Приспивате ли бебетата ?

  • 7 558
  • 74
  •   1
Отговори
# 30
  • Бургас
  • Мнения: 5 642
За нощното хранене. Бяхме се отказали за около 20 дни и после като го налегна един глад вечер, не се търпи много плаче. Един път го държах до сутринта и като му дадах да яде чак се давеше в яроста си да го изгълта

# 31
  • Мнения: 2 000
Моят като свикна да заспива на цица и до сега я караме така. А до кога не знам. Абсурд е да заспи самичък.

# 32
  • Sofiа
  • Мнения: 3 242
Моя винаги е заспивл сами сега продължава, но се буди много нощем и иска шишето с вода.

# 33
  • Мнения: 1 586
Цитат на: Катя (Сливен)
Моят като свикна да заспива на цица и до сега я караме така. А до кога не знам. Абсурд е да заспи самичък.


И ние сме така, вижда ми се нормално...

# 34
  • Мнения: 46 518
Цитат на: Andrea$
Цитат на: Катя (Сливен)
Моят като свикна да заспива на цица и до сега я караме така. А до кога не знам. Абсурд е да заспи самичък.


И ние сме така, вижда ми се нормално...


Ами като спреш да кърмиш?????

# 35
  • Мнения: 3 334
Ние имаме различни периоди.Понякога заспива сама,понякога с малко потупване по дупето.Иначе малката е много добричка.Вечери заспива винаги сама.Често и през деня я оставям да заспи сама,но когато не й е добре съм до нея.Определено не мисля,че по този начин детето се глези особено сега,когато й никнат зъбки!!!

# 36
  • Мнения: 17 407
Цитат на: Kissa
Прочетох всички мнения...и какво? Излиза, че сами заспиват бебетата, които са на възраст до към 5-ия месец...И ние бяхме така, но сега се приспиваме, т.е. лягаме гушнати, аз й пея песнички и така заспива, сама да я оставя - абсурд, веднага става. Така че, мили мами на по-малки бебета, не се радвайте, че бебетата ви заспиват сами - това е временно, после ще видите какво ви чака  Laughing Е, сигурно, ще има и изключения, но като започнат да разбират повече....пригответе си песни и приказки!  Wink


И аз така мисля. На мен лично ми доставя удовлствие да я приспивам.

# 37
  • Мнения: 64
Ние също се приспиваме на ръце. Grinning
Пробвах да я оставям да заспива сама в кошарата, но тя започва да ръмжи, после да плаче и ако и това не мине започва да ме лъжи ,че е гладна и пак я взимам на ръце. Wink

# 38
  • Мнения: 46 518
Цитат на: Kissa
Прочетох всички мнения...и какво? Излиза, че сами заспиват бебетата, които са на възраст до към 5-ия месец...И ние бяхме така, но сега се приспиваме, т.е. лягаме гушнати, аз й пея песнички и така заспива, сама да я оставя - абсурд, веднага става. Така че, мили мами на по-малки бебета, не се радвайте, че бебетата ви заспиват сами - това е временно, после ще видите какво ви чака  Laughing Е, сигурно, ще има и изключения, но като започнат да разбират повече....пригответе си песни и приказки!  Wink


Да и аз така мисля, очаквам включване всеки момент Grinning Нямам нищо против да я приспивам, ако има нужда от гушкане и близост. Но ако бебе в малките месеци /както казваш 1 до 5 м./, се е научило да заспива само, след това има две възможности- да продължи така или да започне да иска приспиване, но ако от малко е свикнало да го дундуркат, вероятността изведнъж да реши да си заспива само е почти никаква! Така си мисля аз, де Grinning

# 39
  • Мнения: 3 663
А моята Таня уж е малка, а ако не я гушкам не иска въобще да заспи. Не знам как усеща. Оставях е един два пъти да пореве повечко в леглото да видим какво ще стане, но реве до откат и като я взема и веднага млъква и заспива.
Но аз май нямам нищо против да си я приспивам Simple Smile Поне засега Simple Smile Като стане 10кила ще му мисля Simple Smile

# 40
  • Мнения: 687
Да се пишем и ние към приспиващите се  Simple Smile
От както се е родил, все на ръчички.  Като беше на около 5 мес. пробвах методите на д-р Спок (и тук доста мами ги хвалеха). Оставих го да плаче и наистина заспа след 20 мин. На втората вечер след 5 мин. На третата не плака. И аз реших, че се е научил да заспива сам... ама той не го беше решил явно  Wink  Продължи така не повече от месец и една вечер просто ревна. Гушнах го, защото помислих че нещо го боли или не е добре (нали цял месец не беше плакал). Обаче на другата вечер пак ревна... и зарязах методите на Спок. Приспиваме си се и това е. До скоро на ръце, но вече доста натежа - към 13 кг. и само го гушкам, милва, пея, както се наложи. Носим се само като излизат зъби или нещо друго го мъчи - носила съм го по 3 часа вечер.
Явно си е до детето - ама моето си иска мама, не иска самичко  Simple Smile

# 41
  • Мнения: 712
И аз прочетох всичко и да ви кажа, аз май съм опитала поне половината методи. Дори имаше период, когато Боян се успокояваше само на гърда.
Отначало докъм 3-я месец го приспивах с гушкане и песнички, а понякога и с ръка под бузата. После започнах да го оставям да заспива сам, макар че ми беше много виновно. Той си играе с някаква играчка или напоследък с възглавница.
Иначе е хубаво да има някакъв ритуал преди заспиване - четене на книжки, песнички или каквото си измислите.

# 42
  • София
  • Мнения: 173
Децата са много различни. Смятам, че зависи много от характера на децата, а не от нашите желания.
Голямата ми дъщеря до 9м. беше идеалното бебе - кротичка, папка, спинка си, нямах грижи. След този период без да е имало някакви стресови ситуации започнахме да се приспиваме. Първо на обяд, а след известно време и вечер. До 2-3г. беше кошмар. Приспивахме се с часове. Като по-голяма също не заспиваше, ако някой от нас не си легне с нея.
Като забременях втория път бях категорична, че ще бъда много строга в това отношение каквото и да ми струва.
На практика се получи още по-зле. След 2-3м. започна едно реване, едно приспиване, бях останала без сили. Ако ги оставиме сами реването е до следващото хранене.
Около 1г. настъпи коренна промяна. Решиха, че ще спят сами. В началото с нощна лампа, след това и без нея. Понякога заспиват почти веднага, понякога след двучасов купон, замеряне в възглавнички и луд смях.
Чак не мога да повярвам. Каката си отива и си ляга в стаята, малките лягат и тогава идва нашето време с тати.
Но в никакъв случай не мога да кажа, че това е изцяло наша заслуга. Със същият успех можехме да си приспиваме още две-три години. Зависи от децата.

# 43
  • Мнения: 1 586
Цитат на: nikol78
Цитат на: Andrea$
Цитат на: Катя (Сливен)
Моят като свикна да заспива на цица и до сега я караме така. А до кога не знам. Абсурд е да заспи самичък.


И ние сме така, вижда ми се нормално...


Ами като спреш да кърмиш?????


Ще спра когато тя спре да има нужда от това, т.е тя ще спре, не аз Simple Smile И така всички ще сме доволни.

# 44
  • Мнения: 46 518
Цитат на: Andrea$
Ще спра когато тя спре да има нужда от това, т.е тя ще спре, не аз Simple Smile И така всички ще сме доволни.


Нямах предвид да спираш кърменето! Но как ще приспиваш 4 годишно дете например?

Общи условия

Активация на акаунт