Име, подобно на Кирил (за момиче)

  • 4 479
  • 59
  •   1
Отговори
# 45
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 412
Керана и Кера са производните на Кирил.

Карина ми е силно кучешко, учудвам се колко хора го използват за човешки деца.

Най-важно е детето да се чувства добре с името си, отколкото дядо, вуйчо, татко, майка, учинайко му.

# 46
  • Мнения: 6 993
Рила ми харесва на мен, ама и аз знам куче с това име и малко трудно бих го прехвърлила на дете.

# 47
  • Мнения: 3 915
За мен Карина звучи най-близко, а и ми харесва като име. Карина си е човешко име, моля ви се. То и моето куче се казва Рая, ама не се учудвам колко човешки деца се кръщават така.

# 48
  • Мнения: 5 262
Кирилинка ?

# 49
  • Австрия
  • Мнения: 2 311
Ако вместо син, бях родила дъщеря, имаше голяма вероятност да я наречем Киара. (Не само, защото баща ми се казва Кирил) Харесвам това име.

.. Кера, Карина предлагам също.

Последна редакция: пт, 12 фев 2021, 13:30 от DimS.

# 50
  • Мнения: 204
Женският вариант на Кирил по принцип са Кера/ Кира, Керана/ Кирана, Кераца, имена с доста история.

# 51
# 52
  • Мнения: 2 039
Няма ли някоя баба с хубаво име?По принцип,ако ще кръщаваш на някой,да е цялото име.Ако родиш момче, ще е Кирил.
Или просто си кръстете дъщерята ,както ви харесва.

# 53
  • Пловдив
  • Мнения: 1 854
Кайра

# 54
  • Мнения: 1 459
Калина, Сиара.

# 55
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 412
Ако живее извън България, може да е приемливо, но тук кайра е вид смешна птица.

# 56
  • Мнения: 24
Предлагам Киара и Карина. Важно е да изберете име, което да звучи добре с фамилията. Успех!

# 57
  • Мнения: 410
Нито едно от предложенията не ми харесва. Предлагам да вземете само буквата К от името.

# 58
  • Мнения: 5 618
Кирил значи Господин.
Кирила/ Кирилка - Господина.
Прекалено странно ми е и неблагозвучно.
За първи път се присъединявам към горните мнения, ако държите да е кръстено момиченцето на Кирил да ползвате само буквата.
Или направо вземете името на едната баба.
С К харесвам Косара и Калина, но има толкова много хубави имена с тази буква. Иначе най-близкото до Кирил са ви го написали вече - Кира, Кера обаче ми звучи по-добре.
Кера според мен е побългареният вариант на Кира, което пък идва от гръцки и означава "госпожа".
Лично аз предложих Кира, защото е много близо до звучене на Кирил.

# 59
  • Мнения: 213
Карина,Каролина,Катрин,Камелия,Киара,Катя, Кремена,Клара

Общи условия

Активация на акаунт