Омагьосан кръг

  • 1 602
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 98
Здравейте, ще ви споделя на кратко моята история. Жена, на 31 години съм, нямам деца. Имам ПР от 15 годишна. Сменила съм много антидепресанти, но честно казано пак си имам кризи. Основният ми проблем е, че имам ужас от това да съм сама вкъщи. Абсолютно винаги когато съм в нас имам силна тревожност и едвам се търпи. Преди 3 години започнах връзка с разведен мъж, който отглежда сам сина си(в момента е на 9 години). Заживяхме заедно, уж той искаше да имаме и общо дете, но все отлагаше, все измислени доводи докато един ден просто ми каза, че не му се връща вече към това да гледа бебе и друго дете няма да има. Аз по-силно от всичко искам да имам дете за това се разделих с него и се прибрах в моя апартамент. Но както се досещате моя ужас с панически атаки се завърна с всичка сила... Издържах 2 седмици и отново се върнах в апартамента на бившия ми за да живея с него и сина му. Само, че факта, че стоенето ми в тях ме лишава от шанса да намеря своя човек с когото да създам семейство и деца ме съсипва. И така-вкъщи нон стоп паник атаки, а у тях пропиляно време... Не знам как да се измъкна от тоя ад Sad

# 1
  • Мнения: 4 009
Намерете си съквартирант/ка за вашия апартамент.

# 2
  • Мнения: 2 081
Ако сте сама в друго жилище , пак ли получавате ПА ? Има хора при , които мястото е виновно , защото е свързано със спомени за такива случки и го избягват .

# 3
  • Мнения: 3 323
Много са ми интересни хора, които полудяват като са сами - аз откачам като съм сред хора. Пробвай да си намериш хоби докато си сама - книги, игри, четене, филми, телевизия - чистене... аз имам толкоз занимания сама, че хора не ми трябват.

# 4
  • София
  • Мнения: 38 489
Вземи си куче! Голяма порода.

# 5
  • Мнения: 98
Случва ми се без значение в кое жилище съм стига да съм сама... А за домашния любимец-имам 2 котки.

# 6
  • Мнения: 12 770
Аз така разбирам предложението на Рокстар, че голямото куче създава усещане  за безопасност. Това действително е така. Не знам дали при теб ще проработи.
А нещо родители, баба нямаш ли в града, в който живееш?

# 7
  • Мнения: 98
Аз така разбирам предложението на Рокстар, че голямото куче създава усещане  за безопасност. Това действително е така. Не знам дали при теб ще проработи.
А нещо родители, баба нямаш ли в града, в който живееш?
Няма как да взеха куче, защото котките ми са много възрастни и няма да свикнат. Имам майка и баба, които живеят на другия край на града и ми е много далеко от работното ми място. А и някак не ми е удачно на 31 години да се натреса да живея с тях. Трябва някак си да се преборя с това, но не знам как.

# 8
  • Мнения: X
Намерете си съквартирант/ка за вашия апартамент.
И аз това щях да напиша.

# 9
  • Мнения: 98
Намерете си съквартирант/ка за вашия апартамент.
И аз това щях да напиша.
Жилището ми е всекидневна и спалня. Нямам стая за съквартирантка.

# 10
  • INFJ
  • Мнения: 9 358
Пробвала ли си терапия с психолог, който специализира точно в тази област?
Ама как ги изписват тия антидепресанти на млади, нераждали жени, като бонбони, че и с години ги пият после без ефект... Побеснявам като чуя.

# 11
  • Мнения: 98
Пробвала ли си терапия с психолог, който специализира точно в тази област?
Ама как ги изписват тия антидепресанти на млади, нераждали жени, като бонбони, че и с години ги пият после без ефект... Побеснявам като чуя.
Утре ще ходя за първи път при психотерапевт.

# 12
  • INFJ
  • Мнения: 9 358
С това е трябвало да започнеш още в самото начало. Антидепресантите не лекуват, те само спират симптоми. Причините за паник атаките си остават и затова проблемите се връщат в момента, в който спреш хапчетата...

# 13
  • Мнения: 358
Психотерапевта според мен ще ти помогне, а не антидепресантите. Успех! Ще се справиш с този страх!

# 14
  • Мнения: 2 081
Пробвала ли си терапия с психолог, който специализира точно в тази област?
Ама как ги изписват тия антидепресанти на млади, нераждали жени, като бонбони, че и с години ги пият после без ефект... Побеснявам като чуя.

Така е , антидепресантите са много краен случай .

Успех с психотерапията , вярвам , че ще има успех . Препоръчвам хобита , спорт   неща , с които да запълваш времето и да не те разсейват .

Бившия не е добра идея .

Общи условия

Активация на акаунт