Приспивате ли бебетата ?

  • 7 559
  • 74
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 663
Абе чудя се дали мога да се пробвам да я науча да заспива на някоя точно определена песен ?Не сега веднага, но като порасне още месец два примерно...

# 46
  • Мнения: 7 106
Цитат на: nikol78
Цитат на: Andrea$
Ще спра когато тя спре да има нужда от това, т.е тя ще спре, не аз Simple Smile И така всички ще сме доволни.


Нямах предвид да спираш кърменето! Но как ще приспиваш 4 годишно дете например?


Никол, не си мисли, че бебето има нужда до първи клас от приспиване на цица.Когато се отбие то ще си намери друг начин да заспива.Помисли само за бебетата, които зазпиват с биба, същото е, като махнеш бибата какво става?Моята дъщеря също заспива на гърдата и денем, и вечер.Мисля, че това е по-добрият вариянт ( за мен) от този, да я разнасям на ръце.Майка ми също ме е приспивала на гърда, пък сега само да помириша възглавницата, съм заспала Grinning .

# 47
  • Мнения: 1 586
Цитат на: nikol78
Цитат на: Andrea$
Ще спра когато тя спре да има нужда от това, т.е тя ще спре, не аз Simple Smile И така всички ще сме доволни.


Нямах предвид да спираш кърменето! Но как ще приспиваш 4 годишно дете например?


Shali вече ти е дала точен отговор, но да го потвърдя и аз Simple Smile Общо взето кърменето вечер и нощем е последното, от което детето се отказва при естествено отбиване. В момента, в който спре да има нужда от гърда, за да заспи, детето обикновено почва да си заспива само. Знам за много такива случаи от практиката, пък ще видим при нас как ще стане Simple Smile

# 48
  • Мнения: 46 518
Ок, не искам да споря, просто смятам, че заспиването с храна в устата е вредно. Не само храна-чайчета и разни други също, то си го пише и на упътването де, не съм си го измислила аз. А за бибата съм слушала всякакви забавни истории от рода на еди кой си я взе, дадохме я на друго бебе и т.н. и детето кога по-лесно, кога по-трудно, но го приема, ама за цицата не става, та за това питам.
Поздрави #Milti

# 49
  • Мнения: 1 808
Първия месец моята скъпа племенница баба й я дундуркаше на ръце докато заспи. След това като си замина и остави дъщеря си (снаха ми) да си я приспива не питайте, снаха ми голям зор видя. Всяка вечер приспиване или на ръце или люляне. Така почти до първи клас племенницата ми неможеше да заспива сама, ни вечер и през деня. Направо ужасно. Поздравявам мамите които оставят децата си самички да заспиват. Дано живот и здраве и моето заспива самичко.

# 50
  • София
  • Мнения: 2 191
Баткото съм го приспивала на ръце дълго време, че имаше много колики горкия. После започнах да го галя по бузката и така заспиваше.
Малката / на 5 месеца/ засега заспива в леглото си с бибата в уста като я галя по ръчичката. Така поне си щадя ръцете и кръста!

# 51
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Ох, болна тема за мен. Малкият не заспива сам. Нося го на ръце.
Имаше силни колики първите месеци и така свикна на ръце да заспива.  С кака му не съм имала никакви проблеми заспиваше си сама от първия си ден вкъщи и така е досега 5 години.

# 52
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Цитат на: Kissa
Прочетох всички мнения...и какво? Излиза, че сами заспиват бебетата, които са на възраст до към 5-ия месец...И ние бяхме така, но сега се приспиваме, т.е. лягаме гушнати, аз й пея песнички и така заспива, сама да я оставя - абсурд, веднага става. Така че, мили мами на по-малки бебета, не се радвайте, че бебетата ви заспиват сами - това е временно, после ще видите какво ви чака  Laughing Е, сигурно, ще има и изключения, но като започнат да разбират повече....пригответе си песни и приказки!  Wink


Цъ! Няма такова правило. Гергана е на 3 години и месец- никога не съм я приспивала, до ден днешен си заспива сама.

# 53
  • Мнения: 1 586
Цитат на: nikol78
Ок, не искам да споря, просто смятам, че заспиването с храна в устата е вредно. Не само храна-чайчета и разни други също, то си го пише и на упътването де, не съм си го измислила аз. А за бибата съм слушала всякакви забавни истории от рода на еди кой си я взе, дадохме я на друго бебе и т.н. и детето кога по-лесно, кога по-трудно, но го приема, ама за цицата не става, та за това питам.
Поздрави #Milti


Няма да спорим Simple Smile На чайчетата пише да не стоят дълго в устата поради наличието на захар в тях и съответно опасността от кариеси. Аз лично смятам, че заспиването на цица е най-естествения начин за едно бебе, изобщо съм фен на естественото гледане на бебето по всички параграфи, включително и на естественото отбиване. Разбира се всеки има право на мнение и аз уважавам и другите виждания по въпроса Simple Smile

# 54
  • СОФИЯ
  • Мнения: 119
Големия минаваше през различни периоди на заспиване, но много малко съм го носила (около поникването на първото му зъбче) - носили сме се, държала съм му ръката докато заспи, чела съм приказки (просто да ми слуша гласа), пяла съм песни...
Малкия до 10,5 месеца го носех (уж съм майка с опит, но не се получаваше по друг начин Confused ). Сега от около 3 седмици го слагам в кревата и му казвам със спокоен глас да ляга и да заспива. Той се помотава, помрънква малко, понякога може и да изплаче (но не повече от минута) и накрая (след 5-10, максимум 20 минути) заспива. През цялото това време аз съм в стаята и лампата е загасена.След като заспи го завивам и излизам тихо от стаята.
Явно много си зависи от детето-дали е спокойно или по-буйно.

# 55
  • София
  • Мнения: 10 310
Цитат на: jakinik
Ох, болна тема за мен. Малкият не заспива сам. Нося го на ръце.
Имаше силни колики първите месеци и така свикна на ръце да заспива.  С кака му не съм имала никакви проблеми заспиваше си сама от първия си ден вкъщи и така е досега 5 години.


Не се притенявай, Али започна да заспива сама на около 4 и половина месеца. Бебчето ти е малко и сигурно има колики или просто има нужда от гушкане... като започне да се заиграва, сигурно ще започне и да заспива сам.

# 56
  • Мнения: 3 042
Цитат на: T o n i
Абе чудя се дали мога да се пробвам да я науча да заспива на някоя точно определена песен ?Не сега веднага, но като порасне още месец два примерно...


точно това съм направила, приспивам го само на "Зайченцето бяло".

# 57
  • Варна
  • Мнения: 10 790
Цитат на: Павлина
Цитат на: T o n i
Абе чудя се дали мога да се пробвам да я науча да заспива на някоя точно определена песен ?Не сега веднага, но като порасне още месец два примерно...


точно това съм направила, приспивам го само на "Зайченцето бяло".


Хи-хи, и ние с нея се приспиваме  Simple Smile За разнообразие пея и още 2-3 зимни песнички  Wink

# 58
  • тук-там
  • Мнения: 5 704
Цитат на: Andrea$
Цитат на: nikol78
Ок, не искам да споря, просто смятам, че заспиването с храна в устата е вредно. Не само храна-чайчета и разни други също, то си го пише и на упътването де, не съм си го измислила аз. А за бибата съм слушала всякакви забавни истории от рода на еди кой си я взе, дадохме я на друго бебе и т.н. и детето кога по-лесно, кога по-трудно, но го приема, ама за цицата не става, та за това питам.
Поздрави #Milti


Няма да спорим Simple Smile На чайчетата пише да не стоят дълго в устата поради наличието на захар в тях и съответно опасността от кариеси. Аз лично смятам, че заспиването на цица е най-естествения начин за едно бебе, изобщо съм фен на естественото гледане на бебето по всички параграфи, включително и на естественото отбиване. Разбира се всеки има право на мнение и аз уважавам и другите виждания по въпроса Simple Smile


Моята бебка също заспива на цицата, но аз се притеснявам, че не съм я оеигнала и не рядко я будя в стремежа си да я оригна. Може би бъркам, по-лесно е да я оставя да си спи  Rolling Eyes

# 59
  • Мнения: 1 080
Добромир от край време си заспива на голямото легло. Лягаме двамата и той по някое време заспива, след което го мятам в неговото креватче и въпросът приключва. А, ако се събуди през нощта го взимаме при нас, защото така веднага се кротва, а иначе може да не заспи часове.

Общи условия

Активация на акаунт