Етажната собственост - такава, каквато си я направим 8

  • 32 981
  • 777
  •   1
Отговори
# 60
  • Сф
  • Мнения: 10 662
ще трябва да проверя в ЗУЕС след измененията, но преди си беше официално уведомление.
ако е само за един от имотите, се слагаше и на вратата на имота.

допълвам се:
в чл. 13 пише, че съобщението се слага на видно място, протоколът от събранието също, т.е. поставянето на поканата/протокола/съобщението на видно място е начина за официално уведомяване.
има изключение, описани са пак там.
На вратата на имота в никакъв случай, така ми казаха от общината.На видно място просто.
Не знам защо , но не можело. Говоря за блок, имаме тук една длъжница.

# 61
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 399
Здравейте, имаме апартамент купен 2017,бебсме живяли там Даже не ходим. През 2019 се разбрахме с домоуправителя да не плащаме мес такса, а само фонд ремонт. Добре но майка ми ходила в началото на годината и искал всичко и таксата. Така ли е?

# 62
  • Мнения: 68 646
Не е.

Но фонд ремонт също е месечна такса.

# 63
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 399
Такса вход имах предвид.

# 64
  • Мнения: 68 646
А дали събирате две отделни такси?

На много места е една. Не е по закон, но е така и при нас. 10 лв, от които режийните ни са само за ток стълбище.

# 65
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 399
Не знам, благодаря за отговора. Може и една такса да е.

# 66
  • гр. Варна
  • Мнения: 789
Съобщение залепено на таблото за съобщения счита ли се за официално уведомление на всекиго във входа? Т.е. след това да не се правят на ни чул-ни видял.
допълвам се:
в чл. 13 пише, че съобщението се слага на видно място, протоколът от събранието също, т.е. поставянето на поканата/протокола/съобщението на видно място е начина за официално уведомяване.
има изключение, описани са пак там.
Тези изключения са важни за собствениците на необитаеми имоти.

# 67
  • Мнения: 1 032
здравейте, малко странен казус, но все пак ако някой знае - имаме съкооператор - служащ в посолство в чужбина - не плаща никакви такси вход от няколко години. Сега поставихме ребром въпроса за частта, която е за фонд поддръжка и ремонт или там както се казваше(това са 10лв на месец) и той изведнъж твърди как държавата го е командировала и освободила от данъци в БГ, пък ние сме му искали пари. В ЗЕС няма такава клауза, как да разбера това така ли е? Освен това сега го казва, няколко години просто се скатава...

# 68
  • Мнения: 68 646
Е какво общо има данък,  с тези такси, които са си частни вземания??
Бих го попитала :  Къде го пише?"...в кой нормативен акт, това че е освободен?

# 69
  • Мнения: 1 032
Е какво общо има данък,  с тези такси, които са си частни вземания??
Бих го попитала :  Къде го пише?"...в кой нормативен акт, това че е освободен?

и според мен нищо нобщо няма, питах го кой закон регулира това, но той започна да заплашва с мутри и скоби и не знам си какво та така приключи въпросната среща. Понеже явно ще седи проблемът, искам да се подготвя за следващата... Да не би като е официално командирован, това да не му се води жилище и следователно един вид не съществува и не дължи такси...

# 70
  • Мнения: 68 646
А да бе...нали е собственик, вписан е в АВ.
Явно ще тарикатее...

Допълвам:

По Виенската конвенция за дипл.отношетия, чл.34 от нея, дипломатите са освободени от някои данъци, не от всички, от някои, но в приемащата държава относно имоти там.
Не тук в БГ.

Очевидно, не става въпрос за такава хипотеза. Не претендирам че съм запозната, но не виждам правна логика да не спазва законите тук, в България, касаещи негово лично имущество, а не имот собственост на държавата, ползващ се за дипл.нужди.

Последна редакция: вт, 23 фев 2021, 15:27 от teta75

# 71
  • Мнения: 1 032
А да бе...нали е собственик, вписан е в АВ.
Явно ще тарикатее...

Допълвам:

По Виенската конвенция за дипл.отношетия, чл.34 от нея, дипломатите са освободени от някои данъци, не от всички, от някои, но в приемащата държава относно имоти там.
Не тук в БГ.

Очевидно, не става въпрос за такава хипотеза. Не претендирам че съм запозната, но не виждам правна логика да не спазва законите тук, в България, касаещи негово лично имущество, а не имот собственост на държавата, ползващ се за дипл.нужди.

благодаря! злоупотребява значи с позиция Simple Smile

# 72
  • Мнения: 68 646
Нали дипломат е нарицателно за културно обясняване, разговор..внимателно тъй, любезно??
Къв е тоя дипломат...б@си.

Вместо да е за пример. 10 лв ще го съборят ли..срамота направо.

# 73
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 045
никъде не е писала, че е дипломат. Simple Smile
връчете му покана за доброволно плащане, задължително да има записана на сумата, крайния срок за плащане и да пише, че след тази дата ще се обърнете към съда.
трябва обаче всичко да ви е изрядно - протоколи от събрание, решения, кворуми...
неофициално можете да му кажете, че осъжданите не могат да са държавни служители и има опасност да изгуби работата си. Wink

# 74
  • Мнения: 1 032
дипломат е... домоуправителят не иска да се занимава вече след заплаха за саморазправа. И аз не бих. То и на телевизията ще й стане интересен случаят, ама после ако случайно ме блъсне кола, иди че обяснявай...

Общи условия

Активация на акаунт