Приспивате ли бебетата ?

  • 7 557
  • 74
  •   1
Отговори
# 60
  • СОФИЯ
  • Мнения: 119
Цитат на: Павлина
Цитат на: T o n i
Абе чудя се дали мога да се пробвам да я науча да заспива на някоя точно определена песен ?Не сега веднага, но като порасне още месец два примерно...


точно това съм направила, приспивам го само на "Зайченцето бяло".

И ние на нея се приспивахме месеци наред, но вече избягвам да му я пея защото като я чуе и издивява. Явно много му е омръзнала.

# 61
  • Варна
  • Мнения: 10 790
Цитат на: Erica
Цитат на: Kissa
Е, сигурно, ще има и изключения:


Цъ! Няма такова правило. Гергана е на 3 години и месец- никога не съм я приспивала, до ден днешен си заспива сама.


Написала съм го! Wink

# 62
  • Мнения: 2 040
Зависи от настроението й. Понякога още докато яде заспива, изправям я, орига се, но въпреки това не се събужда и само я оставям в креватчето, друг път я люлея с него, а когато е спала доста през деня - по цял час се успиваме, но не й на ръце. На ръце я успивам, само ако върша нещо и тя си е поплаквала самичка близо 5-6 мин, а аз не съм могла да я взема, поради ред причини, най- вече когато готвя нещо, което му остава малко време, а нашата госпожица не се интересува, дали ще загори, пък не ми се изключва печката по 3 пъти на едно готвене. Тогава като вляза в спалнята и ми става много съвестно и мъчно и я взимам на ръце, и тя горката къде от плач, къде от умора заспива. Но определено музикалните играчки и песните ми я разсънват, ококорва ги, сякаш току що става от сън.

# 63
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Нат_ Таб дано си права. Имаш едно 4ерпене от мен.

# 64
  • Мнения: 1 586
Цитат на: mtz

Моята бебка също заспива на цицата, но аз се притеснявам, че не съм я оеигнала и не рядко я будя в стремежа си да я оригна. Може би бъркам, по-лесно е да я оставя да си спи  Rolling Eyes


Аз не съм я вдигала за оригване, ако е заспала на гърдата. Но пък не е имала проблеми с повръщане... Много рядко ми се е будила поради неоригване. Но пък някои бебета не могат да спят спокойно, ако не са оригнати. Тествай и ще разбереш Simple Smile Определено е по-лесно да не оригваш заспало бебе Simple Smile

# 65
  • Мнения: 444
И Катето си заспива самичка! Оставям я в леглото, тя си гушва някоя играчка или мачка една кърпичка и за 10-15 минути е готова! Толкова е свикнала да си заспива сама, че когато се замотая в стаята така ме поглежда, особено ако е с гръб, че ми става неудобно и се изстрелвам!  Embarassed

# 66
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Цитат на: Павлина
приспивам го, иначе ме чака рев до дупка Laughing


И аз така.Лошо ми е вече,а сега май и зъби й растът ,та положението е извън контрол.Освен вечер и на всяко спане през деня-направо незнам какво да правя вече!

# 67
  • Мнения: 1 187
Цитат на: irenka
Цитат на: Павлина
приспивам го, иначе ме чака рев до дупка Laughing


И аз така.Лошо ми е вече,а сега май и зъби й растът ,та положението е извън контрол.Освен вечер и на всяко спане през деня-направо незнам какво да правя вече!


Вики до 5 месец заспиваше самичка без проблем (като от време на време съм я и приспивала, но рядко), но от там нататък започна рев, рев, рев, рев (отдавах го на зъбите) и започнах да я приспивам на ръце по няколко пъти на вечер... Така изкара някъде до 11 м. Беше истински кошмар, но мина.. Сега е на година и 3 м и вече заспива самичка и спи по цяла нощ спокойна, но вече всички зъбки и избиха (16 броя за героя) Не че искам да те плаша, но като чуя 5 м. и ми настръхва косата... Дано при вас този период е по-кратък.

# 68
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
времето за мен излетя като един миг......съжалявам, че вече го няма моето малко бебе, което си гушках колкото си искам преди да заспи Cry
не знаех, че само след 2год и няколко месеца вече нищо няма да е същото Cry  Cry  Cry останаха само касетите със най-бебешки записи, които никога няма да се повторят.

не съжалявам нито за един миг гушкане на моето малко момиченце, което ,да, си заспива вече самичко Cry  Cry

# 69
  • Мнения: 196
Цитат на: irenka
Цитат на: Павлина
приспивам го, иначе ме чака рев до дупка Laughing


И аз така.Лошо ми е вече,а сега май и зъби й растът ,та положението е извън контрол.Освен вечер и на всяко спане през деня-направо незнам какво да правя вече!
Ами ние си решихе проблема с люлка Grinning . Сега като дойде време за сън го слагам в люлката, на която съм вързала въже 4м., че да стига навсякъде и люлям Grinning . Така за не повече от 5 мин е заспал. А до сега имаше гушкане, пеене  и претенции да съм станала права и да танцувам. Иначе много обичам да го гушкам и не пропускам удобен случай.

# 70
  • Мнения: 5 250
Преди си заспиваше сам,но последния месец се приспиваме  Sleeping Къде на ръце,къде на нашата спалня  Simple Smile обичам да си го гушкам и да ми мирише на бебе,така и аз се успокоявам.Първите няколко минути ме гледа право в очите и ми се усмихва,после затваря очички и спи сладко,сладко.Обичам да го гледам как спи  Heart Eyes Незнам дали е правилно това,но сега му е времето да си го гушкам  newsm30

# 71
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Цитат на: Radina
Преди си заспиваше сам,но последния месец се приспиваме  Sleeping Къде на ръце,къде на нашата спалня  Simple Smile обичам да си го гушкам и да ми мирише на бебе,така и аз се успокоявам.Първите няколко минути ме гледа право в очите и ми се усмихва,после затваря очички и спи сладко,сладко.Обичам да го гледам как спи  Heart Eyes Незнам дали е правилно това,но сега му е времето да си го гушкам  newsm30



мдаа, точно сега му е времето.
никой миг, час, ден няма да се върне обратно.

# 72
  • Мнения: 307
Аз моя Марти го приспивам, но тои заспива с кърменето обикновено. Като се е нахранил се обръща към мен и запо4ва да ритка с едното кра4е да го повдигна на рамо...и така заспива с обърната навътре към мен глави4ка.  И сам е заспивал....но когато ве4е е полуприспан  така да се каже.  Но маи оби4а да го гу6кат....не иска сам да заспива:) аз не съм го опитвала така де....поне засега.  Не мисля 4е 6те е проблем за понататък.  Поне си спи сам в леглото и то в другата стая.

# 73
  • Мнения: 590
Цитат на: Liorena
Цитат на: Radina
Преди си заспиваше сам,но последния месец се приспиваме  Sleeping Къде на ръце,къде на нашата спалня  Simple Smile обичам да си го гушкам и да ми мирише на бебе,така и аз се успокоявам.Първите няколко минути ме гледа право в очите и ми се усмихва,после затваря очички и спи сладко,сладко.Обичам да го гледам как спи  Heart Eyes Незнам дали е правилно това,но сега му е времето да си го гушкам  newsm30



мдаа, точно сега му е времето.
никой миг, час, ден няма да се върне обратно.


 И аз мисля така. Бебоците растат толкова бързо Grinning

# 74
  • Мнения: 228
Аз не я приспивам,тя си заспива самичка.

Общи условия

Активация на акаунт