213 луди калинки в очакване на пролетта. Немската тема

  • 22 187
  • 730
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 263
Някой летял ли се е тези дни от България? Задължителна ли е карантината при завръщане?

# 16
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 421
Чакам пролетта, засадих две сандъчета с иглики, но ме е страх да ги изнеса още, към края на другата седмица. Започнах да си правя разсад за калдаръмчета и още някакви цветя, другата седмица мисля да сложа и за домати Simple Smile
До края на март не се настройвам за пътуване, но през април ми се ходи до Койкенхоф-Хага-Амстердам или Старсбург-Колмар Simple Smile Може и само едно, без нощувки... Само да сме здрави, другото ще се нареди.

Луфтханза имат сега добри цени от Франкфурт до София, гледах и Уиз до Варна, но май ще изчакам още малко.

# 17
  • Germany
  • Мнения: 7 941
Трети ден имаме страхотно слънце от сутринта, но от вчера духа доста и си е студено. Всичко със слънце предпочитам аз. Само да не вали!
Имам едно питане - някой да знае, дали хаусфрау може да вземе гражданство, без мъжа й да кандидатства за такова?

# 18
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 666
Бибит, мерси за темата! Дай Боже скоро нещата да станат по-добри!
Мони, ако спазва условията, може да провери. На предварителния разговор питат дали е само за теб или за цялото семейство. Винаги има водещ.

# 19
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 421
Имам едно питане - някой да знае, дали хаусфрау може да вземе гражданство, без мъжа й да кандидатства за такова?

Моя позната взе гражданство, без да е работила в Германия, съпруга и не взе, защото идват от страна извън ЕС и за да вземеш тук гражданство, трябва да се откаже от другото и да няма там имоти на нейно име. Тя първоначално искаше да вземе карта за постоянно пребивавене, каквато има съпруга и, но точно защото няма трудов стаж и отказаха, но за гражданство това не е проблем. Сертификати за В1+интеграционния "Живот в Германия".

# 20
  • Мнения: 5 262
как да не може Мони. всицхки тускини с кърпи и кафтани да не са работили по 8г. плъно преди да станат германки ?  Ако мине там всякаквите тестове и глупости ще да може. Защо да не може. Узловието не беше ли 8г. престой. Пък и мъжа я осигурява , не е в нелегалост.
Аз заминавам все пак за патици. Днес били вече две, до вчера специалната патица била една и сега вече са две ... е е за изпускане. о езерото в което ще ги търсим ми се вижда доста голямо. Ще падне търсене.

Аз искам да е зима и да има още сняг. Изобщо не ми трябва да свършва толкова бързо зимата. Ще взема на децата шейни с кормило. сега това искат и ще се пързаляме .
Но наистина идва пролетта след като прелетните птици взеха да се събират. Даже жеравите са започали да прелитат нас Вечкини и над Бибитките.

# 21
  • Germany
  • Мнения: 2 010
Софт, вземи ме и мен на място, където да се разхождаш с токчета. Аз токчета нямам, но ще си сложа червило 😆
Благодаря за темата 👍

# 22
  • Мнения: 2 448
Някой летял ли се е тези дни от България? Задължителна ли е карантината при завръщане?
В четвъртък се прибрахме от София, в Мюнхен.Направихме тест на летище.Резултати готови на следващия ден.Освободени сме от карантина, по наредбата за посещение на роднини първа линия.Потвърдиха ни , при изпращането на негативните тестове.

Последна редакция: сб, 13 фев 2021, 13:27 от Roo Roo

# 23
  • Berlin
  • Мнения: 11 260
Hola! Simple Smile
foley, големият е също 4ти клас, ще си постои още малко вкъщи, но малкият е 1ви Hands Pray и ще тръгне най-накрая, че не върви с обучението му вкъщи. С радост ще го водя и взимам. Да видим за големите какво ще кажат.
Другата седмица родителите може да отидат до училището и да вземат свидетелствата за 1вия срок, щяло да има нещо като светофар - при зелено следващия родител може да влезе при секретарката, при червено чакат.Laughing Някакви пречистватели за въздух били купили и щели да насложат също така, по предложение на родители преди време по повод май на проветряването.

# 24
  • Мнения: 7 263
Roo Roo много благодаря!

# 25
  • Мнения: X
Софт, вземи ме и мен на място, където да се разхождаш с токчета. Аз токчета нямам, но ще си сложа червило 😆
Благодаря за темата 👍

Аз вече до селския бекерай само с червило ходя, цвят Walk of no Shame. 🤣 Сложих токовете и отивам до Екшън и ДМ.

# 26
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Някой летял ли се е тези дни от България? Задължителна ли е карантината при завръщане?
В четвъртък се прибрахме от София, в Мюнхен.Направихме тест на летище.Резултати готови на следващия ден.Освободени сме от карантина, по наредбата за посещение на роднини по първа линия.Потвърдиха ни , при изпращането на негативните тестове.
RooRoo, по имейл ли потвърждават, че не си в карантина? На кой имейл се пуска това за Мюнхен?

Ние си взехме билети покрай немския Великден за Бг, понеже имам здравни процедури да правя.

Бибит, благодаря за новата тема, да ни е на късмет. 😃

# 27
  • Мнения: 11 314
Нашето селско Реве му направихс пролетно освежаване и сега с голям там там го отвориха. Много предложения, ниски цени и вътре е фраш, всеки се блъска, намесва и докато бях вътре на няколко пъти по радиоуредбата се включи шефката да помоли да пазят дистанция. Като от вързани бяха всички. А при нас едвам сега падна цифрата под 100.

# 28
  • Мнения: 1 465
Благодаря за темата! 💐🍷🐞🐞🐞

# 29
  • Мнения: 104
Не успях да се включа в предната тема, затова бързам да го направя тук. Благодаря за темата!
Ние днес пак се наслаждавахме на снега и слънцето навън.
Ася питаше за ученето на стихотворения. Да, има го. За мен също е важно. Допир с друга текстова форма е и развива също и презентационните умения. След това в горните училища доста презентации се правят, та това е и малка стъпка натам.
В училището, в което бях преди, гимназия от 6. клас нагоре, имаше специална вечер на баладите, на която 8. класове представяха по различен начин балади, дори и сценично. Това бе общ проект по немски, изкуство и музика.
Ние също стартираме от 22.2. с 1.-3. клас. Ще бъдем с две групи деца по 3 ч на ден.

Общи условия

Активация на акаунт