От кой матрак сте доволни? - Тема 9

  • 76 379
  • 843
  •   1
Отговори

Анкета

Кое ви беше водещото при избора на матрак?

Опции:

# 210
  • Мнения: 68 368
Изцяло памучни и с пълнеш от черничеви там някакви работи, има в юск. Скъпи идват. Отзивите за памучните в йск са че драстично се свиват.

Потърси в гугъл. Излизат доста.

Аз купих два от вивре по време на промоция. Не са памучни. Такива са
https://www.vivre.bg/p-1334421/%D0%BD%D0%B5%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0 … =3&ch_id=1698

# 211
  • Мнения: 350
Благодаря, Тета! Ходих в Юск да ги гледам, но нещо не ги харесах. Четох и отзивите. Търсих в Гугъл, но искам някой да сподели мнение от опит.

# 212
  • Мнения: 68 368
И аз там не ги харесах.

То кано се замислиш, самият матрак е дунапрен. Та колко повече да спарва един парцал отгоре му.

Аз не исках шумкащи и найланово-гумирани само.

Капитонирани с лек пълнеж от вата, ми харесват.

# 213
  • Мнения: 40 310
На мен ми подариха от Магнифлекс покрай матраците. Непромокаеми и дишащи са, от долната страна имат нещо като мембраната на скиорските якета. Относително неспарващи са (няма как да са по-дишащи от едно рехаво хасе) и определено пазят - матракът е като нов. И мембраната е тънка и не шумка.

# 214
  • Мнения: 20
Здравейте,
Искам да се допитам до вас по един матрачен казус.
Имахме матрак магнифлекс ортопедичен 15см около 12 години и бяхме страшно доволни.
Решихме да купим нов.
Ходихме, лежахме, избрахме магнифлекс среднотвърд дуал сомфорт ню 25см.
Около 3000лв Rolling Eyes
Дойде матрака, вонеше ужасно около седмица и се измирисваше на пода в спалнята. Сложихме го върху рамката преди 10 дни. Брех - ужасно неудобен. Реших, че ламелите на рамката нещо са се скапали. Сменихме ламелите.
Сега се чудя дали не е много висок за нашата спалня и нещо ние да не правим като хората, но сутрин се събуждам със зверски болки в гърба и не може да продължаваме така.
Та, на въпроса...
Според вас дали има как да го върна или сменя?
В понеделник ще се обадя в магазина, но сега ме човърка.
Дори не съм и предполагала, че матрак уж висок клас може да е толкова неудобен.
Благодаря на отзовалите се!

Здравейте,

В предната тема съм писала, че нещо подобно се случи и на нас. Върнахме матрак на Магнифлекс, Riviera by Pierre Cardin, за което ни удържаха 30% от сумата (но поръчан онлайн). Тогава (мина  доста време, година) ходихме , пробвахме...и накрая не се спи на него.
 При вас какво стана, успяхте ли с връщането?
Не мога да по вярвам Anguished
Втора година мечтая да купя магнифлекс Riviera by Pierre Cardin, а се оказва мога просто да загубя пари и нерви 🤔

# 215
  • Мнения: 40 310
Всъщност нищо такова не се оказва. Ако всички ги боляха кръстовете от този матрак нямаше да се продава. И това, че на някого не му пасва, не значи нищо за теб самата - за теб може да е супер, или не, няма как да се знае от чужд лош опит.

# 216
  • Мнения: 20
Единствено и само  Магнифлекс.  Това са матраци на които като си лягаш и матрака сякаш поема тялото ти
и умората в него. Два имам такиива вкъщи и за нищо на света ако се наложи да си купувам други, не бих си купила друга марка.
Децата ми с магнифлекс вече 15 години и аз исках да взема за моята спалня. Обаче има коментари че не са ок, миришат и така нататък. Вече не знам какво да избера.

# 217
  • Мнения: 40 310
Да, бе, миришели, как пък не.

# 218
  • Другата България
  • Мнения: 36 882
Joy Две потребителки казват, че миришат, други две, че не са удобни, обаче не, щом на нас ни е удобно и не ни мИрише, значи- Joy проблем няма.
И аз казвам, че миришат. Съседите си купиха преди 5 месеца, още им мирише спалнята, дори аз като вляза усещам. Няма да го връщат, надяват се да се измирише, но определено не е комфортно.

# 219
  • Мнения: 40 310
Три пъти съм купувала и не е миришело. Щях ли да повторя, ако миришеше???  Може пък по-ниския клас и да миришат, де да знам. При мен обаче не е имало никакви миризми.
А за удобството е въпрос на неудачен избор, не на марка.

# 220
  • Другата България
  • Мнения: 36 882
Е, това, че при теб няма не значи, че и при всички останали няма.
Това е съвсем различно от категоричното "не мирише".
Ако е важно утре ще питам за точния модел на съседите, но е факт, че се усеща кофти миризма.

# 221
  • Мнения: X
Да, бе, миришели, как пък не.
Миришат и още как! Не се трае, умириса ми не стаята, ами къщата. Стоя на спалнята ни точно 2 дни и на третия го продадох, а беше разопакован 10 дни преди това да се отмирише. Е, няма отмирисване, няма и спане на него!

Нашият протектор за матрака е такъв
https://www.englishhome.bg/protektor-za-matrak-dvoen-razmer-160x200-sm-bialo/

# 222
  • Мнения: 40 310
Е, това, че при теб няма не значи, че и при всички останали няма.
Това е съвсем различно от категоричното "не мирише".

Съгласна. Но пък и това, че при някого мирише, не значи, че всички Магнифлекс миришат, нали? Аз реагирах на категоричното "Магнифлекс миришат".

# 223
  • Мнения: 6 604
И ние бяхме с Магнифлекс преди. Не сме имали проблем с миризма, но На МЕН ми беше неудобен. Особено за парите, които дадохме. Сега сме с Ай слийп. Харесва ни.

# 224
  • Мнения: 2 063
Единствено и само  Магнифлекс.  Това са матраци на които като си лягаш и матрака сякаш поема тялото ти
и умората в него. Два имам такиива вкъщи и за нищо на света ако се наложи да си купувам други, не бих си купила друга марка.
Децата ми с магнифлекс вече 15 години и аз исках да взема за моята спалня. Обаче има коментари че не са ок, миришат и така нататък. Вече не знам какво да избера.

За първи път "чувам" и чета за миризма при матраците "Магнифлекс". За мен това са пълни глупости!  
Миналата година  си купих втория матрак, 180/200,  няма никакви миризми, никакви такива измишльотени. Може би, като всяко друго ново нещо, като го вкараш у дома,  има специфична миризма на "ново", която до следващият ден вече се е разнесла и "новото нещо" е приело миризмата на новият си дом. Имам колеги, ползат тази марка матраци,  никой досега не е споделил такова нещо,  други мои близки си обзаведоха огромна  къща на три етажа само с тези матраци и ей богу не само, че не са споменавали, ами даже и не са загатвали за такава работа. Така, че всеки сам си решава дали да вярва на тези глупости или да се довери на фирмата производител на матраци от 50 години.

...между другото е възможно за някои да не им понася миризмата, предвид  високиите цени на тези матрации...

Sofia BG, след като децата ти 15 години спят на матраците магнифлекс, би трябвало те да имат категорично мнение,  дали някога са им миришели, дали им миришат т .н.

Последна редакция: сб, 28 авг 2021, 23:48 от helen.nona

Общи условия

Активация на акаунт