213 луди калинки в очакване на пролетта. Немската тема

  • 22 199
  • 730
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 5 262
PapaPanda ако за 7 евро мога да си купя 10 маски и да си ги ползвам колкото и както искам , не ме контролират изкъсо, то теста е един за 70 евро и служи за определен момент.
Не виждам как ще направят всяко излизане от в къщи да стане с виза от 70 евро ...
Може обче и да стане. Населението явно е в някакво опиянение. След като пазарува абс. ненужни тетсове , които за нищо не могат да му послужат . Невероятно просто. Но явно така ще е живота щом така си го искаме.

# 601
  • Немция
  • Мнения: 6 902
Белла, доколкото разбрах, някои купуват тестове заради планувани срещи с възрастните си роднини.
За някои не са ненужни.

Гея, за някои професии плануват вече тестване 2 пъти седмично, измежду които и учители. Предполагам и работещите в детски градини са измежду тях.
Мъжът ми вече 2 пъти седмично прави тест.

# 602
  • Мнения: X
PapaPanda ако за 7 евро мога да си купя 10 маски и да си ги ползвам колкото и както искам , не ме контролират изкъсо, то теста е един за 70 евро и служи за определен момент.

Не знам кои маски са ти 7 евро и можеш да ги носиш колкото си искаш. Аз купувам от тези ппф2 или каквито са там, 2 евро са почти немските и са за до 2 часа (доколкото помня). Тоест 1 работен ден от 8 часа ми е 4 маски, което е 8 евро. 1 тест е 5 евро.

А и честно казано, тестовете ми изглеждат по-сигурен вариант от маските - отделно, че ако днес съм негативен, а утре положителен, значи съм го хванал в много ранен етап и има по-голям шанс да се преборя и мине леко, под лекарско наблюдение.

# 603
  • Мнения: 5 262
Бибит ако наистина смятат, че с тестове могат да си пазят роднините, то по-добре да идат да си направят тест при лекар. Останалото е виц. То и този при лекаря дава каквито му дойде резултати ... но поне по-добре от този в алди и в ръцене на кой да е.
Мои съседи ми разхакзаха за тестове = мъж и жена. Жената я тествали и казали имаш корона да дойде мъжа ти да се тества. Той пък нямал. После ги стетвали пак и излязло наобратно ... И двата случая със сигурност са в статистиката. А дали изобщо някой е имал и дали пък само единия и кой  или и двамата  ????
 
PapaPanda ако за 7 евро мога да си купя 10 маски и да си ги ползвам колкото и както искам , не ме контролират изкъсо, то теста е един за 70 евро и служи за определен момент.

Не знам кои маски са ти 7 евро и можеш да ги носиш колкото си искаш. Аз купувам от тези ппф2 или каквито са там, 2 евро са почти немските и са за до 2 часа (доколкото помня). Тоест 1 работен ден от 8 часа ми е 4 маски, което е 8 евро. 1 тест е 5 евро.

А и честно казано, тестовете ми изглеждат по-сигурен вариант от маските - отделно, че ако днес съм негативен, а утре положителен, значи съм го хванал в много ранен етап и има по-голям шанс да се преборя и мине леко, под лекарско наблюдение.

Ти можеш, ама аз не. На мен ми трябват макс да влезна за малко някъде и то от дъжд на вятър. Т.е. избягвам ги абсолютно по всички възможни начини , като избягвам да ходя на места където са задължителни.
Друго си купувам тези, които струват 7 евро 10 бройки , а не тези, които ти си купуваш. И на мен ми стигат и са ок според правилата. Т.е. на мен ми е ок .
Теста ... няма да ми е ок. Т.е. ти си мери с твоя аршин, аз си меря с моя. И не ми е е все една цената на маските и тестовете. Особено на тестовете, които важат за нещо.
@ 1 тест е 5 евро.@ не важи за нищо. освен да си начешеш крастата. Това по мое мнение . Ти си ги купувай като искаш. Както казах ... тази история няма да престане докато хората я искат.

# 604
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 701
Бибит, ние се тестваме на сменен принцип - едната седмица съм аз, на другата колежката. Но на работа имаме осигурени тестове, така че винаги може да се тестваме, ако има съмнения Sad Отделно има поръчани тестове и за децата и те се тестват също - дали в седмицата по веднъж, дали на две седмици, определено има контрол. За сега имаме само два случая, но хванати реално много бързо точно поради тази причина. Колежка и едно от най-малките бебета. Но се размина без големи сътресения.

# 605
  • Немция
  • Мнения: 6 902
Гея, детските тестове как се правят?
Като при възрастните ли или са някакви щадящи?

# 606
  • Мнения: 9 370
Какви са тези fpp2 маски за 2 евро, издържащи само 2 часа? Не издържат ли до 8, аз така разбрах?

# 607
  • Немция
  • Мнения: 6 902
Една ффп2 маска може да се ползва 8 часа и после да се изхвърли.
Но след 75 минути е препоръчително да се направи 30-минутна пауза и да се диша без нея.

# 608
  • Берлин
  • Мнения: 4 500
Ето и статия за soft skills
https://www.manager.bg/upravlenie/prez-2050-ta-direktorite-nyama … sAWtwMP_pCV6UMF4Q

Не искам нито маски, нито тестове. Искам си живота. Чета за масови протести на 20.03 и отивам. Ще стана отявлен протестър накрая

# 609
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 701
Гея, детските тестове как се правят?
Като при възрастните ли или са някакви щадящи?

Те са на принципа на стреп теста, определено са по-щадящи, не се бърка навътре по гърлото, а по стените на устната кухина и отдолу под езика. Като ги оставяш и да "подъвчат" малко клечката.

# 610
  • Мнения: 5 262
Много ще е интересен точно този гутахтен.  https://www.nordkurier.de/politik-und-wirtschaft/querdenken-anwa … r-2242522302.html
За да стане ясно какво представлява теста и защо изобщо се позволява да се панира и зомбира населението с тестове в алди и дрогериите , резултати от които са валидни само направени от специалист.
цитат “
Drosten-Statement zur PCR-Methode
In einem Interview aus dem Jahr 2014, in dem Charité-Virologe Drosten vom Magazin „Wirtschaftswoche” zum damals grassierenden MERS-Virus befragt wurde, hatte er zum Thema PCR-Tests selbst gesagt: „Die Methode ist so empfindlich, dass sie ein einzelnes Erbmolekül dieses Virus nachweisen kann. Wenn ein solcher Erreger zum Beispiel bei einer Krankenschwester mal eben einen Tag lang über die Nasenschleimhaut huscht, ohne dass sie erkrankt oder sonst irgend etwas davon bemerkt, dann ist sie plötzlich ein Mers-Fall. Wo zuvor Todkranke gemeldet wurden, sind nun plötzlich milde Fälle und Menschen, die eigentlich kerngesund sind, in der Meldestatistik enthalten.”

Явно на голяма част от населението им е ок в това положение .   

Последна редакция: нд, 07 мар 2021, 01:42 от bella_ciao

# 611
  • Мнения: 1 468
На мен друго ми е интересно с този тест от Алди- ако ти го изискват някъде ( при фризьор,в магазин и т.н.),от къде ще знаят,че точно ти си си направил негативния тест,а не си го взел на заем от  комшийката срещу парче кухен ,защото имаш термин...  Stuck Out Tongue Winking Eye И след колко време му избледняват чертичките? Ето ти нов бизнес- отдаване на негативен тест под наем! Money With Wings

# 612
  • Мнения: X
Мен ме вълнува училището. Да не вземат сега заради 1 положителен тест да пращат всичко живо за по 2 седмици в карантина. Моят ученик преучи тази седмица с по 90 минути дневно и от утре е седмица вкъщи...

Днес с детето ще празнуваме рождения ден на... Мишката. 🤪 Отивам да правя торто-сладкиш или каквото се получи там. Детето е много развълнувано, баща му ни гледа подозрително, но ще го пратим да си упражнява хобито и ще си празнуваме на спокойствие. 🙃

# 613
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Синьо, добра идея. И аз ще направя сладкиш по повода, че килата летят нагоре и сега само с повод.

# 614
  • Мнения: X
На мен друго ми е интересно с този тест от Алди- ако ти го изискват някъде ( при фризьор,в магазин и т.н.),от къде ще знаят,че точно ти си си направил негативния тест,а не си го взел на заем от  комшийката срещу парче кухен ,защото имаш термин... 

Никак.

Общи условия

Активация на акаунт