изникнаха и сега вече са на около 8месеца.дребни са но пък дебелеят яко. Другите сега на пролет ще ги орежа пък каквото сабя покаже те трябва да са на около 3год.

# 721
  • Мнения: 13 351
Скрит текст:
Здравейте момичета, вчера разбрах от Phloxx за тази тема, та идвам да си бъбрим за цветенца и дръвчета бонсаи (ако някоя има такива). Прилагам снимки на някои от моите питомци:






Утре ще снимам и африканските теменужки, че сега е вече тъмно.

Кленовете през зимата навън или вътре ги гледате.

# 722
  • Карлово
  • Мнения: 4 666
Днес видях цъфнала магнолия, много красива.

По-скоро с отвод. Или да си купиш малка от някой хипермаркет за 5лв и да се надяваш, че ще цъфне. Аз си бях взела преди много години от Метро, но на 4 година я преместих понеже не цъфтеше и ми пречеше и някой я прекърши. С мене бяха и едни познати, кото си взеха 2 - различни видове и при тях същата работа.

# 723
  • Мнения: 14 115
И моята магнолия е от Метро. Цъфти трета година, ама е дребничка.

# 724
  • Бургас
  • Мнения: 16 309
Благодаря ви,за споделеното за магнолията.

# 725
  • Мнения: 14 809
Аз имам две магнолии. Едната ми е подарък,другата от олх. Растат си много добре,Стелата е вече над 2 метра храст. Другата е към 1,5м. И двете цъфтят много,само днешния сняг се надявам да не прецака цветовете.


Скоро почистих най-долните клончета,не ми беше хрумвало да вкореня някое. Ще видя дали има подходящо останало.
Имам и японски клен,но е на слънце и от червен става жълто-зелен. И той расте бързо,явно им харесва в моята градинка.
Много красиви растения видях! Няма да изброявам да не пропусна някой.
И една молба към Флоксчето-ако можеш пак да пуснеш новата тема. 🤗

# 726
  • Мадрид / София
  • Мнения: 6 019
Кленовете през зимата навън или вътре ги гледате.
Гледам ги на южен остъклен балкон поради липса на двор, в апартамент съм. Идеалното би било да са навън, въпреки, че един преди години ми загина от седене навън. Лятото жегата и сухия въздух му видяха сметката.
Малко снимки на афр. теменужки, сукулентни и дръвчета.






# 727
  • Мнения: 3 391
Всъщност и мен ме интересуваше да гледам магнолия,  но не знам има ли малък/мини вариант , да не е дърво и огромен храст. Все пак градинката ми е малка....

Благодаря за споделеното мнения за плумерията, аз се отказах очевидно. Grinning много претенциозни ...

# 728
  • Карлово
  • Мнения: 4 666
Всъщност и мен ме интересуваше да гледам магнолия,  но не знам има ли малък/мини вариант , да не е дърво и огромен храст. Все пак градинката ми е малка....

Благодаря за споделеното мнения за плумерията, аз се отказах очевидно. Grinning много претенциозни ...
Точно понеже ми е малка градината, премахвам периодично растения, които с голям мерак съм засаждала. Като пораснат и пречат на другите. Най-напред една елха. Стана доста голяма, после магнолията, след това една катерлива роза, понеже само един месец и беше цъфтежа, тази година махнах и един плешив климатис. Един рододендрон от местене - да му намеря най-хубавото място загина и така...

# 729
  • Мадрид / София
  • Мнения: 6 019
Това, което леко ме разочарова при Адениума е, че докато отвори цвят доста се бави, а като го отвори и на следващия ден го хвърля (пада). Няма време да му се порадва човек. При вас така ли е? Или е някаква особеност на моя?

# 730
  • Мнения: 14 115
Аз, какъвто съм карък, не се и надявам да цъфнат изобщо при мен. Joy И въпреки това са ми слабост.

# 731
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 774
Скрит текст:

Фрезии

Скрит текст:

Макари

Скрит текст:
Малко със закъснение снимах зюмбюлите.

Скрит текст:
Първото цъфнало ранунколо.

# 732
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 106
данилууууу, Simple Smile Simple Smile Simple Smile мускарите ме разбиха. Simple Smile Simple Smile

# 733
  • Бургас
  • Мнения: 16 309
Ох,красоти,Данилу!
Сега гледах разни красоти във фейса....ами искам ги всичките!
Това са само една част,които харесах.
Гледам ги и си повтарям ,,не,не,не,нямаш място,, Sad


 

# 734
  • Мнения: 56
Тошева, градинската теменужка се гледа навън или в сандъче на балкона. На по-засенчено местенце и с редовно поливане. Студа не и пречи, но от силно слънце изгаря и спира да цъфти.
Нали не говориш за африканска теменужка, с кръгло мъхести листа? Те се гледат само вътре, не понасят студ.
Сега погледнах в Интернет снимка на африканска теменужка и моята е такава.

Общи условия

Активация на акаунт