Отговори
# 15
Naistina e malko dosadno da go nosi postojanno 4ovek, oba4e ako ne sa tolkova silni bolkite kato pri teb Sarra pomaga, ti 6tom o6te ot sega takiva bolki ima6 njama da ti navredi da go nosi6

Последна редакция: чт, 28 сеп 2006, 12:52 от milena22

# 16
Здравейте момичета, поздравления за новата темичка! Да не остана назад и аз да се запиша! Аз също не мога да спя нощем и сутрин съм като парцал. Основно сънищата ми се въртят около бебчо, снощи сънувах, че съм родила вече едно голямо момченце. А преди това бях сънувала момиче. Понякога се будя и просто се търкалям, спи ми се, а не заспивам.
 Забелязвам, че започват да ми се подуват краката. Кръста си ме боли.
 Относно раждането- нямам избор в нашия град, искам нормално раждане без упойки и т.н. За да се преодолее стреса от раждането четох, че най-важно е да си информиран какво предстои, макар, че за всеки е ундивидуално. Изчетох 2-3 книги за бременни, за отглеждане на кърмачета и малки деца и доста работи научих които никой не  ми е казал.
 Това е за сега от мене!

# 17
  • Мнения: 572
Момичета, за болничния, който е по-дълъг от 7 дена, една приятелка ми каза, че е платила 18 лв в Майчин дом, за него? някоя от вас, която си е взела дълъг болничен, плащала ли е? А непременно ли се лежи в болница? Искам да си взема болничен до отпуска, защото адски ме боли кръста и ако не си почивам вкъщи, а ходя (например като отивам до магазина) ходя като инвалид едва едва.
Лейдибърд, къде изчезна?

# 18
  • Мнения: 3 695
Здравейте и от мен в новата тема, старата май свърши за нула време Simple Smile
Да знаете, че като се роди бебето и не знам какво да го правя и няма време да чета книги, първо вас ще питам за съвети  Hug  ,  така че - да се образовате до тогава, ако не сте Wink
ДаниелчеД, имаш ли идея безплатния преглед в Тина Киркова дали е на 3Д или на обикн. ехограф. На сайта пише, че е 3Д, но някой ми каза, че бил обикновен.
milena22 , браво за ентусиазма да се справиш с всичко наведнъж. И аз мисля да се явявам на дипломна защита края на ноември, кой знае с какъв корем ще съм тогава, но дано да защитя успешно, защото след раждането мисля, че бебето обсебва тотално и всепоглъщащо Simple Smile
Nikki_Ivanova , аз все още не се отказвам от туризма и този уикенд пак ще съм Пантелей Пътник на 1 хижа   Wink
elitza_elitza:   обикновено чета книги за бременност и раждане преди да заспя и аз също една нощ сънувах кошмари с доктори и се събудих решена да плащам за екип за раждането, но после ми мина. Мисля само ако ми кажат секцио, тогава да си платя за избор на лекар, иначе не. Но до декември може още няколко пъти да си сменя мнението  Thinking
Някой от вас  решил ли е да ползва епидурална упойка и мислите ли че у нас има добри специалисти за това, и ако да, къде?
 Heart Eyes Hug

# 19
  • Варна
  • Мнения: 893
Благодаря на Шрю, за редовните усилия и грижа за нас! Не знам, май ние сме най-форумливи, а...пардон, приказливи... Hug

и аз се присъединявам   bouquet

оф да ви се оплача и аз от дъртата кукумявка баба ми  #Cussing out на 6-ти прави 100 години а да ви кажа с какви неща ме занимава  Shocked днес ми се обади сутринта да ме занимава с нейните буркани с печен пипер  Rolling Eyes и за добро утро ми заяви че трябва да спра да го нося този белия панталон(един бремелински летен) защото ми изпъквал корема   Shocked и НЕ БИЛО ЕСТЕТИЧНО?!!  Rage
представяте ли си?! сега всички пазели линия и било СМЕШНО да ми личи ОГРОМНИЯ корем Rage ами викам дай тогава да го махам  #2gunfire
кое му е смешното и грозното да дариш живот искам да знам аз???? Rage  
нея щъркела ли я донесе? или да кажа на мъжа ми да ме затвори в мазата с кесия на главата и да ми подава хляб и вода под вратата  #Cussing out не съм изрод !!!! бременна съм, майка му да е** жива и здрава bash трябвало да си взема една широка пола!
и къде да си я закача по-точно?? на кръста дето го нямам??? ЗАЩО? ми задава тя въпрос!
ами викам може би защото съм бременна в седми месец newsm78
 не , вика , над корема ще си я сложиш  ooooh!
сякаш тя не е била бременна?! тотално е изперкала тая кукуминдра и мн зе да ми лази по нервите! bash
та така, смешни, грозни, неестетически издържани мои колежки по дефектен корем  Tired

 сега си търся палатка 4-ка да се обличам с нея  Joy
и пушка за баби!  #Sniper
айде аз отивам на кафенце да се успокоя малко! лек и безболезнен ден ви пожелавам!

# 20
  • София
  • Мнения: 6 798
 Joy hahaha rotfImbo rotfImao rotfImbo
Е няма такъв смях, като с бабата на Вержи!!!!  hahaha Моля ви сееееееее.....ще събудя Никол!!!!
Точно си представям, като циганките, с една дълга широка пола с ластик, вирната над корема, отпред до колената, а отзад до петите!!! rotfImao rotfImbo rotfImao Не мога повече!!!!Помооощ!  Laughing


Прегледа в Тина Киркова само пише, че ена 3Д, иначе си е 2Д, даже като ви изпринтят снимките загледайте в единия горен ъгъл пише 2Д.

# 21
  • Мнения: 1 204
Здравейте и от мен, намерих един линк относно кг и понеже виждам, 4е повечето от нас ги вълнува тази тема реших да го споделя с вас, полезен е защото ти изчислява дори и в бъдещ период колко би трябвало да качиш до края на бремеността Peace
http://babymed.com/pregnancy-tools/weight-change/

# 22
  • Мнения: 535
shrew, благодарим ти много   bouquet
Virginity, много е готина баба ти - на мен вече ми е смешно като ми напомня някой как изглеждам, така че споко  Hug, а и пиши ми кога е следващата дата за курса в Окръжна  Hug
Аз съм се заела с боядисване и чистене по новия апартамент newsm79 newsm28 и само се моля да не предизвикам нещо  Praynig Дано бебка да изчака до деветия месец  Praynig
Аз за киселините вземам Стопацид, на мен много ми помага  Peace
Мноооооооого сте сладки на снимките, благодаря на мацко  Hug
Целувки мноооого  Hug

# 23
  • Мнения: 3 323
Шру, благодарим от все сърце!
Еличка, имам телефоните на д-р Ташков старши и младши, Ще раждам при първия щото сина му ми е приятел и не върви някак. Но ако се интересуваш пиши ми на лични ще ти дам тел. Уговорено раждане в Тина Киркова (Света София) е 500 лева, ако искаш ВИП зала (т.е. самостоятелна иначе същата мизерия) - 100 лв. и още 100 за таткото (ако иска). После ВИП стаята се плаща отделно по 70 лв. за единична и 35 (май) за двойна.
За венците възпаляват ми се и кървят още отначалото на бременноста, също и носа , но аз си имам там слаби капиляри та хич не обръщам внимание. Кръвното ми е много ниско каквото е било винаги , но съм чула че високото е опасно - та трябва да се взимат мерки.
Вержи фенка съм и на Баба ти, Мойта беше същата, но почина пролетта точно когато съм забременяла. Сега ми е много мъчно за нея, аз все пак много я обичах. Но ти се радвай защото аз имам 2 свекърви и едната (по досадната) живее до нас! Та баба ти е направо песен!
Сара, защо не помислиш за лека разтоварваща гимнастика за бременни? Отслабването на мускулите и неправилната стойка много допринасят за болката ти .
Прегледа в Св. СОфия май беше 3Д , но чесно казано не видях никаква разлика между обикновенните апарати на които съм гледана, този на Мазнейкова, и този в кабинета. Според мен еднакво неясно се вижда за неспециалистите, вярно че видях пръстчета и други работи но само след като лекаря ми ги показа и то на най обикновен.
Милена ако има кой да ти помага може и да се справиш , но мисе струва че 20 дни са твърде рано.
Лек ден на всички, да е весел и изпълнен само с хубави емоции!

Последна редакция: чт, 28 сеп 2006, 13:41 от ClanG

# 24
  • Мнения: 1 768
Мацки, иЗмислихте ли ве4е имена на бебо4етата ви? Mr. Green

# 25
  • Мнения: 201
момичета, решила съм да ходя на курсове за бременни.
дайте препоръка къде да се запиша...... къде са най-полезни?

# 26
  • Мнения: 1 243
Vessito при мен за сега е момиче мислим с моя с неговата буква да е за момиче ни харесва Виктория а за момче Васил докито каза за сега че е момиче Heart Eyes Simple Smile

# 27
  • Мнения: 7
   Ето ме и мен в новата темичка Wink   Браво на Shrew,страхотна е Hug 
 Мамчета аз също напоследък немога да спя от притеснение, но и аз незнам защо точно newsm78 Просто се чувствам много неспокойна....незнам дали всичко ще  е наред, дали ще съм се подготвила с всичко за важния момент.... Thinking
    За име.....лелееее Mr. Green ами знаете ли, че от началото на бременността си мисля кое ще е потходящо и...е немога да  измисля... Sad таткото се опитва да помага, ама с бременна на глава може ли да излезеш tantrum 
   А и да не забравя да ви се оплача....имам киселинииииии newsm45  ужас:(
  Ох,аиде чао за сега,че пак се поулях...както обикновенно Blush
     Пазете се     newsm51      newsm51      newsm51

# 28
След като ви се оплаках тази сутрин поревах малко, за нероден Петко, така да се каже. После прочетох окуражителните ви думи, за които много благодаря.
А преди малко мъжо се обади, че тази нощ още едно бебе се е родило - четвъртото за тази година в компанията ни. Ние сме последни- пети. И то без уговорки в Шейново. Е, това окончателно ме успокои за сега. Така че довечера съм на бира.
Но все пак ще отида до Тина Киркова да видя как стоят нещата. И аз се записах за училището за родители там. Само не разбрах дали струва нещо и колко, ама както и да е.
Поздрави.

# 29
  • сто акровата гора
  • Мнения: 230
Здравейте момичета!
Ми то и аз не спя напоследък, ама не е от притеснение, не знам от кво е  newsm78. Будя се към 3,30 - 4 часа сутринта и после няма заспиване, свежарка съм, а пък следобяд ми се приспива и дремвам по 1 - 2 часа. Но се чуствам добре де, няма проблем. Иначе за раждането мисля без уговорка да съм, сигурно в Майчин дом, повечето ми приятелки и познати там са раждали и са доволни пък само една беше с уговорка, че секциото й беше по желание. Докато дойде декември може и друг акъл да ми дойде, ама за сега е така. Сигурно ще си искам епидурална, ако видя зор. Абе чудя се. Ама съм спокойна де, а ми прави впечатление друго. Нераждалите и небременните ми приятелки, винаги като ме видят ми разказват за някакви раждания и дават съвети, все едно са наясно напълно със ситуацията. Едната вчера докато ми разказваше някакви глупости, ми омръзна и я питах защо така е решила да ме просвещава, а тя ми каза, че раждането било сериозна работа, пък като ме гледала аз не съм се била тревожела  Shocked Ми трябва ли да се тревожа а?  #Cussing out Пък и тя ако иска да забременее и да се тревожи пък  Crossing Arms Ядосах се. Та на Вержи бабата явно не е единствената склонна да дава акъл на бременни.  hahaha Хората си мислят явно, че като расте корема и мозъка  се спихва, та само акъл дават.  Joy
Ама нищо, дерзайте и смело към декември, когато ще дойдат сладки, здрави бебета при нас и всичко ще бъде наред, сигурна съм  Hug

Общи условия

Активация на акаунт