Приспивате ли бебетата ?

  • 7 552
  • 74
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 516
Ние заспивахме сами,но от известно време,
мъжът ми го приспива,той е факир в тази област Laughing
Притеснявам се,4е ще свикне  така и ние ще си
патим от цялата работа..нямам нищо напротив да си гушкам беб4ето,даже през ноща го вземам в леглото си да се кърмим и после заспиваме заедно,но поне ве4ер след банята ми се иска да се приспива сам Wink

# 16
  • Мнения: 2 609
Цитат на: dejo
Аз ли съм единствената, която си приспива бебето #Shocked

Не и ние сме така,приспиваме се гушнати Embarassed .Явно сме изтървали момента-като поседи малко сама в креватчето и ревва.Имахме ужасни колики(и още ги имаме)така свикнахме и сега.... Rolling Eyes

# 17
  • Мнения: 5 255
Оставям Лора да заспива сама.
Навивам и играчката над леглото да и пее и си заспива сама.
Днес легнах в нейната стая да прегледам някое списание.
Ами тя се разсейва и не можа да заспи, докато не излезнах.
В началото така я свикнах и не съжалявам.
Но тя е и кротка де  Blush

# 18
  • Мнения: 46 518
Цитат на: dejo
Аз ли съм единствената, която си приспива бебето #Shocked
Приспивам го понеже усещам, че детето има нужда да усеща някаква закрила или незнам как да го нарека.Като го гушна, той ме хваща за косата и заспива....просто няколко минути му трябват за да се отнесе спокоен, че мама е наблизо.

п.с. Не мисля, че го разлигавям по този начин.


Щом има нужда от близост, няма лошо, но накои бебета наистина не могат да заспят с приспиване. Аз някой път от мерак съм пробвала да я гушна на спалнята да спим заедно и се почва един рев, живо чудо, докато не усети, че е сама не заспива. Иначе в стаята може да има човек, но да не я закача Grinning

# 19
  • Мнения: 277
Не си единствена и аз го приспивам, понякога на ръце, понякога го люлям в креватчето. Сам неще да заспи ако ще и два часа да го  оставиш да мрънка и реве. Единствено след баня заспива на гърдата ако може да се каже че това е сам да заспи. Нощно време също неможе да се приспива. Сега сме в период на зъботикнене и страх да не изчезве мама и детенце си се глези още повече.
Искаше ми се да го науча да заспива сам но разбрах едно че детето само те учи как да го гледаш.
Ако можеш опитай от сега да я наубиш да заспива само, но ако много плаче не я мъчи има време за възпитание

# 20
  • Мнения: 4 965
Аз ги оставям в креватчетата и излизам от стаята - обикновено след 5-10 мин. са заспали, а, ако не са, си лежат тихичко в креватчетата. Ако остана в стаята - просто не заспиват (гледат ме и се смеят). Когато бяха по-малки, се опитах да ги приспя няколко пъти, но ефектът беше две смеещи се с глас и оглеждащи се наоколо бебета. Единственият, който успява да ги приспи, е баща им, защото той ги гушва, гали ги по челцата и спира да им объща внимание - заспиват буквално за секунди.
Единствено след сутрешното хранене ги премествам на нашата спалня и се гушкаме, докато заспим и трите.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 10 790
Прочетох всички мнения...и какво? Излиза, че сами заспиват бебетата, които са на възраст до към 5-ия месец...И ние бяхме така, но сега се приспиваме, т.е. лягаме гушнати, аз й пея песнички и така заспива, сама да я оставя - абсурд, веднага става. Така че, мили мами на по-малки бебета, не се радвайте, че бебетата ви заспиват сами - това е временно, после ще видите какво ви чака  Laughing Е, сигурно, ще има и изключения, но като започнат да разбират повече....пригответе си песни и приказки!  Wink

# 22
  • Мнения: 404
Да.Приспивала съм голямата  и все още приспивам малката.Не мисля,че приспиването е някакъв лош навик,и на всичкото отгоре много лесно детето се научава да заспива само като поотрасне малко-например към 2.5-3 год. възраст.

# 23
  • София
  • Мнения: 10 309
Цитат на: Kissa
Прочетох всички мнения...и какво? Излиза, че сами заспиват бебетата, които са на възраст до към 5-ия месец...И ние бяхме така, но сега се приспиваме, т.е. лягаме гушнати, аз й пея песнички и така заспива, сама да я оставя - абсурд, веднага става. Така че, мили мами на по-малки бебета, не се радвайте, че бебетата ви заспиват сами - това е временно, после ще видите какво ви чака  Laughing Е, сигурно, ще има и изключения, но като започнат да разбират повече....пригответе си песни и приказки!  Wink


Ние сме на 6 и половина месеца, до към 4ия месец се приспивахме, а после когато всичко и беше интересно беше абсурд да  я приспя.... тя се заиграва с някоя играчка и по някое време заспи. Най странно ми е че си играе на тъмно  #Shocked  ако оставя включена лампа, не заспива...

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 5 641
I go prispivam po nqkoi put, koeto trae ne pove4e ot 2 minuti i si zaspiva sam, a ponqkoga reve dokato ne izlqza ot staqta. No polojitelno ponqkoga si ima nujda ot gu6-gu6 predi lqgane, koi nqma  Confused

# 25
  • тук-там
  • Мнения: 5 699
Аз преспивам бебка през деня. Свикна да я разхождам из стаята пред да заспи.  Но вечер заспива сама. Хапва и заспива веднага. Тя си е поспалива, вече спи от 11, 12 до 7 сутринта без да се буди. Дано не е временно, защото добре ни се отразява на нас с тати  Mr. Green .

# 26
  • Мнения: 229
Аз го слагам в леглото с някоя играчка или с млякото и така си заспива сам още от началото.

# 27
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Не се приспиваме и никога не съм си приспивала никое мое дете.  Sunglasses
Слагам го/я в кревата и излизам от стаята. Ако съм при тях се запива по-трудно.  Wink

# 28
  • Мнения: 1 417
Аз го приспивам - 8м., люшкам го на ръце и го нося из стаята. Това не ми харесва много ако трябва да съм честна, защото като поотрасне още малко ще знае че само така заспива, ама засега не мога да намеря решение. Много плаче като му се доспи, а ако го оставя в креватчето с биберона и веднага си надига главата изправя се и край със спането.

# 29
  • Мнения: 394
Мони сам показва кога му се спи - започва да се гушка, отпуска си главичката на рамото ми, започва тихичко да си мрънка (интонацията е като нани-нани). 5 минутки след това е вече отмъркал ...

Общи условия

Активация на акаунт